Едно въпросче за кухнята и захранването с жълтък

  • 1 221
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Не се притеснявай, дъщеря ти е на почти 10 месеца, няма проблем за жълтъка вече.
Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 15 221
Да попитам,за да не пускам нова тема.Аз захраних бебка с жълтък,когато беше на 7 месеца.Проблема обаче е,че й давам само когато имам пресни,домашни яйца.Не си позволявам да купувам такива от магазина,защото незнам какъв им е произхода,т.е. не всеки ден тя яде жълтък.Вие купувате ли яйца и давате ли от тях на бебоците? newsm78

Аз пък съм давала само купени от магазина яйца. Мен, явно, ме тресе другата параноя-че не знам точно тази кокошка дето го е снесла точно това яйце каква точно болест може да я мори.  Crazy И разчитам, че върху купените от магазина яйца все пак е упражнен някакъв ветеринарен контрол.
Знам, че може много да се спори по въпроса-с какво е хранена тази кокошка, дето го е снесла купеното яйце, с какви лекарства е обработвана...... и т.н., но реших, че не мога да се притеснявам И затова. Гедам датата на "производтво", купувам, варя и давам.

# 17
  • Мнения: 832
Аз бях давала 1-2 пъти жълтък, когато започнахме с кухнята.

# 18
  • Мнения: 46 518
Ако не искаш да въвеждаш още жълтъка- супата я яжте вие с таткото или директно я хвърляй.

Ако си решила да го въвеждаш- захрани предварително.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 570
Според съвета на мойто педи, ако детето е предразположено към алергия, жълтъка се дава след годинката.

# 20
  • Мнения: 351
Аз не съм захранвала моето дете предварително с яйце. Но като тръгнахме на кухня нямаше никакви проблеми.
Поне 1 месец се захранвахме по-малко с техните храни докато свикне с вкуса им. Така, сигурно, постепенно е свикнала и с яйцето, което слагат в кухнята. Аз дори понякога се тревожа, че е възможно да не слагат достатъчно.
И вие сигурно няма да започнете да изяждате цялата порция още от първия ден.
Друг е въпроса ако още не искаш да даваш на детето яйце. Тогава май ще е по-добре да изчакате с  кухнята.

# 21
  • Мнения: 683
Аз на моя син му дадох преди седмица варен жълтък - 1/4, той е вече на 14 месеца и много му хареса, сега от време на време му давам по малко.

# 22
  • Мнения: 596
Бях предварително захранила с жълтък.
Според мен , ако детето ти не е предразположено към алергии , спокойно вече можеш да му дадеш жълтък.

# 23
  • Мнения: 596
Да попитам,за да не пускам нова тема.Аз захраних бебка с жълтък,когато беше на 7 месеца.Проблема обаче е,че й давам само когато имам пресни,домашни яйца.Не си позволявам да купувам такива от магазина,защото незнам какъв им е произхода,т.е. не всеки ден тя яде жълтък.Вие купувате ли яйца и давате ли от тях на бебоците? newsm78

До сега съм давала само яйца, купени от магазина. Не сме имали проблеми.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм ги захранвала специално с жълтък, който е в много малки количества в супите. Понесаха ги добре. Моя позната обаче имаше проблеми заради жълтъка, но след два-три месеца почивка, нещата се оправиха.

Общи условия

Активация на акаунт