Това ли е щастието?

  • 2 890
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 498

но разбрах, че щастието е наистина вътрешно усещане и е достъпно за всички и безплатно
Абсолютно вярно !
Въпреки трудностите, трябва да намерим сили и да търсим хубавите неща и в най-дребните работи, защото всичко е преходно.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За мен щастието е, човек да е в обкръжение на добри хора и да се чувствуваме добре сред тях. Да детето ми попадна на такива хора. Учителка и родители. Децата са чудесни. Е как няма да съм щастлива.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Щастието е в това,че ги имаме  yes


Теди го е казала вместо мен. Яни е най-голямото щастие в живота ми. Всеки негов поглед, усмивка, прегръдка, дори и щуротия ме прави невероятно щастлива  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 193
Много добре сте го казали,аз няма какво да допълня.Просто изчетох всичко и пак се почуствах щастлива.

# 19
  • Мнения: 2 116
Щастието е в това,че ги имаме  yes

Щастието е в това че детето ми е до мен!  Heart Eyes Всеки малък напредък, е повод за голяма радост! Щастлива съм че ме гушка и ме целува! И че ме нарича:"Маме!" Това за мен е ЩАСТИЕ!  Hug

# 20
  • Мнения: 3 504
Щастлива съм, че ги имам дечицата, като Гери и Дони ме гушнат, когато ми се усмихнат, сякаш цял живот съм ги имала и се питам как съм живяла без тях.

Ние, мисля, че осъзнаваме повече какво е щастие, за разлика от другите родители - родителите на нормалните деца, защото ние чакаме нещо да се промени в децата ни и на едно малко нещо, на една думичка дори, казана от тях скачаме от радост.

Ние знаем цената на щастието!

# 21
  • Мнения: 26
До сега не съм писала в нито един форум,но и аз съм майка с различно дете.Както за повечето майки в този форум,така и за мен най голямата щастие е когато чуя думичка да се отронва от устата на моето слънчеце,когато направи нещо ново.Щастлива съм от това,че го има!

# 22
  • Мнения: 997
 betz  добре дошла. Надявам се да се решиш да пишеш при нас.
С времето осъзнах, че детето ми е щастливо. Щастливо е когато се храни, когато го подмятам, когато види нещо шарено, когато вятърът духа в лицето му. Радва се когато ме види. Е, понякога се сърди или плаче....но е щастливо. Никога няма да може да прави много други хубави неща -да играе, да тича. Но няма и да му липсват. Защото в неговия специален свят щастието е в най-простите неща.  Аз съм щастлива заради неговото щастие. И то ще бъде винаги цел в живота ми. Неговото щастие и това на братчето му.

# 23
  • Мнения: 3 504
 betz , добре дошла и от мен  bouquet

# 24
  • Мнения: 380
Здравейте момичета и момчета. Аз също не съм писала от доста време въпреки че не пропускам да прочета писаното от вас но реших да да пиша по тази тема.  И аз като всички смея да кажа че съм  щастлива с моите две макар и различни по своему дечица.  Е не мога да отрека и факта че понякога ми идва и да заплача но пък съм безкрайно щастлива когато видя напредъка при всяко едно от тях.  Да си призная /може и да не съм права/ но като че ли свикнах с факта да донася само отлични оценки каката и не ме впечатлява толкова много колкото това да видя напредъка макар и по бавен при малкия.  Но съм щастлива и си ги обичам те са мойта гордост мойте прекрасни слънчица newsm19

# 25
  • Мнения: 3 504
Здрасти, Нончеее, а как са твоите слънца?

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Щастлива съм. Странно е, но един форум и присъствието на всички в него ми донесе по- бързо мъдростта да разбера къде е щастието. Като разбрах това- то ми донесе спокойствие. Мир със себе си. Покой на душата ми, успокоение за тревогите ми и цяла вселена от нови чувства. Научих се къде да търся тези чувства и как да им се насладя. Мда...

# 27
  • Мнения: 380
Слава богу за сега всичко е наред  , с изключение на един малък инцидент с каката , но за щастие с добър край.Решила сутринта да се глади и какво става забравила ютията включена вечерта в девет и половина едва виждаме че е включена в детската стая. Косата ми се изправи само като си помислих какво е щяло да стане ако е била паднала на килима.  Това е риска в пубертета , мислите витаят съвсем на друго место, Малкия и той е добре очаква с нетърпение неделя за да отиде на гости при баба си. Само дано всичко да е наред . Е това е пооплаках се и аз малко от мойта госпожица, живи и здрави да са ви и ваште дечица и вие да изживеете заедно с тях пубертетските емоции.

# 28
  • Мнения: 278
Щастие винаги има около нас, дори не само в децата. проблема е, че все ни се иска да го задържим завинаги, а то не се получава . Така, че трябва да се примирим с кратките моменти на блаженство. И аз се понаучих на това, доста години ми отне, да разбера, за какво живея и на какво да се радвам, но все пак успях. Сега дишам по-леко.  Rolling Eyes

# 29
Винаги съм си задавала въпроса: "Защо ние- хората, оценяваме нещата, които притежаваме едва след като ги загубим?"
Аз самата се научих да изпитвам щастие, едва след като преживях безграничното нещастие.
А то, щастието е около нас, в нас, пред нас, трябва само да си отворим очите за него и ще го видим, да вибрираме на една честота с него и ще го почувстваме, да се протегнем и ще го докоснем...
Човек може да придобие знания отвсякъде, стига да иска, но мъдрост-не. Щастието е мъдростта, към която всички се стремим. 

Общи условия

Активация на акаунт