не може да се обръща от гръб по корем

  • 1 939
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Бебка не може да се обръща сама. Weary

 С помощ може. От други мами съм чувала, че техните деца вече се обръщали на тази възраст.
При вас как беше? Кога започнаха бебетата да се обръщат сами?

# 1
  • Мнения: 750
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 456
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
Точно така ! Не се шашкай !!!

# 3
  • Мнения: 1 029
Въобще не се притеснявай! Всяко дете е различно. Моята започна да се обръща от гръб по корем някъде към 6-ти месец, но не можеше от корем по гръб. Изведнъж обаче започна да се върти във всички посоки и да не я свърта н а едно място  Laughing Същото ще стане и при вас съвсем скоро, спокойно  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 612
Големия се обърна на 3м и аз се бях притеснила за бебо,че не можеше дълго време,но малко преди да направи 6м се обърна.Всичко прави по-късно от батко си,но това не значи че му има нещо Peace

# 5
  • Мнения: 121
Ние се обърнахме на 4 мес. и полувина, не се притеснявай всички сме различни ,така е и при бебоците. Всичко е наред. Ние пък неможем още да седим стабилно , килка се като шамандура. Joy

# 6
  • Мнения: 2 677
Синът ми се обърна към края на четвъртия, началото на петия месец. А от гръб по корем все още не може сам да се обърне.

# 7
  • София
  • Мнения: 275
Бебка съвсем от скоро започна да се обръща сама по корем, може би от една седмица!!!И  сега и помагам от време на време. Не се притеснявяй , щом има желание да се обръща, съвсем скоро ще започне и сама!!! Peace  bouquet

# 8
  • Мнения: 417
Ние сме почти на седем месеца и от два-три дена взе да се обръща.

# 9
  • Мнения: 934
Моята малка дъщера се роди недоносена и затова не се притеснявах, но както и да е. Първо почна да лази и като паднеше по корем не можеше да се обръща, а ако случайно е седнала и падне на гърба си, пак не можеше да се обърне ,въобще никакво обръщане не можеше да прави. Въпреки това проходи преди да стане на годинка и сега вече ходи стабилно, а нейните връсници родени нормално все още залитат. Това го пиша само за да ти кажа -  всяко дете различно се развива, не се безпокой аз чаках 10 месеца докато се обърне сама и както аз самата сравнявам и докторите казват моята дъщеря си расте заедно с родените на термин, но някой неща не прави все още, което е съвсем наред и не е следсатвие на изоставане.

# 10
  • Мнения: 8 917
Бебка не може да се обръща сама. Weary

 С помощ може. От други мами съм чувала, че техните деца вече се обръщали на тази възраст.
При вас как беше? Кога започнаха бебетата да се обръщат сами?

Има време - не се притеснявай Hug

# 11
  • Мнения: 353
И аз имах същите притеснения до скоро. Стефан се обърна на 7 месеца и в двете посоки едновременно, а преди това не искаше. Така че споко.

# 12
  • Мнения: 46 572
На тази възраст не съм се е и замисляла, че трябва да се обръща  Rolling Eyes

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
И ще се преобърне, и ще заговори и ще проходи и зъби ще има спокойно.
Какво значение имат другите? Това си е твоето дете и то си е индивидуално и се развива по негов си начин  Peace

# 14
  • Мнения: 2 015
И моя не иска Sad.

# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами както казват мамите по горе,всяко дете си е самостоятелно заради индивидуалното укрепване на мускулните групи.Аз всяка вечер като правя гимнастиката на дъщеря ми я побутвам-в началото не и харесваше,но сега започна да се завърта от гръб на една страна-по корем още не може,освен ако не побутна.Съчетавай такива упражнения с играта.

# 16
  • Мнения: 2 757
Не сравнявай с други деца че ще се побъркаш от тревоги. Не е минало възрастта на обръщането. Като я м ине вече може да почнеш да се замисляш. Мисля, че до 8 месеца някъде трябва да се научи да се обръща

# 17
  • Мнения: 260
В книгите пише, че като станат на 4 месеца, трябва вече да се обръщат. И моят син още не се обръща сам. Случвало му се е 2 пъти да го прави сам и то само когато е ядосан. През другото време му помагам, така ме посъветва педиатър.
Мисля, че е малко тежък за възрастта си и затова не се обръща още - тежи 8кг, а се роди 3,660.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
Peace

# 19
  • Мнения: 2 587
Ще се обърне.Всичко с времето си.Всяко дете се развива различно и няма защо да се притесняваш.

# 20
  • София
  • Мнения: 245
Изобщо не се притеснявай!!! И аз се бях ошашавила. Моята дама започна да се обръща чак на седем месеца и като се научи не се спря, голяма радост. После проходи преди да се е научила да се изправя, изобщо не е пълзяла, въобще има си собствено мнение как да се развива  Simple Smile А е напълно здрава, много дива и вече прави челна стойка  Joy не се шегувам.
Както вече са ти казали, не сравнявай с другите, а се радвай на детето такова, каквото е. То е уникално!

# 21
  • Мнения: 4 621
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
Peace
Точно така, не се тревожи излишно Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
За сега нямаш повод за притеснение. Но ако до 7-я месец още не се е научила да се обръща е добре да се консултираш с лекар.
Може да я стимулираш с играчки, които да поставяш от едната й страна и да й показваш как да си ги вземе като се обърне.

# 23
  • Мнения: 2 159
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
ние също не се обръщаме, отдавна съм спряла да слушам как на другите мами децата даже ходят на 6 месеца Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 152
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
ние също не се обръщаме, отдавна съм спряла да слушам как на другите мами децата даже ходят на 6 месеца Mr. Green
Ха хаа hahaha ама така е. То при такива амбициозни мами, горкото дете, не смее и да си помисли, да не проходи на 6 месеца.ха ха

И ние не се обръщаме, ама какво от това. Пухкави сме и ни тежи дупето. Когато,тогава и стига се тревожи за такива неща Peace

# 25
  • Мнения: 59
И моята бебка не се обръща ама аз не се претеснявам като му дойде времето.Не е нужно вси§ко да е като по учебник.Ще му дойде времето

# 26
  • Мнения: 630
Я не се шашкай и не приемай всичко, което другите майки казват за общовалидно. моята бебка ходеше 3 месеца на масажи и гимнастика. Понеже въобще не понася да седи по корем, първо се обърна от корем по гръб на около 4,5месеца. На 5м. и 10 дни за пръв път се обърна от гръб по корем, но го правеше само по време на гимнастиката. Иначе въобще не искаше да се върти накъдето и да било. Чак когато стана на 8м. започна сама да се обръща във всички посоки, така че не се притеснявай.

# 27
  • Мнения: 1 321
И аз мисля че се безпокоиш повече от нужното.Не всички деца са родени еднакви по калъп.Едни правят нещата по-рано а други по-късно.Светът е шарен и бебоците също.И ние не можем все още да се обръщаме от гръб по корем обратното съвсем сам си го направи и смятам че и  с това ще се справи сам и когато той си реши . Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 461
Бебка не може да се обръща сама.
 С помощ може. От други мами съм чувала, че техните деца вече се обръщали на тази възраст.
При вас как беше? Кога започнаха бебетата да се обръщат сами?
Ще се обърне .
Всяко детенце е различно.
Не мисля ,че трябва да се притесняваш.

# 29
  • Мнения: 70
Мисля че няма място за притеснение,както вече знаеш всяко дете е различно,може би ние като майки искаме децата ни да правят всичко много рано.Успех и може би малко повече търпение

# 30
  • Мнения: 2 757
В книгите пише, че като станат на 4 месеца, трябва вече да се обръщат.
В моите пък пише друго  Wink По твоите книги повечето деца трябва да са ненормални. Що не си ги смениш с по-реалистични  Wink

# 31
  • Мнения: 1 264
И Калоян не се обръща. Обърна се няколко пъти от корем по гръб, но сега вече и така не иска да се обръща.  newsm78

# 32
  • Мнения: 8 242
Тони на 3 месеца се въртеше като пумпал от гръб по корем и обратно.. На мен проблема ми беше, че искаше да е само по корем и малко трудно беше с обличането и памперсите, ама неволята учи  Rolling Eyes
Ще се обърне, няма де да ходи.. По-скоро се радвай, че имаш кротко детенце.. на вашата възраст вече пълзеше и буташе всичко де що завари.. че трябваше реорганизации вкъщи отрано да правим  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 574
Обърна се на 3м за пръв и последен път до сега! Има време!Сега е на 4 и не се поклаща даже!

# 34
  • Мнения: 5 790
И аз имах същите притеснения до скоро. Стефан се обърна на 7 месеца и в двете посоки едновременно, а преди това не искаше. Така че споко.

И Виктория се обърна много късно - почти на 8-9 месеца. Няма страшно, това не е  кой знае какъв показател на нещо: че не се обръща. Ако ти е все пак много притеснено - заведи детето на отропед.

# 35
  • Мнения: 483
Купи си списанието "Моето дете" - има книжка с развитието на детето от 0 - 12 месеца. Там пише точно това. Какво може да прави детето - Кога трябва да се обръща, кога да се закача и смее с глас и т.н. Много е полезна. Пише и как ние да помагаме в развитието на бебето.  Peace

# 36
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ще се обърне.Всичко с времето си.Всяко дете се развива различно и няма защо да се притесняваш.
Peace

# 37
  • Мнения: 639
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
стига паранои Naughty

# 38
  • Мнения: 356
И моя бебок не се обръща, нито от гръб по корем, нито обратно. Но аз не се притеснявам, защото и на това ще му дойде времето. За сега стига само до положение на една страна, а онзи ден почти се обърна, но нали трябва да прибере ръката до тялото, а той не го прави и може би това му пречи още да не се е обърнал!

# 39
  • Мнения: 277
Моя син започна да се обръща на 6 и половина, а чак на 8 започна да стои седнал. Всяко детенце се развива различно и не трябва да се притесняваш. Сега не мога да го видя и за 1 минута спокоен, непрекъснато пълзи , изправя се...все нещо майстори:)))
 Hug

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние сме по големи от вас и също не се обръщаме.Направи го преди 4 дена сама и само това си беше newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 1 775
Хей, я по- спокойно. Няма необърнало се дете. Първият син започна много късно. Тежеше му дипето Laughing. Затова пък проговори рано.  Вторият пък се обръща ама не пищи newsm78. Другите си тренират гласа, а той се върти Laughing. Всяко дете развива определена способност по различно време. Това, че не прави нещо е за сметка на друго Peace. Радвай се на живота и на съкровището Hug.

# 42
  • Мнения: 27 524
На 8 месеца  Mr. Green
Споко  Hug

# 43
  • Мнения: 375
Бебка не може да се обръща сама. Weary

 С помощ може. От други мами съм чувала, че техните деца вече се обръщали на тази възраст.
При вас как беше? Кога започнаха бебетата да се обръщат сами?


Спокойно,Мила започна около 7-мия,и не се спира сега,търкаля се на всички посоки.Едновременно започна да се обръща от гръб по корем и обратно-голямо шило е  Joy

# 44
  • Мнения: 46
и мойта бебка е на 5мес. и половина и още не се обраща,но за сметка на това се надига и вече почти си седи сама.Всичко е много индивидуално.Децата сами си показват за кое са готови и кое не

# 45
  • Мнения: 5 362
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
Точно така ! Не се шашкай !!!
PeaceСпоко и от мен!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 775
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
стига паранои Naughty
Peace

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сина ми за пръв път се обърна самостоятелно на 7 м.Децата са различни.

Общи условия

Активация на акаунт