Кои са добрите държавни училища в София

  • 155 298
  • 497
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 607
Момичета,а какво ще кажете за 12-то училище?Интересува ме предучилищната и съответно после за 1-7 ми клас.

# 316
Здравейте и от мен! Моля Ви ,който има информация за 149 СОУ "Иван хаджийски" в кв."Овча купел"2 и 88СОУ "Димитър Попниколов" в кв."Овча купел"1, да я сподели! Предстои ми записване на  първокласник и седмокласник, а не познавам квартала и ми е ужасно трудно да избера училище!
Предварително Ви благодаря!

# 317
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
само запис Peace

# 318
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте!
Ето моя опит: когато синът ми беше за 1-ви клас , го оставих в детската градина в 4-та група, не сме ходили на предучилищна. Записах го в най-близкото държавно училище, за наш късмет - училище с математическа паралелка и учители, даващи много добра подготовка на децата. В класа имаше 12 деца от нашата детска и нито едно от тях не се почувства стресирано от нова среда, обстановка и режим, напротив - оформи се един амбициозен клас! Но за избора на учителка попитах тук-там преди да посоча коя. Наистина - много е важна учителката, но и самата среда в класа. А далечните училища никога не бих ги предпочела - пътуване, задръствания, изнервени родители и деца,... и губене на ценно за първокласника време
УСПЕХ!  Simple Smile

# 319
  • Мнения: 404
Права си донякъде. Аз имам наблюдение върху децата от групата на дъщеря ми. Тук бих могла да кажа, че родителите на по-посредствените деца ги записаха в кварталното през улицата, а тези на изявените все още си блъскаме главите и се чудим кое ще е по-добро за децата ни. Смятам, че бих жертвала собственото си неудобство /да ги водя и взимам/ в името на това да попадне в добро училище с умни деца и свестни учители.

Да, но нали и тези "добри" училища са все пак квартални за някои, така че и там ще има записани и "по-посредствени" деца, на които училището е близо. Значи ли, че задължително трябва училището да ти е далеч, за да се нарече "добро"?

# 320
  • София
  • Мнения: 66
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МАЛКИ И ГОЛЯМИ ДЕЦА!
Здравйте, момичета! Някой да има впечатления от 51-во училище в Хиподрума и 126-то в Стрелбище? Да препоръчате препдаватели начален курс?
Сина ми учи в 51 соу и сме много доволни/9 клас/.  [/color][/size]

# 321
  • София
  • Мнения: 383
Права си донякъде. Аз имам наблюдение върху децата от групата на дъщеря ми. Тук бих могла да кажа, че родителите на по-посредствените деца ги записаха в кварталното през улицата, а тези на изявените все още си блъскаме главите и се чудим кое ще е по-добро за децата ни. Смятам, че бих жертвала собственото си неудобство /да ги водя и взимам/ в името на това да попадне в добро училище с умни деца и свестни учители.

Да, но нали и тези "добри" училища са все пак квартални за някои, така че и там ще има записани и "по-посредствени" деца, на които училището е близо. Значи ли, че задължително трябва училището да ти е далеч, за да се нарече "добро"?
Просто е въпрос на късмет, там където живееш да има и по-добро училище. Аз, за съжаление, не съм от тези късметлии и ще трябва да си водя детето, както правех и с по-голямото.

# 322
  • Мнения: 1 883
Отзиви за 35 ??

# 323
  • Мнения: 212
За хора от кварталите Изток,Изгрев,Дианабад,Мусагеница,Дървеница и Гео Милев мога да препоръчам 119 СОУ!
Една от престижните математически гимназии в София,с много добра материална база,квалифицирани учители и добра дисциплина! Методите за преподаване също са хубави,особено по хуманитарните предмети!
Ако някой иска по-подробна информация,може да пише на лс Wink Peace

# 324
  • на път
  • Мнения: 2 804
За хора от кварталите Изток,Изгрев,Дианабад,Мусагеница,Дървеница и Гео Милев мога да препоръчам 119 СОУ!
.......

Малко ме притеснява как се пуши на воля на всички изходи на това училище .... Всеки ден минавам  и хич не ми харесва гледката. Харесва ми обаче интернит сайтът на училището с цялата прилежаща информация - родителски среши, събития, оценки, отсъствия, олимпияди и пр. Ако си направят и тоалетните като другите училища!!! няма да имат равни

# 325
  • Мнения: 9
Много разлята е нещо темата. Някой може ли да обобщи на първа страница препоръчаните държавни у-ща с бр гласове за тях? Като моля да не препоръчваме у-ща, в к ние сме учили навремето. Нека говорим от опита с децата.
БРАВО за предложението!
В крайна сметка за това става дума - човек да се ориетнира кое училище другите препоръчват на база съвременнен опит, още по-добре с препоръка и за учител.
Изчетох цялата тема, но често казано не бих казала че успях да си отговоря на въпроса - в кое държавно училище в София си струва да запиша сина си. Защото повечето отзовали се просто са разсъждавали на темата държавно/часто училище, елитно/неелитно и т.н.  и много малко от отговорите са конкретни.
Ако искате да сте полезни на останалите - моля дайте конктретни отзиви за конкретни училища, с имената на конкретни учители от въпросните училища.
А ако модератора на сайта го обобщи в заключена тема, мисля че това ще помогне на много родители да се ориетнират в дебрите на началните училища.

# 326
  • Мнения: 212
За хора от кварталите Изток,Изгрев,Дианабад,Мусагеница,Дървеница и Гео Милев мога да препоръчам 119 СОУ!
.......

Малко ме притеснява как се пуши на воля на всички изходи на това училище .... Всеки ден минавам  и хич не ми харесва гледката. Харесва ми обаче интернит сайтът на училището с цялата прилежаща информация - родителски среши, събития, оценки, отсъствия, олимпияди и пр. Ако си направят и тоалетните като другите училища!!! няма да имат равни
Тоалетните могат да се оправят единствено на външен вид,поради старата канализация...
а за пушенето,не знам какво да кажа- и аз съм пушила там,за мен тогава си беше нормално!
Но на мен ми е правило впечатление,в други училища,дори не се и крият учениците,направо в сградата си пушат,там поне е навън ( не е някаква утеха или оправдание,просто споделям!) Simple Smile

# 327
яя да се включа и аз Rolling Eyes Rolling Eyes ....значи уча в 1 английска езикова гимназия софия и съм много доволна thumbsup , владея английски перфектно и уча сред невероятни и амбициозни хора  loveuuu  loveuuu .В момента съм12 клас и честно казано много ще ми липсва всичко свързано с това училище , учителите не са перфектни ,но летвата е висока за всеки новоидващ .......късмет на всики Hug Hug

# 328
  • Мнения: 413
Някакви отзиви за 49 ОУ?
Записахме се в най-близкото квартално училище ,но започва да ме тресе треската #Crazy
Никой никакви отзиви не дава за него,нито хубави ,нито лоши newsm78
Ще съм благодарна,ако някой сподели как е там Peace

# 329
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте и от мен! Моля Ви ,който има информация за 149 СОУ "Иван хаджийски" в кв."Овча купел"2 и 88СОУ "Димитър Попниколов" в кв."Овча купел"1, да я сподели! Предстои ми записване на  първокласник и седмокласник, а не познавам квартала и ми е ужасно трудно да избера училище!
Предварително Ви благодаря!

Здравей Dessymi
Моята дъщеря е 7 клас в 149 у-ще. Ами до 4 клас беше при невероятна учителка - Светлана Георгиева, защото до 4 клас училището не е толкова важно, а учителя. Но после нещата си станаха $нормални$ за квартално училище. Много е зле от база - няма физкултурен салон, тоалетните са ад, а учителите ... има от всичко по малко. но децата са невъзпитани, няма колектив и са егоисти, нищо не може да ги трогне.
За 88 незнам. Мисля че наи-добре е 151 - то е национално, намира се до Нов Български университет. Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт