По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 20 075
  • 168
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 117
Дариян също пие доста вода,над 150 мл.за денонощие,засега не му пречи но ние хапваме АМ,плодови пюрета и каша #Crazy

# 91
  • Мнения: 3 042
Колкото изпие толкова.

Злати пък на тази възраст изобщо не пиеше вода.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 775
Според моята педиатърка водата не трябва да превишава 50 мл. на денонощие. Аз изобщо не съм давала, освен 2-3 к.л. след хранене за изплакване на устичката. Това ставаше с лъжичка, а не с биберон ( с него не можеш да изплакнеш устата). 1к.л. е 3 гр. Хранихме се по 5пъти в денонощие. Т.е. 3.3.5= 45 гр.

# 93
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

   Храним се с АМ,всеки път когато предложа вода(без захар)захапва жадно бутилката,чак
   трябва  да  я дръпна,за да не я изпие цялата.Понякога,когато не е жаден отказва
   да пие.Наддава добре,дори е дебеличък

# 94
  • Мнения: 2 908
Защо да не може с биберон да се измие устата?Аз виждам като и дам малко след ядене че бялото се отмива.

# 95
  • Мнения: 385
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!

Аз си мислех същото Peace
Според мен малко повече трябва да се замисляме за тези неща. Освен това за водата, сетих се и още нещо - ако трябваше да започваме да ядем твърда храна от толкова малки, защо не се раждаме със зъби. Природата си знае работата, но ние сме забравили да се вслушваме в нея.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 968
Колкото иска, но минимум 50 гр.

# 97
  • Мнения: 1 294
Ще пие ако иска, а ако не пие това не трябва да те притеснява.Най-вероятно няма да пожелае докато е само на мляко(то също е течност)
Във водата НЕ трябва да е добавена захар.Ако си сложила захар и предложиш на детето, когато е гладно, няма да ти откаже, но това няма да означава, че има нужда от водата.Просто ще го излъжеш със сладкото.
Дъщеря ми започна да пие вода когато въведох сухарите(на 7 месеца)Сега просто има нужда от допълнително течности. Peace

сетих се и още нещо - ако трябваше да започваме да ядем твърда храна от толкова малки, защо не се раждаме със зъби. Природата си знае работата, но ние сме забравили да се вслушваме в нея.

Да ве, това и аз съм си го мислила......бабите ни са нямали пасатори.К'во ли са правили горките? Mr. Green

# 98
  • Мнения: 5 103
Колкото иска , когато дъщеря ми беше на 3 месеца беше лято  и пиеше много около 200мл на ден Peace

# 99
Предварително да се извиня, че ще "кривна" малко от темата. Беше ми казано от нашия педиатър, че няма нужда е лятото тук бяха големи жеги, не и давах вода до 6-тата седмица, сега много ме гризе съвеста, уффф....милото дете, ама се надявам да не съм и навредила, надявам се че ако имаше проблем още тогава щеше да стане ясно. Вие какво мислите???
Иначе вода предлагам, но всеки ден пие различно, понякога не иска друг път пие по 20-30 мл. на ден, понякога 100, но рядко и още по рядко над 100. А когато имаше скок в растежа 1-2 пъти изпи наведнъж по 70 мл.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 23:51 от Thea

# 100
  • София
  • Мнения: 15 281
Не си навредила, спокойно. Ако беше жадно, бебето щеше да ти даде да разбереш.

# 101
Vivi , благодаря за отговора! Ох, какво да кажа...имаше моменти когато плачеше, но беше малка, новородена......знам ли защо е плачела, причини много, сега си мисля, че може и вода да е искала, ама аз.... Както и да е, важното е че сега е добре  Simple Smile
 
 

# 102
  • Мнения: 24 467
Доколкото съм чела и разпитвала съм се убедила, че няма такава норма. На тази възраст бебето поема само мляко и често изобщо не пие вода. В къщи поне беше така. До навършване на 5 месеца просто такова нещо не искаше да пие. Няма да го насилвам, я! Предлагала съм вода редовно, но просто не се котираше.

# 103
  • Мнения: 576
Рая е на 5м. и половина и все още не иска да пие вода изобщо. Пие само АМ Grinning

# 104
  • Мнения: 4 447
ние сме на 3 месеца и половина кърмим се, изчеждам сокчета от ябълка и круша, а от 10 дена и пюре хапваме, вода давам колкото иска да пие и когато се сетя.
Лелее ама кой ви лъже да давате?????  ooooh!

А вода му предлагай - ако иска,колкото поиска, ако не не е повод за притеснение.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт