Деца с очни проблеми, редки аномалии и не толкова редки очни заболявания

  • 42 515
  • 506
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 888
Много сте готини! Hug

# 466
Наистина сте много сладки Simple Smile, прегръдки за всички  Hug
Нуждая се от малко помощ - става върпос за моите очи - много се надявам да ме насочите:
Интересува ме къде в София могат да ми направят качествена ехография на очите, евентуално някакъв телефон, на който мога да си запиша час по възможност скоро, че  днес доста ме поизплашиха:  Sad Отидох на преглед, тъй като от няколко дни виждам черни точки и "светкавици" , предполагах че е нещо дребно, вероятно от претоварване, а се оказа, че може да се дължи на отлепване на ретината Sad Диагностицирането на такъв проблем при мен е трудно, тъй като съм с много тесни зеници и със силен нистагъм, затова спешно търся специалист, който с ехография или с друго изследване да докаже или отхвърли това съмнение.
Споменаха ми за д-р Николова от Медицинска академия, някой има ли впечатления от нея?
И накрая най-тревожния ми въпрос: В случай, че действително ми се отлепва ретината това лечимо ли е като съм почти на 30 години?.. Sad
Много съжалявам, че развалям хубавото настроение след срещата с такива въпроси, но наистина разчитам на помощта ви. Благодаря предварително!  bouquet

# 467
  • Мнения: 147
До Вики и мама
Ха де как да позная светниме по въпроса.Чакам да ми пишеш за организацията  защото още в 8.30 започнах да разпитвам.Казвай с какво да помагам baby_neutral

# 468
  • Мнения: 3 914
До Вики и мама
Ха де как да позная светниме по въпроса.Чакам да ми пишеш за организацията  защото още в 8.30 започнах да разпитвам.Казвай с какво да помагам baby_neutral
Ми аз предлагам да се кръстиш *Баба ви* Laughing/ти прокара идеята ,а ние я харесахме/
За другото ще ти пиша на ЛС,ама по късно,че излизам сега Peace

Наистина сте много сладки Simple Smile, прегръдки за всички  Hug
Нуждая се от малко помощ - става върпос за моите очи - много се надявам да ме насочите:
Интересува ме къде в София могат да ми направят качествена ехография на очите, евентуално някакъв телефон, на който мога да си запиша час по възможност скоро, че  днес доста ме поизплашиха:  Sad Отидох на преглед, тъй като от няколко дни виждам черни точки и "светкавици" , предполагах че е нещо дребно, вероятно от претоварване, а се оказа, че може да се дължи на отлепване на ретината Sad Диагностицирането на такъв проблем при мен е трудно, тъй като съм с много тесни зеници и със силен нистагъм, затова спешно търся специалист, който с ехография или с друго изследване да докаже или отхвърли това съмнение.
Споменаха ми за д-р Николова от Медицинска академия, някой има ли впечатления от нея?
И накрая най-тревожния ми въпрос: В случай, че действително ми се отлепва ретината това лечимо ли е като съм почти на 30 години?.. Sad
Много съжалявам, че развалям хубавото настроение след срещата с такива въпроси, но наистина разчитам на помощта ви. Благодаря предварително!  bouquet
Това което пишеш е наистина притеснително,но е хубаво че си реагирала още при черните точки.Това е един от първите белези при отлепването,но в никакъв случай не бива да се притесняваш,тъй като отлепване на ретината на възрастен е съвсем друго от това при бебетата,т.е. лекува се PeaceИма ред лазерни процедури,които могат да забавят процеса с години,а после има и операция,но мисля ,че още е рано за това.Отиди в клиника Вижън при д-р Кючуков ,той е там на ехографа и за възрастни се справя добре.А после ,като вземеш резултата,пиши тук,ще ти кажа къде да отидеш Peace

# 469
  • Мнения: 12
     Мили момичета, аз съм баба и не пиша тук,но редовно чета в този форум.Ще ви бъда много благодарна,ако напишете информация за синдрома на Дюан - лекарката каза само,че е вид кривогледство,но ми се иска да прочета нещо повече.Опитах с търсачката,но не съм много добра и не намерих информация.        

# 470
  • Мнения: 3 914
    Мили момичета, аз съм баба и не пиша тук,но редовно чета в този форум.Ще ви бъда много благодарна,ако напишете информация за синдрома на Дюан - лекарката каза само,че е вид кривогледство,но ми се иска да прочета нещо повече.Опитах с търсачката,но не съм много добра и не намерих информация.        
Да,така е,това е слабост в очедвигателните мускули,за съжаление нищо не намирам тук,ако ми дадеш малко време ще проверя по дебелите книги Grinning Hug

# 471
  • Мнения: 147
bebo4e получили това което ти писах сутринта на лични.Да не съм се сбъркала нещо.Чакам отговор

# 472
  • Мнения: 450
Ей,момичета,срещатат е била супер! Страхотно сте си изкарали,за което много се радвам ! Живот и здраве  на следващата ще направя всичко възможно да се присъединя и аз  Laughing

Ама големи сладурки сте били, ей   bouquet

chopar,надявам се на добри новини за теб  Praynig  bouquet

# 473
  • София
  • Мнения: 498
 Simple Smile По всичко личи, че срещата е била много весела и приятна !
Много сте готини, дано успея другият път да дойда да се видим лично .

"chopar "отиди във Вижън наистина - добри са за възрастни. Успех!

# 474
  • Мнения: 147
До уважаемите ми приятелки
Ако сте забелязали направих промените и съм много доволна.А относно  снимките съм убита от всяка страна.Нещо днес не сте в настроение май ви действа слънщето. smile3511 newsm44

# 475
  • Мнения: 2 116
Ако сте забелязали направих промените и съм много доволна.

 gydi   smile3521 Аз съм  sweating..........................

# 476
  • София
  • Мнения: 1 333
Срещата беше страхотна  Hug
Много се радвам че се запознах лично със Здравка (след толкова много време и желание от наша страна), с Баба Ви (една прекрасна жена и невероятна майка), с Вики и мама (с нея съм запознавала, но на един протест и беше много за набързо)Тя е огън и съм и благодарна за всяка една дума която каза вчера. А с Бебоче сме си дружки покрай нашите момичета. калени сме в ходенето по срещи и запознанствата със смели и всеотдайни майки.

Изкарахме си весело и се почерпихме по повода, а аз да споделя : Изглежда тази нощ съм спала... понеже сутринта се успах за работа  Embarassed

Искам нова среща и ще чакам да се запозная с всички пишещи тук.

# 477
  • Мнения: 3 914
До уважаемите ми приятелки
Ако сте забелязали направих промените и съм много доволна.А относно  снимките съм убита от всяка страна.Нещо днес не сте в настроение май ви действа слънщето. smile3511 newsm44
Промените ги одобрихме с пълно единодушие Joy Joy Joy-ама ти отива а Laughing
Писах ти на ЛС-провери това първо и после ,като знаем дали е вярно,ще питаме какъв е реда и какви документи да се подготвят Peace
А за жегата не ми се говори-варя се в собствен сооооооооооос Crazy Crazy Crazy

Момичета ,беше прекрасно на срещата,пак ми се допи бира с вас Hug Hug Hug

# 478
  • Мнения: 3 914
    Мили момичета, аз съм баба и не пиша тук,но редовно чета в този форум.Ще ви бъда много благодарна,ако напишете информация за синдрома на Дюан - лекарката каза само,че е вид кривогледство,но ми се иска да прочета нещо повече.Опитах с търсачката,но не съм много добра и не намерих информация.        
Да,така е,това е слабост в очедвигателните мускули,за съжаление нищо не намирам тук,ако ми дадеш малко време ще проверя по дебелите книги Grinning Hug

Обещах и това което открих като информация е нищо притеснително,просто вид страбизъм,описан обаче като по особен вид езотропия,което значи страбизъм при който очните оси се кръстосват.И още пише:Налице е ограничение в абдукцията на страбичното око

*абдукция-отвеждане,като движение на очния мускул

Това което разбрах аз- Нищо особено,просто кривогледство Peace
Очила ,упражнения ,това е.Успех от мен Hug  bouquet

# 479
  • Мнения: 2 116
Момичета ,беше прекрасно на срещата,пак ми се допи бира с вас Hug Hug Hug

Е хайде де!  Hug Само кажете кога!   bouquet  bouquet  bouquet Компанията беше страхотнаааа!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт