Ето идва пролетта, риткат мама АВГУСТовските слънца

  • 11 714
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
С Фенистила не може да се завоалира, той е за сърбежа.
По принцип трябва да има пъпка в окосмената част на главата - чак тогава лекарите признават, че е Варицела.
И да не слушаш разни бабини деветини да я поиш с вино или да я къпеш с топла вода, че да избиели пъпките - попмни - колкото е отвън обривът, двойно повече е обривът по вътрешните лигавици. Живо мъчение си е, може да не иска да яде или да я боли като пишка...ако има този проблем - хладка баня с водичка с хлебна сода вътре или калиев перманганат / аз за мен си слагах и от двете, че няма да ви казвам какъв ужас е Confused...добре поне, че не бях в цикъл, че не ми се мисли тогава ooooh!.../
Лекарката сигурно ще ви каже, ама ако забрави - без мляко, белтъчини, шоколад.

# 271
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Ей, успях да ви изчета най-накрая.  Grinning
Най-напред да ви пусна и моята рецепта за крем. За целта се взема чиста безсолна свинска мас. Слага се в кутийка за крем и започва да се мие на слаба струя студена вода. Бърка се непрекъснато. Това се прави до получаването на пухкава снежнобяла смес. Май около десетина минути стигат.  newsm78 После към сместа се добавят по желание няколко капки есенция и/или масло от готовите, които продават по аптеките. Много релаксиращо действа есенцията от лавандула, а от маслата доста добър избор е бадемовото и това от пшенични зародиши. Но всеки може сам да си избере какво да добави. Полученият крем се държи задължително в хладилник. Много е лек, не мирише изобщо на мас и най-важното: попива много бързо, без да оставя следи по дрехите.  Peace
Има и друг вариант за крем със свинска мас и невен, но той се прави по друг начин - с варене, и е добре да се ползва вече след раждане. Не по време на бременност. Между другото първият крем спокойно може да се използва и при бебета, но тогава не се добавят есенции и мисла - само мас. Така предупреди педиатърката - за да не алергизира кожата на детето.
Аз съм страшно доволна от резултата, наистина си заслужава. А кожата ми, както вече казах, е ужасно чувствителна и нежна, и не понася всякакви мазила. Кремът обаче не се ползва за лице в никакъв случай! Naughty
Момичета, гледам че вече си правите поръчки на кого да приличат бебетата.  Grinning За дъщеря ми най-много си се искаше да има фигурата на татко си - той е доста висок и с много дълги крайници, и формата на очите му - бадемовидна. Така и стана. Но то момичетата по принцип приличат повече на татковците. Макар че Теди има и от мен разни неща: усмивката, формата на устните. Знам, че момчетата повече приличат на майките. Ама предпочитам пак да наследи на тати фигурата, че аз не съм от най-високите.  Grinning Иначе ние и двамата сме с тъмни очи и тъмни коси (е, аз сега съм изкуствена блондинка де Mr. Green). Но виж, при бабите, дядовците, лелите и прабабите има всякакви екстри: синеоки, със зелени очи, с пъстри..., така че не се знае. Но е малка вероятността.  Thinking По-важното е децата да са живи и здрави, пък то като решат бои за коси има вече всякакви, че и лещи за очи.  Mr. Green
Тиги-Мигъл, за работата само да ти кажа, че в един период и аз бях така: поемах всичко и от сърце.  Grinning Но нали знаеш, като видят, че едно магаре може да носи, и му се качват на гърба. Затова от доста време - още преди да забременея, гледам да отбивам задачи, които ми идват в повече. Научих се да казвам: Не!, за което съм особено доволна. Че иначе... ooooh!
Beli4ka, Сладкишче, човешката злоба е нещо много коварно, така че се пазeте. Гледайте да не се връзвате на завистливите колежки много, защото в крайна сметка всичко рефлектира във вас.
Сладкишче, непременно кажи на лекар за подуването. Доколкото знам, това е един от признаците за албумин. А това никак не е хубаво, както вече са ти казали преди мен - и за теб, и за детето. Разбира се, може да ти се подуват краката и от други неща - например неправилно седене на стола. Ако както аз често правя, обичаш да си подгъваш краката навътре под стола, се нарушава кръвообръщението, и пак води до подуване. Но все пак предупреди.
А ти при кого ходиш в 22 п-ка на консултация? Аз съм също там записана на ЖК, но я ползвам много рядко, тъй като ходя на частно при моя лекар. Иначе на ЖК там съм при Коларова и даже в понеделник трябва да ходя да си видя изследванията.
А във вторник - 3 април, и аз ще мога да докладвам по-подробно, че съм на преглед при моя си доктор. Но не на ФМ, тъй като при мен не се налага. Прегледът ще е обаче много специален, защото с мен ще идва и Теди, за да види за първи път братчето си на "телевизора".  Mr. Green Та ще имаме близки срещи от трети вид. То не само за нея де. И за доктора също, че той не я е виждал от току-що проплакало бебе - само на снимка.  Mr. Green
Гита, видях че имаш притеснения за варицелата. Доколкото знам при децата тя протича по различен начин. Теди още не е карала, но от познати така съм чувала. При някои има температура, при други - почти няма, относително е. Но непременно вземи някакъв мехлем против сърбеж, защото той е ужасен и ще я дразни много. Ако е варицела, разбира се. А ти ако си карала, мисля че нямаш проблем. По принцип варицелата не повтаря, но мисля, че и за бебето няма проблем. Рубеолата май е по-проблемна.  newsm78 За всеки случай питай и доктора си.
А за срещичка на кафе или нещо друго, и аз съм: "За!"  Peace

# 272
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Благодарско за съветите. Това с виното въобще не съм си помисляла да го правя, иначе го знам като метод. Фенистила съм й го давала за алергията, т.е. да се скрият пъпките, за това си мислех, че може да завоалира. А твоя син,Мариетка, направо го ожалих с тия пъпки. Ако се окаже наистина шарка, ще давам хомеопатия.

# 273
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Току що са се обадили от градината вкъщи да си я прибереме, че е с варицела, т.е. да ни е честито.

# 274
  • София
  • Мнения: 5 726
Лулумба мерси за рецептичката аз я бях чувала и ми казаха ,че не мирише  Peace Утре ще си я забъркам имам домашна свинска безсолна мас Simple Smile и ще си взема някакви есенции да и капна и ще започна да се мажа и с това  Mr. Green аз вече не знам с какво се мажа то станаха 5 неща,но нищо де колкото повече толкова повече Simple Smile както е казал Мечо Пух Crazy Flutter PartyГита много съжалявам за малката и и пожелавам бързо да оздравее а ти да не се притесняавш много  Hug

# 275
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Гита, не се шашкай. Рано или късно всички деца минават по тоя път. При всички случаи е по-добре да бъда рано. Че аз варицела карах чак в седми клас и беше страшен ад.  Rolling Eyes Направо не искам да си спомням.
Непременно се обади на доктора си да питаш за твоето състояние в такава ситуация. Стискам палци всичко да мине бързо и максимално безпроблемно.  Praynig

# 276
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Момичета, аз ви пожелавам приятен уикенд и весело изкарване на Цветница в неделя. Ще се видим пак в понеделник.   bouquet

# 277
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита, не се шашкай. Рано или късно всички деца минават по тоя път. При всички случаи е по-добре да бъда рано. Че аз варицела карах чак в седми клас и беше страшен ад.  Rolling Eyes Направо не искам да си спомням.
Непременно се обади на доктора си да питаш за твоето състояние в такава ситуация. Стискам палци всичко да мине бързо и максимално безпроблемно.  Praynig

Аааа, аз не се шашкам. Да не кажа даже, че се радвам. За пореден път имат варицела в групата, чак сега я хвана.

# 278
  • Мнения: 222
и от мен приятен уикенд и до понеделник  bouquet

# 279
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Гита - ето това дават за Варицела в Хомеопатичния справочник -  Rhus Toxidendron 15 CH - в периода на прозрачни мехурчета; Mezereum 9 CH - за периода на мехурчетата  мътно съдържание. В практиката двата периода се припокриват /т.е. едновременно има мехурчета и от двата вида/, затова двата препарата се редуват на два часа по 5 гранули.
Давала съм и двете.

# 280
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита - ето това дават за Варицела в Хомеопатичния справочник -  Rhus Toxidendron 15 CH - в периода на прозрачни мехурчета; Mezereum 9 CH - за периода на мехурчетата  мътно съдържание. В практиката двата периода се припокриват /т.е. едновременно има мехурчета и от двата вида/, затова двата препарата се редуват на два часа по 5 гранули.
Давала съм и двете.

Благодарско! Аз звъннах на една приятелка-фармацефт и тя ми каза за това първото. После ще го взема.

# 281
  • София
  • Мнения: 4 044
  Гита,не е страшно. Може и много леко да я изкара. Синът ми доста се изпъпчи ,но имаше темперарура за 2 часа-37.4. Съвсем жизнен си беше ,чак не се търпеше 9 дни у дома. За сърбежа -има фенистил гел-за мазане. Аз лично не обичам да давам през устата ако не е наложително. За теб няма проблем ако си карала.
  Да се оплача и аз  Sad. Моят син също е болен ,но със съмнения за скарлатина. Тия шарки не се търпят просто! И сега пак 10 дни с мама у дома. И какъвто е палав-тежко ще е . Но да е здрав, ще се изтърпим взаимно някак си Laughing

# 282
  • Мнения: 1 554
здравей те пак от мен ето го мойto korem4e http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2529703  http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2529701  паролата е 123456

# 283
  • София
  • Мнения: 5 726
Франито малеее колко е мъничкоо Simple Smile не като моя тумбак  Joy

# 284
  • Мнения: 1 380
Франитоама ти въобще не изглеждаш да си бременна. Направо изглеждаш страхотно.А аз си мислех, че корема ми е малък. И като гледам въобще не си качила кила. Как го постигаш?

Общи условия

Активация на акаунт