не може да се обръща от гръб по корем

  • 1 922
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами както казват мамите по горе,всяко дете си е самостоятелно заради индивидуалното укрепване на мускулните групи.Аз всяка вечер като правя гимнастиката на дъщеря ми я побутвам-в началото не и харесваше,но сега започна да се завърта от гръб на една страна-по корем още не може,освен ако не побутна.Съчетавай такива упражнения с играта.

# 16
  • Мнения: 2 757
Не сравнявай с други деца че ще се побъркаш от тревоги. Не е минало възрастта на обръщането. Като я м ине вече може да почнеш да се замисляш. Мисля, че до 8 месеца някъде трябва да се научи да се обръща

# 17
  • Мнения: 260
В книгите пише, че като станат на 4 месеца, трябва вече да се обръщат. И моят син още не се обръща сам. Случвало му се е 2 пъти да го прави сам и то само когато е ядосан. През другото време му помагам, така ме посъветва педиатър.
Мисля, че е малко тежък за възрастта си и затова не се обръща още - тежи 8кг, а се роди 3,660.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
Peace

# 19
  • Мнения: 2 587
Ще се обърне.Всичко с времето си.Всяко дете се развива различно и няма защо да се притесняваш.

# 20
  • София
  • Мнения: 245
Изобщо не се притеснявай!!! И аз се бях ошашавила. Моята дама започна да се обръща чак на седем месеца и като се научи не се спря, голяма радост. После проходи преди да се е научила да се изправя, изобщо не е пълзяла, въобще има си собствено мнение как да се развива  Simple Smile А е напълно здрава, много дива и вече прави челна стойка  Joy не се шегувам.
Както вече са ти казали, не сравнявай с другите, а се радвай на детето такова, каквото е. То е уникално!

# 21
  • Мнения: 4 621
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
Peace
Точно така, не се тревожи излишно Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
За сега нямаш повод за притеснение. Но ако до 7-я месец още не се е научила да се обръща е добре да се консултираш с лекар.
Може да я стимулираш с играчки, които да поставяш от едната й страна и да й показваш как да си ги вземе като се обърне.

# 23
  • Мнения: 2 159
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
ние също не се обръщаме, отдавна съм спряла да слушам как на другите мами децата даже ходят на 6 месеца Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 152
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
ние също не се обръщаме, отдавна съм спряла да слушам как на другите мами децата даже ходят на 6 месеца Mr. Green
Ха хаа hahaha ама така е. То при такива амбициозни мами, горкото дете, не смее и да си помисли, да не проходи на 6 месеца.ха ха

И ние не се обръщаме, ама какво от това. Пухкави сме и ни тежи дупето. Когато,тогава и стига се тревожи за такива неща Peace

# 25
  • Мнения: 59
И моята бебка не се обръща ама аз не се претеснявам като му дойде времето.Не е нужно вси§ко да е като по учебник.Ще му дойде времето

# 26
  • Мнения: 630
Я не се шашкай и не приемай всичко, което другите майки казват за общовалидно. моята бебка ходеше 3 месеца на масажи и гимнастика. Понеже въобще не понася да седи по корем, първо се обърна от корем по гръб на около 4,5месеца. На 5м. и 10 дни за пръв път се обърна от гръб по корем, но го правеше само по време на гимнастиката. Иначе въобще не искаше да се върти накъдето и да било. Чак когато стана на 8м. започна сама да се обръща във всички посоки, така че не се притеснявай.

# 27
  • Мнения: 1 321
И аз мисля че се безпокоиш повече от нужното.Не всички деца са родени еднакви по калъп.Едни правят нещата по-рано а други по-късно.Светът е шарен и бебоците също.И ние не можем все още да се обръщаме от гръб по корем обратното съвсем сам си го направи и смятам че и  с това ще се справи сам и когато той си реши . Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 461
Бебка не може да се обръща сама.
 С помощ може. От други мами съм чувала, че техните деца вече се обръщали на тази възраст.
При вас как беше? Кога започнаха бебетата да се обръщат сами?
Ще се обърне .
Всяко детенце е различно.
Не мисля ,че трябва да се притесняваш.

# 29
  • Мнения: 70
Мисля че няма място за притеснение,както вече знаеш всяко дете е различно,може би ние като майки искаме децата ни да правят всичко много рано.Успех и може би малко повече търпение

Общи условия

Активация на акаунт