Час за преглед-след 6месеца?!?

  • 3 111
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 422
Равал нали трябваше да чакаш 6 ..7 месеца как така почвате толкова бързо Thinking Naughty????? по какъв протокол ще бъдеш. УСПЕХ Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 3 376
Само zа протокола да вметна, че при теzи цени zа АРТ процедурите и това отноШение... Ами като не им достига персонал - да наzначат нови хора!

Какво искаш да кажеш? Специалистите по стерилитет да не са чистачи, та когато скимне на шефа да назначава или уволнява? За да станеш специалист по репродуктивна медицина се изисква много сериозно обучение, практика, и безгранична човечност и желание да помагаш. А такива не се срещат под път и над път. Много лесно реши "проблемите" на клиника "Надежда". Където даже не си стъпвала.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Освен това ако забременяването е било проблемно, голяма е вероятността и бременността да е проблемна (или да кажем специфична). Като знам какво внимание обръщат на ЖК. Пък и бременните да не са на конвейр - айде стана работата сега се спасявай кой как може.
Според мен проблема е в това че има малко кадърни доктори и клиники по стерилитет.

# 18
  • Мнения: 547
tanja33,когато с години си се борил за дете и си минал през какви ли не "специалисти" със сигурност ще държиш бременността ти да бъде следена от някой на който имаш пълно доверие-и като човек,и като специалист.Просто вече имаш достатъчно познания,за да забележиш пропуските в работата на обикновените гинеколози.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 381
НАИСТИНА КЛИНИКИТЕ , КОИТО СЕ ЗАНИМАВАТ С ПРОБЛЕМИТЕ НА СТЕРИЛИТЕТА СА МАЛКО, ТАКА , ЧЕ Е НОРМАЛНО ДА НЯМА ЧАСОВЕ. САМО КОЛКО МОМИЧЕТА СА В ПРОЦЕДУРИ, ЧАКАЩИ ЗА ЛАПАРОСКОПИИ, НА ЛЕЧЕНИЕ С ИНЖЕКЦИИ, МАНИПУЛАЦИИ И ДР.............ПОМИСЛЕТЕ ДОКТОРИТЕ СЪЩО СА ХОРА КАТО НАС И ТЕ ИМАТ НУЖДА ОТ ПОЧИВКИ, МОРЕТА И ОБУЧЕНИЯ И СЕМИНАРИ. АКО ЗАПИСВАХА ВСИЧКИ НАКУП, ЩЕ НИ ПРЕТУПВАТ И РЕЗУЛТАТА НЯМА, ТАКА, ЧЕ НЕ СЕ СЪРДЕТЕ , А ИМ ВЛЕЗТЕ В ПОЛОЖЕНИЕТО. ХУБАВИТЕ РАБОТИ СТАВАТ БАВНО, УСПЕХ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ. Grinning
Правилно. И аз стогнах доизвода, че хубавите неща стават бавно. Преди време ходех пригинеколожка, за която се записваха масове с месец напред, а тя не е специалист по стерилитет. За хубавите неща се чака и струват скъпо. Поне в гинекологията.

# 20
  • Мнения: 290
Maiapetrova-аз ходя в една клиника,просто исках консултация и с друг лекар.Вече имам две неуспешни инсеминации,сега ще опитам  с инвитро.

Напълно съм съгласна,че хубавите работи стават бавно,но само с една шепа добри специалисти и 270 000 семейства с проблеми, тези хубави работи за съжаление може и никога да не станат.
Благодаря на всички за пожеланията  bouquet

# 21
  • Мнения: 707
Какво искаш да кажеш? Специалистите по стерилитет да не са чистачи, та когато скимне на шефа да назначава или уволнява? За да станеш специалист по репродуктивна медицина се изисква много сериозно обучение, практика, и безгранична човечност и желание да помагаш. А такива не се срещат под път и над път. Много лесно реши "проблемите" на клиника "Надежда". Където даже не си стъпвала.
Гризката, понеже и идея нямаШ zа какво говоря, да ти обясня по-подробно. При много търсени специалисти по стерилитет, Докторът раzполага с 2 кабинета zа преглед. Сестрата въвежда пациентката в единия кабинет, където тя се подготвя и Док идва направо zа прегледа, а не си губи времето да я чака докато тя се съблича и облича. Док я преглежда и каzва как Ще продължават стимулацията, кога Ще е пункцията и т.н.  Всичко това става докато трае прегледът. Преz това време в другия кабинет е въведена следваЩата пациентка. Докторът отива направо zа прегледа. Докато трае прегледът първата се е облекла, а на нейно място е въведена следваЩата.
Ако някоя двойка има въпроси към Доктора си правят час специално zа това, а не отнемат от времето zа прегледи.
И точно, zаЩото кадърните специалисти не се среЩат под път и над път, Докторът трябва да върШи точно таzи специфична работа, която само той умее.
За вече бременните жени могат да се наzначат други гинеколоzи в клиниката, които да ги следят и само при необходимост пациентките да бъдат преглеждани от Доктора.
И да, права си, не съм стъпвала там, но това не пречи да имам идеи как да бъде помогнато на многото нуждаеЩи се двойки, които съЩо искат да бъдат лекувани от добри специалисти, а не да хвърлят парите си в която и да е клиника.
Сега стана ли ти малко по-ясно  newsm78?

Мисля, че с постинга си отговорих и на  tini7 и Dji-djo .

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Да всеки има право на мнение, както и всеки има право да иска най-доброто за себе си и за детето си

# 23
  • Мнения: 11
tanja33, идеята ти е хубава, но си мисля, че и докторът е човек и не може да работи денонощно, както и постоянно да лети от кабинет в кабинет.Смяташ ли, че е редно (прелитайки от кабинет в кабинет) Докторът да поема повече пациенти от колкото физически може за поеме?Всички искаме да ни се обърне внимание и да ни се обяснява, ако той само плеглежда за по 3 минути - няма ли да бъдем недоволни? Индивидуални подход е важен и смятам ,че това което предлагаш е невъзможно.

# 24
  • Мнения: 707
Това, което предлагам е реалност в европейска клиника по стерилитет и не съм го иzмислила сама. Там съЩо така няма практика клиниката да се zатваря (и то както тук съм чела zа цели месеци!) в летните месеци, а когато лекарят полzва отпуск, пациентите му се поемат от колегите. СъЩо там, бременните жени след 12 г.с. се връЩат при личните си гинеколоzи, които са ги иzпратили в клиниката и те следят бременността им до края. Целта на лекарите в клиниката е  жената да zабременее, а zа иzносването и те нямат принос.
В таzи клиника не липсва индивидуалният подход и отноЩението на целият персонал е на ниво. Хората са професионалисти, никой не е оЩетен zа сметка на другия. Лекарят не работи деноноЩно, просто всичко е въпрос на органиzация и всеки върШи своята работа. Няма такова неЩо като час zа преглед след 6 месеца!
Сигурна съм, че един ден и  наШите клиники Ще работят като европейските и пациенти, проявили интерес, няма да бъдат отпраЩани с лека ръка.

# 25
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
tanja33, доста интересно  ми стана относно разказа ти как работят докторите по стерилитет  Flutter. И благодарение на това, което описваш като европейска практика, мога да съпоставя практиката и на д-р Стаменов и с удоволствие и кеф да заключа, че е надминал колегите си в "напредничава " Европа в много аспекти.
Първото, което ме впечатли, е именно "работата на конвейр", в който се тича от единия кабинет в другия. Сигурно докторът често бърка и имената на пациентките си ( ако въобще ги знае), и при такова търчане надали може да се съсредоточти не само върху главния порблем, но и да открие под-проблеми  newsm78.
Второ, с тази стресова работа съм убедена, че няма как да се подходи индивидуално към всяка пациентка, а това е едно от най-силните лични качества на д-р Стаменов, благодарение на което жъне страхотни професионални успехи. Докторът отделя необходимото внимание на всяка пациентка, работи с досието и в този момент и даже обличайки се или събличайки се, жената обсъжда своите въпроси с него. Сигурна съм, че при наличието на втори кабинет няма да я има оптимистичната атмосфера, задълбочения разговор и не на последо място - обръщането на необходимото внимание и уважение към пациента. Качествената работа не става бързо, не се гонят скорости и нормативи. Още повече, когато не гледаш как да прибереш парите и да погледнеш към следващия си пациент като към поредната такса за преглед...
Трето, не мога да си представя дискомфорът да седя разсъблечена половин час или повече време в "другия" кабинет, ако се е наложил по-обстоен преглед или манипулация на другата пациентка.
Записването на час за събеседване с доктора (както разказваш, че се прави) е еднакво времеемко и с това да го питам за всичко, когато вляза в кабинета му. Дали ще има преглед с разговор или отделно ще ме преглежда и отделно ще идвам за час за разговор е все тая за общото време на доктора... все ще съм си изконсумирала моите минути.
Относно следенето на бременността също не съм съгласна с прехвърлянето към друг доктор. Доверито към такъв специалист се гради с години. Доверие, в смисъл с всеки следващ преглед да се възхищаваш повече и повече от професионализма му, да се радваш, че си попаднала на правилния доктор. Представяш ли си - да ме пратят при "колега", който не би се справил добре с ултразвуковата диагностика и който да не може да открие навреме евентуални проблеми и аномалии. Е, за на запад незная, но тук тези неща са ежедневие, изключително добрите доктори са малко и е нормално да бъдат търсени от жени с всякакви проблеми и нужди в работната област на доктора. Тук не става дума за някакви прищевки, а за това всяка бременна пациентка на доктора да получи най-доброто следене и на бременността, което никак не е маловажно, особено ако е било проблемно забременяването и се очаква проблемна бременност и въпросният доктор е абсолютно наясно с цялата анамнеза на пациентката си и адекватно подхожда към изследванията. Всъщност, май пак говоря за индивидуалния подход, за това да подадеш ръка на жена с проблем, да помогнеш за решаването на проблема и износването на бременността и да връчиш накрая в ръцете й живо и здраво бебе. През целия този етап се "инвестира" огромна доза добронамереност, човечност, позитивизъм и уважение, а парите са на последно място.
Та от споделените ти наблюдения от европийските практики, си правя изводите, че там се гонят постижения при голям брой пациентки, целта е количеството, вероятно за сметка на качеството. Но каквато и да е истината, предпочитам 100 пъти да си изчакам реда и да попадна освен на добър доктор, но и на добър човек, уважаващ ме като пациентка, разбиращ ми проблемите, отколкото да съм пацинетка №24 във втора стая, която след У дни вече ще е препратена еди къде си... и всичко това да бъде за сметка на крайната цел.
  bouquet И не на последно място - не забравяй, че в България манталитетът на хората е коренно различено от този на европейците  Wink

# 26
  • Мнения: 2 524
Цитат
СъЩо там, бременните жени след 12 г.с. се връЩат при личните си гинеколоzи, които са ги иzпратили в клиниката и те следят бременността им до края.

Що не идеш в кварталната поликлиника на ЖК да видиш ква е трагедия. За 25 седмична бременост имам един ехограф на ЖК в поликлиниката при "личния гинеколог" по ЗК. Е, предполагам, че в Германия не е така...
Да е жива и здрава д-р Персенска от клиника "Надежда", че ми обръща внимание, преглежда ме и е готова да отговори на всички мои притеснения и въпроси.  .

# 27
  • Мнения: 707
На всички бременни пожелавам лека бременност, а на останалите -  скоро да се радват на положителни тестове   Peace.
А онеzи, да си чакат по 6 месеца zа преглед....

# 28
  • Мнения: 531
Само да вметна, края на Април и началото на Май Д-р Стаменов излиза в отпуск, но доколкото знам ще е на някакъв семинар в чужбина, след това през Август "нашите" клиники също не работят, така че с оглед на и без това натовареният им график, час за м. Септември ми изглежда съвсем нормална дата!
Успех!

# 29
  • Мнения: 2 641
Само да вметна, края на Април и началото на Май Д-р Стаменов излиза в отпуск, но доколкото знам ще е на някакъв семинар в чужбина, след това през Август "нашите" клиники също не работят, така че с оглед на и без това натовареният им график, час за м. Септември ми изглежда съвсем нормална дата!
Успех!
'

А така!

Знаеш ли точно кога са датите които няма да е тук? А тези от нас на които им предстоят процедури?!

Общи условия

Активация на акаунт