Как да откажем нощното хранене?

  • 14 469
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Никак.
По-добре 10 мин кърмене, отколкото цяла нощ рев и дондуркане.
Когато е готово, бебето само ще се откаже.
Освен това ако откажеш нощното кърмене, има голяма вероятност да ти намалее кърмата, защото паузата става много голяма.

# 16
  • Мнения: 8 917
Остави бебчето само да го премахне, когато поиска.

# 17
  • Мнения: 4 784
Остави бебчето само да го премахне, когато поиска.
Освен това винаги съм била против залъгването с вода.

# 18
  • Мнения: 2 936
Отучихме се много бързо със вода, но ако водата не ти допада, пробвай със чай.

аз така отучих Алекс  Peace вода,чай...

паузата беше 6-7 часа !

# 19
  • Мнения: 70
когато му дойде времето той сам ще спре да търси среднощното си хранене поне при мене беше така

# 20
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
когато му дойде времето той сам ще спре да търси среднощното си хранене поне при мене беше така
И при нас. Peace

# 21
При нас стана доста лесно, когато замених кърменето в 21 ч. с АМ. Тогава си казах - достатъчно си хапваш на вечеря, нощем няма да се храним. Така след две нощи с по малко вода, Беатрис разбра, че манджа няма да има през нощта и така си е до днес. Аз лично смятам, без това мнение да е повлияно от някое педи, че това хранене нощем в последствие се превръща в много вреден навик - имам приятели, които и сега се будят нощем, за да бръкнат в хладилника. Laughing. Но това разбира се си е само мое мнение. Когато виждам по колко си хапва вечер, мога да преценя дали, когато се събуди нощем, е гладна. Случвало се е разбира се, да не вечеря добре и тогава знам, че ако се събуди към 3-4 и плаче неистово, ще даваме мляко. Успех в начинанието.  bouquet

# 22
  • Мнения: 475
Според мен е раничко за отучване от нощното хранене,ама ти си знаеш.Не го насилвай бебока,сам ще реши кога да се откаже.Ния все още си папка за последно към 23 часа Misc Baby Bottle

# 23
  • Мнения: 277
Не се опитвам да го откажа, като е готов сам ще спре да се буди. Кърмим се понякога по 5-6 пъти през ноща, особено ако ще излиза зъбче. Вода и чай все още не пие - кърмаче-юначе ми е той breastfeeding

# 24
  • Мнения: 858
Аз имах щастието да си дойдем от родилното с навика последното ядене на бебока да е в 24ч. и после в 6ч сутрин.Така бяхме 3 месеца след което малкият сам си измести яденето сутришното постепенно до 8ч. и с всеки следващ месец започваше да спи все по-добре и сам мина на последно ядене в 22ч.А към днешна дата хапва в 20ч. заспива и става в 8 сутрин.Но не съм му прилагала никакви методи за отказване на ядене,вода,чай и т.н.имало е вечери когато е бил нервен както е последната 1 седмица заради зъби и ставам давам му да хапне за да се успокои.По мое мнение бебока когато е готов да издържи повече часове без да папка ще си направи паузата сам.Успех  Hug

# 25
Съжалявам, пропуснах да кажа, че когато Беатрис се отказа, беше на 4 месеца. Embarassed

# 26
  • Мнения: 2 159
Ние на 2-рата седмица престанахме да се будим нощем, обаче сега от 3 дни се буди и яде или се успокоява не знам, но не мисля да и тикам шишето с водата. Единствено съм го ползвала когато много плачка от зъбче или знам ли от какво, да и дам две глъдки да спре и да мога да пъхна бибата без да я плюе. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 8 242
Още суче нощем (10м.) по 8486348378 пъти - и никак не смятам да го отказвам - докато сам не реши  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 559
Ами ние от втория до седмия месец не се будихме нощем да сучим, но след това до ден днешен се буди и то може и по 2-3 пъти и иска да сучи. Така че не се притеснявай, то детенце само ще ти покаже кога от какво има нужда. Аз вода не съм и предлагала нощем и не мисля да го правя, въпреки че сме на година и седем почти. Успех   bouquet

# 29
Една приятелка вкарва дъщеричката си в стая пълна с цигарен дим защото подтискало апетита. Не съм сигурна, че това е така и спорихме с нея.

Общи условия

Активация на акаунт