Спешно!!!

  • 10 753
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Наистина за такава висока температура панадолът е слабичък. Ефералганът и Нурофенът са много по-ефикасни в случая + бабешките мерки с оцет и мокри чаршафи.

# 16
  • Мнения: 1 756
Панадола е жива водичка.Пробвай с нещо по силно.Аз например за такива случаи съм се заредила с хексалгин и ефералган свещички.Ако имаш течен аналгин,знам че не е препоръчително,но в случая е по-важно да се свали температурата-Капка на килограм.Дано я смъкнете скоро Praynig
Панадола е наистина боклук,давам Нурофен Peace

# 17
  • Мнения: 1 465
олее знам колко е притеснително. Има ли там в аптеките АДВИЛ? При нас само той я свали, след като ДОЛИПРАН-ът не влияеше изобщо. И аз слагах мокри кърпи и във вода хладка го къпахме. Знай само, че водата не трябва в никакъв случай да е под 37°С, за да не получи шок детето от разликите в температурите. Naughty
При нас Т° беше 40.7°С Shocked И това в края на миналата седмица. вече май сме здрави.
Дано успеете да я свалите тази пуста Т°.

# 18
  • Мнения: 4 053
мамо на Дени,какво става с вас Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 6 315
олее знам колко е притеснително. Има ли там в аптеките АДВИЛ? При нас само той я свали, след като ДОЛИПРАН-ът не влияеше изобщо.

Долипран съдържа парацетамол (както панадол), а Адвил - ибупрофен (както нурофен). Тези две лекарства не съм ги виждала при нас.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
При обливане с вода за смъкване на Т,водата трябва да е с няколко градуса само по-хладна от телесната температура.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Май си пишем сами,момичета.Дано се появи скоро мама на Дени да ни каже какво е положението

# 22
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 

# 23
  • Мнения: 2 751
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 
НАрочно не се включих преди, защото видях, че темата е отрано сутринта, но виждам, че имате пак проблем.
Калоян ми е вдигал неведнъж МНОГО високи Т.
Ето как се справям, освен панадол/ нурофен:

- Оцет и вода на челото и с чорапи на краката. Много е важно да има и горе и долу, иначе ако са само чорапи, може Т да отиде към главата и става опасно.

- Събличам го и го мокря с леко хладка вода. Трябва да е с 1 градус под телесната в момента. Понеже е адски гадно с душа, го мажа с ръце. Другият вариант е да го потопиш в леген с Т с 1 градус по-ниска от телесната.

-поливам му вътрешността на китките със студена течаща вода.

Тези неща ги редувам.

- В КРАЕН СЛУЧАЙ!!! - един път НИЩО не помогна. Намазах му цялото тяло с белтък и оцет(размесени) около 5-6 пъти. Мажа, то изсъхва. Пак мажа, докато изсъхне и така няколко пъти.
След 15 мин. Т спадна.
Но: това е опасно, ако се появи алергия към белтъка. Аз рискувах, защото не виждах друг избор. 2 часа беше с почти 40.

Успех!

# 24
  • Мнения: 2 751
При обливане с вода за смъкване на Т,водата трябва да е с няколко градуса само по-хладна от телесната температура.
Не с НЯКОЛКО а с 1-2 максимум!
Иначе е опасно да не получи дететп гърч от рязкото сваляне на т.

# 25
  • Мнения: 4 053
със синът ми докато лежахме в очната клиника,
в стаята имаше бебенце чакащо реда си за операция,та то вдигна температура
вечерта преди да го оперират,и жената която го придружаваше го
намаза със сапун, цялото тяло и крачетата и така му помогна.....
та можеш и ти да пробваш  Thinking

# 26
  • Мнения: 2 751
със синът ми докато лежахме в очната клиника,
в стаята имаше бебенце чакащо реда си за операция,та то вдигна температура
вечерта преди да го оперират,и жената която го придружаваше го
намаза със сапун, цялото тяло и крачетата и така му помогна.....
та можеш и ти да пробваш  Thinking
Това за първи път го чувам  newsm78
Но е много полезно.
Дано не ми се налага да го пробвам, де, че от толкова температури и боледувания вече ми дойде до гуша  Rolling Eyes Confused

# 27
  • Мнения: 1 069
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 
Добре де, а педи разбра ли каква е причината детето да има висока Т?

# 28
Не неможа да установи защо става така

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В момента май има вирус,коуто започва само с температура и така 3 дни.После е възможно да се появи хрема и кашлица.

Общи условия

Активация на акаунт