Козунаци и яйца се правят на Англйска земя-тема 7

  • 13 225
  • 197
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 959
Ще стискам палци дъщеричката ти да се оправи възможно най-бързо и да се прибере в къщи при теб. Peace

# 61
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Е, много сте се разписали. Ние тия дни го ударихме на разходки, все хубаво време.
Никол, да оздравявате бързо.
За тези дето още не са си намерили боя за яйца, има в Азда, в кутии боя + украса + поставки за 1 паунд. Даже има няколко вида кутии с различни украси.
Биляна, ако още не си намерила форма за козЮнак има  в Азда, но са малки металните. По-големите са силиконови и даже сега са намалени. Има и в Морисонс, но само малки. Дано съм полезна с инфото.
Мери, приятен път утре и весело изкарване.

# 62
  • Мнения: 2 032
Мараба, девойки, имам 15 минути за губене днес и минавам да се разпиша.

Боя за яйца тази година виждам на много места; оня ден минах покрай една италианска бакалия да взема панатоне, гледам и те продават боя за яйца, немска.

Тази година ще организирам egg hunt на малките, защото и сестра ми с нейното са на гости: ще изпокрия яйца из градинта да търсят,  а пък ако много се мотат, може майките им да намерят шоколадовите яйца (днес е пълнолуние, не ям, и ето че вече ми идват мисли как ще грабна шоколадово яйце от ръцете на собственото си дете, срам  Mr. Green)

Чакам вече почивните дни (и чета как в Италия и Испания времето по Великден щяло е доста по-лошо от тука, хе-хе, и си позволих малко да се зарадвам, тра-ла)

# 63
  • Мнения: 720
aniji ,doret благодаря за пожеланията  bouquetда ве4е сме си в ка6ти макар 4е о6те не се е оправила напълно но надявам се скоро.
надявам се да отпуснем малко тия дни и да  преско4им за 2-3 дни до браитън ..дано.

# 64
  • Мнения: 884
Били и другите мами които ще месите домашни козунаци,каква мая купувате ? Знам ,че се обсъждаха тези неща назад ,но нямам време да търся  Embarassed .Имаме гости и рядко имам по2-3 мин да седна на пс-то.Таз вечер ходихме да гледаме мюзикъла ''чикаго''беше страхотно,но задръстването в 11 вечерта след това беше невиждано за тази част от ноща  #Crazy .Имаше километрични опашки  ,а е едва вторник  Laughing ,не знам какво ще става към петък....

# 65
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
      Здравейте!Откога се каня да пиша, но явно съм голяма мотка и все не остава време.
 
 macoball, за козунаци най-подходящата мая е прясната.Има я в Морисъснс до прясното мляко.В черна тарелка, обвита с прозрачна опаковка.Пише fresh yeast и от една седмица самата мая е разделена на 4 кубчета обвити в станиол.Дано си ме разбрала както обясних.Маята е страхотна, много съм доволна от нея.Доколкото знам със суха мая козунаци не се получават.

  Anna, аз от готварския подфорум също се ошашавих от рецепти.Ще меся по миналогодишната, но чакам моя приятелка да ми я изпрати на мейла.Ти нали също беше направила хубав козунак, защо не го направиш пак?
 Исках да ти кажа да провериш хубаво за теста за Индефенит.Информацията навсякъде е различна.Да не се окаже така, че аз те подвеждам, че няма тест ConfusedВчера с мъжа ми се ровихме 1,5ч. в сайта на ХО и намерихме, че за членове на ЕС теста не е задължителен, а само ни насърчават да го държим Rolling EyesХоди разбери кой казва истината и кой не.

    Мира, на мен също ми се ходи на кръчма та ми се плаче!Жалко, че тук сме на такива големи разстояния една от друга, можехме да спретнем някоя българска женска вечер.Но на мен не ми остава още много тук, ще купонясвам и за вас Heart Eyes
   
     Ева, боя за яйца тази година наистина няма в Морисънс.Няма ли някой гръцки или турски магазин около теб за да си купиш?С тази боя за храна ми се вижда много съмнително да се получат хубави цветове.така и така тук няма бели яйца, моите също станаха много тъмни миналата година.Но това не ме интерсува, важното е да има боядисани и да се спази БГ традиция.

# 66
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Минавам да ви кажа едно здравей и хуквам по задачи.
macoball аз използвам сухата мая на Hovis, за мен тя е най-добрата. Имам машина за хляб и най-редовно правя теста с нея.

# 67
  • Мнения: 823
Здравейте момичета,

Казвам се Пепа. Реших да се разпиша в английската тема и аз. Ще ми е приятно да се запознаем. Живея в Лондон, Гринуич. Аз съм от 3 години тук, мъж ми е тук вече 5 години. Имам син на 18 месеца. Казва се Теодор.

Гледам, че обсъждате козунаците и яйцата Simple Smile Аз смятам да купя готови козунаци и да се опитам да направя един домашен. Имаме машина за хляб и затова се навивам да ''меся''  Joy Яйца ще боядисам не повече от 10, колкото за традицията. Надявам се да изкараме празника извън града, а не в къщи и затова няма да приготвям много неща.

Macoball, страхотно е, че сте били да гледате Чикаго. Ние се каним от преди НГ да ходим и още не сме се занесли. Декември бяхме на Фантома на Операта, но мнооого искам да отида и Чикаго да гледам. Голям фен съм на филма и съм сигурна, че и мюзикъла ще ми хареса.

Лек и слънчев ден ви желая Hug

# 68
  • Мнения: 1 793
Били, наистина беше сполучлив козунака миналата година, но тази година ми се иска да опитам някоя друга рецепта. Вече избрах и сега ще видя кой ден ще го правя. Утре ще боядисвам яйцата, в събота ще правя торта, а козунака още не съм измислила кога. Между другото наистина е много объркана информацията с тоя тест. Аз онази вечер четох също в сайта на ХО и разбрах, че е задължителен теста. Ха сега де. Така или иначе сме се настроили да се явяваме лятото, но преди това пак ще се обадим да питаме и ще видим в крайна сметка какво ще ни кажат накрая.
Пепи, здравей и добре дошла при нас. Включвай се, когато можеш.

# 69
  • Мнения: 1 363
Били, пусто.... Cry далечни разстояния Cry Cry Cry
Днес пак разправям на мъжа ми как ми се купонясва по- български, той вика, бе ти само за това говориш от две седмици. Ами как да не говоря като ми се купонясва Crazy ДА ида на купон, ама къде???
ПО- рано ми било минавало след седмица, 'ма таз' година... Confused
Да вземеш да откупонясваш и за мен, плиис Praynig

Пепа,  bouquet добре дошла. Разпсивай се по= често, ако можеш Blush

Аз както изглежда в събота ще боядисвам яйца. Случайно да знаете Морисънс и Сеинсъбърис , и Маркс анд Спенсърс дали ще работят в Петък? И по кое време???
Ако не ще трябва в събота да пазарувам  за Неделя и Понеделник... Confused
Лека нощ от мен, виртуални дружки  bouquet  bouquet Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 823
Благодаря за топлото посрещане, момичета Hug

Боядисахте ли яйцата  Grinning Аз май все пак ще се размина с боядисването тази година  Embarassed днес не ми се занимава, а в събота се разбрахме с мъжо да ходим извън града и пак няма да стане. Много съм доволна, че ще пътуваме някъде. Приятелка ми каза, че имало някакъв сафари парк наблизо и сега чакам да се обади да ми даде повече инфо.

След само 9 дена пък пътувам за България. Нямам търпение да тръгна, защото оставихме детенце за малко при бабите да се разтъжат, ама сега пък ние се затъжихме много за него. Ще постоя там 3 седмици, след това ще отиде мъжо и ще се приберат заедно с малкото ми момченце  Hug

Лек ден ви желая   bouquet

# 71
  • Мнения: 884
Били,мерси за инфото! Намерих мая.Днес боядисахме яйцата и сега се хващам с козунаците -да видим дали ще стане нещо  Laughing

# 72
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Къде сте момичета? Да не правите козунаци?
Пепа, добре дошла. Радвам се, когато още някой се пръсъедини към нашето малко английско общество.
Аз вече привърших с всичко, боядисах десетина яйца, машинката замеси козунака, даже и шишчета за барбекЮто успях да направя. Утре не се работело нищо, даже не се и готвело, та мъжо нали не почита българските традиции, той ще готви Laughing
Мира, днес видях, че Азда няма да работи само в неделя, та сигурно и другите магазини ще са така.

# 73
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
И аз да се поФаля, боядисахме яйцата с моята дружка, станаха много хубави. Измислихме или доразвихме 2 нови технологии, които не сме ползвали досега - с тиксо и със салфетки. И двете - успешни.

С тиксо - от хартиеното или това, дето малко прилича на изолирбанд - нарязват се тънки ивички и се налепват на яйцето накръст или както ви дойде на акъла и се боядисват. Най-хубави стават, ако са първо жълти, после налепени и накрая боядисани в друга боя.

Другият номер е с парченца от салфетки - накъсваш салфетките на ивици по няколко см широки, топиш в различни бои и лепкаш върху яйцата. Както с памук, ама по-лесно се управляват цветовете, а и стават едни, като че с гъба са правени. Опитайте - тази или другата година. Flutter

Пепа, добре дошла и от мен.   bouquet

Никой да не се надява, че ще му направя козЮнак - не ме бива за такива работи, а и намерих 2 чешита готови. Аз в България не правих, та сега ли...

# 74
  • Мнения: 1 793
Момичета, и аз приключих снощи с яйцата и козунаците. Ето това е крайния резултат:
  http://family.webshots.com/album/558535364XPAJAw

Утре ме чака правене на торта, че нали си имам рожденик в неделя, но като цяло тази година имам огромно желание за приготовления.

Общи условия

Активация на акаунт