Препоръчайте ми тигани, тенджери ...

  • 2 946
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Фислер, Цептер и Солинген не са среден клас, поне не в България... А и дори момичето да отдели 500 лв. за комплект, след това трябва да е склонна да плаща три пъти по-висока сметка за ток, че тези дебели дъна...

# 16
  • Мнения: 791
В МЕТРО гледах един комплект Солинген за 72лв. - един тиган и 4 тенджерки!!! Изглежда ще да е менте! Сега и кухненско обурудване ще си купуваме - така че търся за керамични и газови котлони тенджерки и тигани. Незнам какво значение има,но...

# 17
  • Мнения: 4 916
В МЕТРО гледах един комплект Солинген за 72лв. - един тиган и 4 тенджерки!!! Изглежда ще да е менте! Сега и кухненско обурудване ще си купуваме - така че търся за керамични и газови котлони тенджерки и тигани. Незнам какво значение има,но...

Пет части за 70 лв...  Shocked май излизат по-евтино от българските тенджери.

# 18
  • Мнения: 547
Фислер, Цептер и Солинген не са среден клас, поне не в България... А и дори момичето да отдели 500 лв. за комплект, след това трябва да е склонна да плаща три пъти по-висока сметка за ток, че тези дебели дъна...

Каква точно е връзката между три пъти по-високата сметка за ток и "тези дебели дъна..." ?
Питам, защото от години ползвам тенджери с двойно дъно(отскоро и Цептер) и не съм забелязала фрапиращи сметки за ток. За мен единственият им недостатък е, че са тежки и ми е неудобно миенето, защото нямам миялна машина. Говоря при условие, че ги имам, не коментирам цената им.

# 19
  • Мнения: 1 364
Аз съм за Tefal.

# 20
  • Мнения: 4 916

Каква точно е връзката между три пъти по-високата сметка за ток и "тези дебели дъна..." ?


Завират по-бавно.

# 21
  • Мнения: 5 228

Каква точно е връзката между три пъти по-високата сметка за ток и "тези дебели дъна..." ?


Завират по-бавно.

Точно обратното е. Може би завират по-бавно, но след това котлонът се намалява на минимална степен и така се готви. Всъщност качествените тенджери са енергоспестяващи.

# 22
  • Мнения: 4 916

Каква точно е връзката между три пъти по-високата сметка за ток и "тези дебели дъна..." ?


Завират по-бавно.

Точно обратното е. Може би завират по-бавно, но след това котлонът се намалява на минимална степен и така се готви. Всъщност качествените тенджери са енергоспестяващи.


Котлонът се намаля при каквато и да е тенджера след като водата заври. За сметките - вкъщи основният енергоразход е за готвене, от там са ми наблюденията върху сметките за ток.

# 23
  • Мнения: 5 228
Да, но скъпите тенджерите са скъпи, защото са направени от специални материал - топлината се разпределя много по-ефективно и всъщност се намалява загубата на енергия. Аз правя разлика между старата ми тенджера под налягане и новата, която е много по-хубава и при която храната става готова много по-бързо, при това на по-ниска степен на котлона.

# 24
  • Мнения: 4 916
Скъпите тенджери са скъпи по много причини... Дай сега да си сравним котлоните... после мъжете и свекървите.

# 25
  • Мнения: 5 228
Недей да приемаш толкова лично едни спор за тенджери.  Wink

# 26
# 27
  • Мнения: 1 883
Имам Tefal и не съм доволна.Ще следя темата с интерес, ще си купувам нови тигани.

# 28
  • Мнения: 547
А, вие сте изяснили това-онова, докато ме няма. Хайде, няма и аз да се включвам в спора. Няма смисъл. Дано сме били полезни поне малко на авторката.   bouquet
Моето мнение е да заложи на тенджерите с двойно дъно. Не робувам на марки, затова няма да препоръчвам такива. Успех!

# 29
  • Мнения: 3 334
имам Солинген и съм много доволна.Ползвам ги вече 4години. Peace

Общи условия

Активация на акаунт