Защо се държи така..........................?

  • 1 519
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
Благодаря на всички мами, които се включиха. Сега съм доста по спокойна. Вчера Рали остана да спи там и днеска пак. Знам, че яслата е много хубава и там ги гледат много добре, ще потърпя още малко дано този период отмине по-бързо. Днеска като я събличах вече не потреперваше, дано и кривото и настроение се изпари и да разбере, че мама много я обича и пак ще си я взима.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нормално е, детенцето си излива струпаното напрежение у дома. Нормално е и да ти се сърди, все пак мама я е оставила сама на новото място... Ще премине с времето, ако и харесва в яслата и там се държат добре с децата, ще свикне мъничето.

# 17
  • Мнения: 2 757
И ние сме така. Даже само като ни види че се задаваме да го приберем и почва да реве и да пищи. Не го разбирам, защото понякога не иска да си тръгва. Обича си даскалките и като тръгнем да си ходим направо се ошашавя - тича при нас да го гушнем, после  протяга ръчички към даскалките и направо не знае къде да иде - като муха без глава става. Като го водя на ясла пак така - ту мен гледа и тича към, ту към даскалките. Явно е че иска ако може всички да сме там с него. Може би наистина яслите ги травмират и объркват. Иначе след ясла докато си легне е непоносим - реве и се тръшка за всичко.

# 18
  • Мнения: 5 362
Нормално е-по цял ден пази дисциплина,слуша непознати.При теб се отпуска,позволява си да се глези и може би и е малко криво,че вече не е постоянно с теб.
Съгласна съм с reflex .
И аз така си обяснявам поведението на Калина,защото и тя е същата.

# 19
  • Мнения: 128
Мили мами, помагайте и давайте съвети.
Рали е на 2г. и 3м. ходи от една седмица на ясла. Плаче като я оставя, но после се успокоява. Като тръгна да я събличам цялата започва да трепери. Като влезе вътре почва да плаче, но в последствие се успокоява и госпожите казват, че е много кротка и спокойна. Участва в игрите с другите деца, храни се. Като се пребере в къщи обаче настава ад /меко казано/, започва да нервничи, сърди се и постоянно плаче, не иска да си говори с мен. Постоянно я занимавам с нещо но и това не помага. В яслата е кротка и спокойна а в къщи е много изнервена. Моля пишете ми и ми дайте съвет. Това дали е нормално поведение?
Мисля, че с яслата децата не свикват въобще-просто в един момент виждат че няма накъде и се примиряват. Моят син плака един месец, после спря, но като го оставях ченето му увисваше и започваше да потреперва. Личеше си, че едвам се удържа.
И смятай за каква дисциплина става въпрос след като на  втория месец вече използваше вилицата и лъжицата, салфетки и тем подобни неща, които честно казано аз не държах да прави на 1год,и 6 месеца.
Не се заблуждавай-там си ги строяват децата и най добре в къщи да разпускат.

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
МИМИ мисля 4е цялото държание е от ревност - дъщеря ми през цялото време иска да е с нас и когато я оставям в градсианта не е нещастна , не пла4е ... но .. и омръзва явно там .. като я прибирам е най- щастливото дете на света ..до момента в които излезем и по4ва глезотията .. .  и понеже сме малко време заедно -тя се опитва да си удължи ве4ерите . допълнително 4е може тама да не се наспива детето (например) което го кара да става раздразнително . има хиляди при4ини .. аз оба4е никога не мисля 4е например може да са у4ителките . има други деца които бият .. или не дават игра4ки .. или просто се скарват за нещо ..разпитай лели4ките , как е спала , какво е яла , а кого е играла , има ли приятел4ета ..4есно казано аз го правя всеки ден - освен да питам тях я карам да ми разкажа и тя . давай и някоя любима игра4ка за там , обяснявай  и колко е хубаво ..на какви игри4ки ще играят ..4е ще си види приятел4етата(по имена ) и т.н.  изобщо създавай положителна нагласа в детето към градиантаи лелите Simple Smile
 успех

# 21
  • Мнения: 1 771
Моя син още от вкъщи използва прибори и салфетки, а за една седмица свикна. Има си приятелче, Вчера като си тръгма погали момиченцето, каза й чао, а тя се разплака.
Сутрин вече като го водя и докато го преоблека хуква вътр и забравя за мен. Аз съм много доволна от нашата детска ясла. Много бързо свикна и много неща научава. Днес даже се опита да пее  Grinning

# 22
  • Мнения: 77
Моят съвет е да прочетеш книгата на Антонина Кардашева "Психология за родители".

# 23
  • Мнения: 511
Нормално е, детенцето си излива струпаното напрежение у дома. Нормално е и да ти се сърди, все пак мама я е оставила сама на новото място... Ще премине с времето, ако и харесва в яслата и там се държат добре с децата, ще свикне мъничето.
трудно им е на децата.оставяш ги на чуждо място сами без мама и тати.моя син още не е свикнал.

Общи условия

Активация на акаунт