Кога започнахте отново работа или кога планирате да започнете?

  • 3 042
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
работих до последният ден преди да родяПросто фирмата в която работя дава максимум 12 седмици за раждане, което означава че за този период ми пазят работното място, но не и че всички тия дни са платени. Причината поради която реших да се върна на работа, а не да стоя в къщи и да си гледам детето беше че си харесвам работата, носи ми добри доходи от които се нуждаем и знам че не е лесно да се намери работа която е по сърце на човек.
Благодарна съм на майка ми и свекърва ми, които се редуват да гледат детето по няколко месеца, че да не се налага да го даваме от съвсем малко на градина, въпреки че и това беше вариант.

"Взе ми думите от устата"  Grinning
С разликата, че аз се върнах след 63 дни (толкова е майчинството при нас). Не, че исках да си оставя толкова рано детето, но си харесвам работата. Беше ми криво в началото, но връщайки се на работа се обнових. Бях обсебена на макс от малкия, направо бях луднала.......сега успокоих топката  Wink Добре, че е майчето да помага  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 986
Колкото е възможно по-дълго ще си гледам детето. Веднъж ще е малко. Ако междувременно се появи второ, още по-добре! Хич не ми липсва работата, а тя е такава, че имам възможност  да изкарам някой лев и без да вися в офиса по цял ден Simple Smile

Аз мисля по същия начин Wink

# 17
  • Мнения: 1 029
За сега нямам намерения да се връщам на работа и също искам да си гледам детето възможно най-дълго. Но не мога да критикувам тези, които се връщат рано на работа, защото всеки си има своята причина, а и някои просто са принудени от обстоятелствата.
 
 

# 18
  • Мнения: 568
Колкото може по-късно. Децата са много важно нещо и когато имат силна нужда от теб трябва да си с тях. Това става веднъж или два пъти в живота, а работа можеш да вършиш по всяко време. Но стигнах до този извод с второто дете.

# 19
  • Мнения: 3 334
работих до последно /10 дни преди да родя/ и се върнах на работа когато Хриси стана на 3м.
Работата ми е хубава и работя от 11,00часа до 17,00часа.Затова се навих да се върна толкова рано на работа,а и заплащането е добро,иначе не бих оставила детето ми за да работя нещо,което не ми допада.

# 20
  • Мнения: 1 446
И аз съм като тебе само че в България.
Работих до 23.12 , родих на 25.12. Върнах се на работа на 25.12 на непълен работен ден , по ред причини. Не съжалявам за постъпката си. Благодарна съм на свекърва ми и на майка ми за безкрайната всеотдайност. Hug

# 21
  • Мнения: 832
с дъщеря ми почнах работа след като успях да я дам на ясла - което стана на 2,5 г. За сега работя активно, не съм ползвала и един ден болничен и най-вероятно ще работя и след предвидените 45-дни преди термина, но планирам да си остана в къщи платените 315 дни, а после ще мислим, сигурно ще се наложи да се връщам на работа поради финансови съображения...за сега само планове, времето ще покаже

# 22
  • Мнения: 138
Аз започнах работа след като синът ми навърши една годинка.Тогава го гледаше детегледачка,а сега е на ясла.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Върнах се на работа, когато Луси беше на 5 месеца.

Шефа ми държеше да се върна и по-рано, но в последствие пусна малко аванта.

Кофти ми беше много, звъняла съм сигурно по 20 пъти на ден, за да разбера как стоят нещата.

Но просто нямаше начин.

# 24
  • София
  • Мнения: 622
Смятам да се върна когато малкият навърши годинка

# 25
  • Мнения: 1 425
Започнах работа 14 седмици след като родих. Тук е толкова майчинството. Щях да работя до последно, ако докторката не ми беше дала болнични, защото имах проблем в осмия месец.

# 26
  • Мнения: 484
Аз работих дп края на 5-ия месец. След това се преместихме от София в Пловдив. Иначе щях да работя до края на 6 -ия. Но моята работа е специфична - аеробик инструктор съм. Откакто бебка стана на 6 месеца, аз пак работя. Но пък мога да работя по 1 час на ден и да оставям малакта на татко й ( той си работи в къщи)

# 27
  • Мнения: 4 621
След 9 месеца и половина Hug

# 28
  • Мнения: 397
Върнах се на работа , когато Виктор стана на 6 месеца.

# 29
  • Мнения: 1 101
Планирам да се върна на работа през септември тази година. Тогава синът ми ще е на 1 година и 4 месеца. Причината да се върна толкова рано е, че ми предложиха по-добра позиция от предишната.

Общи условия

Активация на акаунт