Колко може да издържи психиката на човек?

  • 3 799
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Истинска трагедия!   Sad
Много сили се искат, за да се изправиш и да продължиш напред! Какво я крепи горката жена - ами дечицата, за които трябва да се грижи! Да са живи и здрави всички! Praynig
Относно  психиката на човека - понякога е безгранична. Иска ти се да умреш, но не е толкова лесно, налага се да продължиш. А човек сам не подозира колко сили има, докато не му дойде до главата. Тогава се оказва, че може да понесе още и още. И продължава да живее заради живите, които обича и с мъката, която го съпътства в остатъка на живота му.
Дано Бог даде сили на горката жена, за да не рухне!
Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 165
бих казала простичко: ДА ПАЗИ ГОСПОД Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
НЯМАМ ДУМИ!От самото начало следя темата. ГОСПОДИ ДАй Много сили на тази жена!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 381
На някои хора психиката може да издържи наистина МНОГО. Както се казва: Бог праща изпитания на силните. Дано да се държи и занапред и повече смъртта да не застига близките й.

# 19
  • Мнения: 1 568
Ще разкажа малко дълга история за живота на моя позната. За което се извинявам предварително.
Става дума за майката на моята (покойна вече) вуйна.
Погребала е съпруга си на 38 години (от рак), отгледала е сама двете си дъщери, гледала е и свекър и свекърва болни на легло. Самата тя е пенсионер по инвалидност защото е с тежък артрит и почти нищо не може да държи с ръцете.
Преди 3 години голямата й дъщеря (вуйна ми) се разболя от рак и почина в ръцете й като остави две деца на 12 и 14 години. И тя на 38 години. Още като изнасяха 6 месеца вуйчо ми доведе нова съпруга. Грижата за децата падна изцяло на тази баба защото моята баба ( майката на вуйчо ми) също е болна.
Точно пред Нова година (2006) почина малката дъщеря на тази жена (също на 38 години и също от рак). Гледането разбира се пак падна на майката. Остави две малки деца - на 7 и 5 години. Сега майката гледа двете деца на малката си дъщеря и свекърва й коята е болна на легло. И разбира се се грижи за съпруга й.
Написах тази история защото съм впечатлена от силата която държи тази жена между нас. Около нея има твърде много страдание и смърт, но тя стоически не пада духом. Защо? Как успява да не изпадне в тежка депресия? Кое я мотивира да продължи да живее и да се грижи за толкова много болни и деца? С какви ли молитви си ляга вечер? Ние си мислим че дори само един от тези близки да се разболее или да си отиде и ще паднем духом, няма да можем да продължим да живеем. Всички ли можем да издържим подобни изпитания или само отделни хора?




Него Бог бъде с нея и никога не я изоставя!Абсурдно казано  на фона на голямата трагедия,но човек е като магаре,колкото и да го товариш-той носи!!!
Милата жена!!!!Тя трябва да ни е за пример на нас слабите и вечно ридаещи малки хорица!!!!

# 20
  • Мнения: 1 022
Защо не направите курбан?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Сякаш Господ наистина преценява на кого какви изпитания да изпрати...Който, каквото може да понесе...

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Милата жена!!!!Тя трябва да ни е за пример на нас слабите и вечно ридаещи малки хорица!!!!

Сега като го прочетох се замислих че тя всъщност никога не се е оплаквала. Винаги е една мълчалива и свита и все нещо си върши.

# 23
  • Мнения: 5
А как се справя с парите? Има ли кой да и помогне? Има ли нужда от помощ поне за гледането на тези деца?
Дай повече инфо, а

# 24
  • Мнения: 1 470
   Тази нощ гледах филма"Живи",някой гледал ли го е?!По действителен случай,за едни ръгбисти които се разбиват със самолет високо в планините,как се хранят с трупове,на умрелите си другари,докато чакат да дойде помощ,и след като тя не идва,двама от тях прекосяват въпросните планини,за да спасят накрая всички...Та след това и аз си меслех,до къде може да издържи човек?!Явнои безгранично много!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 381
   Тази нощ гледах филма"Живи",някой гледал ли го е?!По действителен случай,за едни ръгбисти които се разбиват със самолет високо в планините,как се хранят с трупове,на умрелите си другари,докато чакат да дойде помощ,и след като тя не идва,двама от тях прекосяват въпросните планини,за да спасят накрая всички...Та след това и аз си меслех,до къде може да издържи човек?!Явнои безгранично много!
И аз съм го гледала. Той наистина е направен по действителен случай. Дори един от реалните участници преди време беше в "Шоуто на Слави".

# 26
  • Мнения: 656
   Тази нощ гледах филма"Живи",някой гледал ли го е?!По действителен случай,за едни ръгбисти които се разбиват със самолет високо в планините,как се хранят с трупове,на умрелите си другари,докато чакат да дойде помощ,и след като тя не идва,двама от тях прекосяват въпросните планини,за да спасят накрая всички...Та след това и аз си меслех,до къде може да издържи човек?!Явнои безгранично много!
Според мен много от човешките граници са поставени от обществото, в което живеем. Така че ако човек си затвори очите за тези граници, то тогава остава само природата и биологичните граници.
Евала на духа на жената, породила темата, рядко биват забелязани, зщото никога не се оплакват. Браво Мартисън, че си видяла това и можеш да я поздравиш затова.
А вчера се ядосах, че ми се счупи нокът...

Общи условия

Активация на акаунт