Давате ли на децатаси пресни зеленчуци?

  • 2 261
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
По принцип не консумираме много-много зеленчуци извън сезона им.
Сега ядем зелена салата със зелен лук (от свеки). Краставици и домати още не купувам.
На някой може и да му се струва пресилено, но е факт, че щерката няколко пъти повръща след шопски салати през зимата. То бива бива съвпадение, но чак пък толкова иначе друго й няма. Не е от преяждане, че тя е злояда.

# 16
  • София
  • Мнения: 750
На някой може и да му се струва пресилено, но е факт, че щерката няколко пъти повръща след шопски салати през зимата.
не е съвпадение, аз задължително имам стомашни проблеми след зелената салата - какво остава за детския стомах.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Много обичат салата,а като видят таратор са направо неудържими.Давам им.Зелена салата преди великден не купуваме,рано е още.

# 18
  • Мнения: 101
Ние сме още малки, но много обича да смуче краставицата , а домата му го режа на ситно, а за месцето - и него не отказва. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 505
Краставица-да,домат не мога да я накарам да лизне,понякога хрипа моркови.
Салата-НЕ!Повръщах зверски преди месец-два точно от салата Sick

# 20
  • Мнения: 5 468
Гери примира за краставици. Яде ги много Blush. Дано не са пълни с нитрати. Уж избирам най-келавите и смотани, че да не са пълни с нитрати, ама кой знае, къде какво има.
А какво, освен вода има в краставиците? newsm78 Все се надявам, че й пробутвам някой витамин с тях.

# 21
  • Мнения: 46 526
Да.
Краставици, домати, зеле, зелена салата ...

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Давам домати и краставици, салата - не. Доматите натрупват най-малко нитрати,  а салатите са с най-много. На мен лично ми е ставало лошо от подобни салатки и оттогава избягвам да ям салата,купена от пазара.
А пък краставиците са й любими - но и при тях нивото на нитратите не е кой знае колко високо.

Понякога давам и салата от зеле и моркови, като избягвам да режа сърцевината на зелето и от моркова изхвърлям около 2 см отгоре и два отдолу.

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Давам, той плодове почти не ми яде, но зеленчуци хапва, особено на салати, като по-малък го ограничавах, вече не... Тази зима беше извънредно топла и въобще не ме изненедва, че по-рано излязоха салати, тиквички и прочие... Пък нитрати ... няма гаранция, че не се торят и през сезона... Най-добре си е домашно, ако имаш градина, ама ние нямаме...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Сега купувам домати, краставици, чушки. Марули по принцип много-много не купувам. Яде всички зеленчуци с голям кеф.

# 25
  • Мнения: 1 564
Давам,давам.Моите най-много обичат моркови и краставици.

# 26
  • Мнения: 4 629
И аз давам. По-добре е според мен несезонни зеленчуци, отколкото понички и шоколади  Peace

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
давам;
и без това не са много храните, които може да яде.
а и той ги обича.

# 28
  • Мнения: 1 069
Много обичат салати. Също и плодове.

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да, давам. Алекс на вечеря хапна доматчета и краставички от нашата салата. Като седнем ние да хапнем и тя иска, няма как да й откажа.

Общи условия

Активация на акаунт