Дразните ли се?

  • 3 154
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Повече ме дразни като се похваля с нещо на една позната, тя само кима индиферентно и многознаещо и ми казва, да, моята откога прави това... Маамустара, толкова ли е трудно от една обикновена куртоазия да се зарадваш за някого?
Не ги разбирам аз тези неща... когато някой ми се хвали и радва на мен за детето си, включително същата позната, се опитвам да изразя съпричастност и радост, а не да се старая да доказвам колко по е моето дете... Комплекси ли се вихрят, що ли...

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се дразня, защото моето проходи рано и проговори много , много рано Laughing

Сега сериозно, не се впечатлявай от такива изказвания, всички деца са различни, това им е хубавото. А кой кога ще седне, изправи или проговори, няма никакво значение! Само да са здрави! Усмихвай се на такива неща Hug


   PeaceТочно  така,радвай се на живота и детето си.

# 62
  • Мнения: 402
Първото нещо на първата консултация, което ми каза моя педиатър беше:
-Никога не си сравнявайте децата, това води само до ненужни комплекси и самоизтъкване, до нищо друго.
Особено при децата до една година може да има огромни разлики - например кога е излязло първото зъбче, кога е започнало да гука, да сяда и т.н., но това съвсем не означава, че някое от тези деца е ненормално или бавно развиващо се.
ВСЯКО ДЕТЕ Е ЯРКА И НЕПОВТОРИМА ИНДИВИДУАЛНОСТ!

Дълбок поклон пред мъдростта на този лекар и неговата компетентност.

Инъче е гордост за всяка майка да си похвали чедото, няма лошо стига да не е натрапчиво и вманячено.

# 63
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не се дразня. Ако ми се види малко невероятно, изразявам съмнение, но дотук. Понякога обаче такива хвалби много ме учудват - като например тук във форума една майка беше казала, че синът и знаел всички букви дълго преди да стане на 3 год. На 2 ли ги е научил, беше ми странно, и още ми е.

# 64
  • Мнения: 5 362
Никога не съм се дразнила.
За мен,моето дете е уникално,и никой не може да ме подразни с подобно изказване Peace

# 65
  • Мнения: 5 362
тук във форума една майка беше казала, че синът и знаел всички букви дълго преди да стане на 3 год. На 2 ли ги е научил, беше ми странно, и още ми е.
Наистина звучи странно и съмнително,но на моя приятелка детето ме удиви съвсем скоро.И то няма 3 год.,а от 2,5 годишно знае цялата азбука Grinning

# 66
  • Мнения: 1 802
Не се дразня!  Peace
Дразня се от майки, които говорят само и единствено за детето си и за нищо друго! Досадни са, а и като че ли само те са майки!  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 5 539
Да, дразня се, дори хората да го казват без умисъл. Едно от нещата, които най мразя, е да се сравняват децата. Всяко дете си има свои темпове на развитие. Какво като някое дете спяло без пампа от едногодишна възраст, а пък моето чак като навърши 3. Или пък че някое хич не боледувало, пък друго непрекъснато било болно.
Изобщо не виждам смисъл да се сравняват децата в такава ранна възраст, и да се създават излишни комплекси или чувство за превъзходство на деца и родители.

Никога не ми е пукало на колко месеца ще проходят децата ми или пък кога ще им изникнат зъби, стига да е в медицинската норма.

# 68
  • София
  • Мнения: 15 254
Не се дразня. Не мога да си спомня случай някой да ми се е хвалил с това "Пък моето дете......", а постоянно контактувам с майки на наборчета. Щом не помня, значи не съм се подразнила.  Rolling Eyes
Защото ако се бях подразнила, хмммммммм...... нямаше да забравя.  Twisted Evil

# 69
  • София
  • Мнения: 1 251
Отговарям в следния стил: Ау, браво, страхотно! ... и правя комплимент.
Ако е еднократно изказване не ме дразни, обаче ако майката е маниачка по темата избягвам да комуникирам с нея ( и пак не се дразня).
Нека си говорят не ми пречат Peace

# 70
  • Мнения: 448
Не се дразнех, не се дразня. И за мен е по-важно децата ми да са здрави и щастливи, отколкото да им меря постиженията. Дори избягвам да ги сравнявам една с друга, а е трудно - сравненията са неизбежни...
Напълно споделям това мнение.

# 71
  • Мнения: 3 500
Не, не се дразня. Тя просто също участва в разговора като споделя как е било при нейното дете. Не мисля, че целта винаги е да се покаже, че другото дете е "бавноразвиващо" се. Не съм дребнава, нито се комплексирам на тема "развитие на детето ми".

# 72
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моя позната, след като изслушала обстойния разказ на друга майка за гениалността на детето й, репликирала: "Моят пък син е обикновен тъпак". След известно време пак се срещнали, онази с генийчето не спряла да дърдори и накрая попитала: "А как е при вас". Приятелката ми отвърнала "Моят все още е обикновен тъпак". ПРИЕМАМ ТАКИВА МАЙКИ, ВТОРАЧЕНИ В ДЕЦАТА СИ БЕЗ МЯРА с лека насмешка.
Понякога ми става криво и се обвинявам. Щото не ще да проговори и туй си е.  Confused
Но пък после се ухилвам ( Mr. Green) и казвам "Може да е глупав, ама ми е красив маминият" На майчината гордост от мъжка рожба никой не може да стъпи на малкото краче  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 547
Подобни коментари биха били дразнещи за човек, който без друго си има някакви комплекси и съмнения  Mr. Green Ако съм в комфорт с развитието на собственото си дете, защо да се жегвам от нечии хвалби?! /ако ще и фукни да са, айде.../ Все едно да се дразня, че някой на моята възраст има 5 деца, пък аз нямам ни едно или че е спечелил 2 милиона евро, а аз си карам Трабанта... Ми хората са различни, децата - също. Непоносимостта към чуждите постижения, независимо дали са реални или измислени, е една много, много характерна черта, българска и родна  Joy

# 74
  • Мнения: 14 133
Не се дразня, когато някой споделя как се развива неговото дете. Ако го прави, за да се хвали си го пускам покрай ушите  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт