Кои са добрите държавни училища в София

  • 155 357
  • 497
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 66
Здравейте,
Мойте и двамата учат в 2СОУ "Емилиян Станев" .Много съм доволна(ще видим сега баткото след 7 клас )
Базата им е много добра.Имат много дейно родителско настоятелство,
което подпомага училишето.

# 346
  • Мнения: 8
Здравейте!
Бихте ли ми препоръчали добро училище, в което да има предучилищна подготовка? Живеем в квартал Манастирски ливади.
Благодаря Ви предварително!

# 347
  • Мнения: 819
                Bambuk здравейте.Ние в момента сме в предучилищна група в 34 ОУ Стою Шишков,което се намира на ул.Родопски извор в кв.Борово.Много деца от Манастирски ливади идват при нас.Можете да се запишете за догодина,а преподавателките са две-Янева и Великова.И двета са добри и внимателни,но ние предпочетохме по-младата г-жа Великова.припоръчвам я горещо.Питайте,ако желаете и друга информация.Забравих да спомена,че 34 ОУ Стою Шишков си имат и сайт,погледнете и там.

# 348
  • Мнения: 8
Много благодаря за отговора!

# 349
  • Мнения: 910
добро училище в идеалния център на София е 76 ОУ- намира се на пл.Възраждане ,по-точно на ул.Братя Миладинови ,сина ми завършва 7- и  клас тази година,а преди него каката,има една г-жа Мантовска ,която е много добър педагог .От класа на сина две дечица в 6 клас напускаха и ходиха за 1 година или един срок ,не помня точно в 18 -то ,после пак се върнаха в 76 -о-това е доста показателно ,а иначе друго добро училище е 32-ро ,но имат някакви изпити за първи клас - не приемат всички ,както и в 134 -еврейското .

# 350
  • Мнения: 27
Здравейте,
От този септември и ние ще сме на училище, чудя се между две училища и затова искам съвет от тук  Praynig
Едното е 19-то, другото 41-то
Моля ви кажете, кое според вас е по-доброто
Мерси предварително   bouquet   bouquet

# 351
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Lil бягай далеч от 19-то.   bouquet

# 352
  • Мнения: 27
Значи остава 41, за него съм чела добри отзиви наистина   bouquet
За 19 то никъде нищо не намерих, защо така има лоша слава?
Мерси за отговора   bouquet

# 353
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Lil детето ми беше в първи клас в 19-то 1 месец - добре че се усетих да го преместя - сега същата учителка ще поеме 1 клас - не рискувай.   bouquet

# 354
  • На село
  • Мнения: 873
Здравейте,
От този септември и ние ще сме на училище, чудя се между две училища и затова искам съвет от тук  Praynig
Едното е 19-то, другото 41-то
Моля ви кажете, кое според вас е по-доброто
Мерси предварително   bouquet   bouquet

Lil, ти вече си взела решение, но да си кажа и аз - за други, които тепърва ще умуват. Най-голямото ми дете беше в 19 СОУ до 7ми клас, то е на 5 минути от дома ни. Сега двамата по-малки учат в 41во, въпреки че ни е малко далечко. Изводите си ги направи сама. НО... искам да направя и една уговорка - в 19то има и много добри учители (в среден курс предимно) - обаче тенденцията през последните няколко години е да напускат.

# 355
  • Мнения: 104
Бих отговорил на Bambuk и Kalinamalina, че

в 5-то у-ще,

което е в квартала ви има прекрасна преподавателка от подгтвителна група. Часовете при нея били като театрална постановка всеки път. Обгрижвала децата много добре, обучавала ги безплатно на английски. Въобще там децата не се оставят без надзор, включително и през междучасията. Навсякъде се придвижват организирано. А и чуждите езици са засъпени много добре. Може да си избереш даже два езика от първи клас. А преди  мен доста се изписа колко е важно вече да наеш поне два чужди езика.

# 356
  • Мнения: 3 740

в 5-то у-ще,

което е в квартала ви има прекрасна преподавателка от подгтвителна група. Часовете при нея били като театрална постановка всеки път. Обгрижвала децата много добре, обучавала ги безплатно на английски.

За Шопова ли става дума?

# 357
  • Мнения: 401
Да кажа, че детето ми учи в 17 СОУ, с ранно обучение по френски език, училището разполага със собствен транспорт.
Това е страхотно,повече такива майки да има,които да записват децата си на ранно обучение по френски Crazy

# 358
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Дъщеря ми от предучилищната е в 48мо,сега е първи клас.
Доволна съм  от базата на училището,от обучението и преподавателите.
Училището е с камери,разширено изучаване на английски и извън класни занимания.Лятото има -лятна занималня.
Спокойна съм когато детето е в училището и това за мен е много важно.Госпожата в предучилищната Петкова има подход към децата и умее да  привлече вниманието им,сега в първи клас госпожа Ценкова за пореден път ми доказа,че преподавателите в училището са на ниво и си вършат старателно професионалните задължения.
Пропуснах да пиша,че училището има стол за хранене,занималня, психолог и логопед.

# 359
  • София
  • Мнения: 2 361
Предполагам, че в тази тема ще ровят и майки на първокласници. Искам да препоръчам 38-мо у-ще(само от 1-ви до 4-ти клас).
Нашата класна беше г-жа Истилянова. Много сме доволни и до сега класът е първи от випуска.
Има подход и към децата и към родителите.
От първи клас се почва с изучаването на англ. език. А от 5-ти с немски език.
Но според мен нивото след 4-ти клас спада.

Общи условия

Активация на акаунт