моля за съвет- учителката в ДГ удря дъщеря ми

  • 3 375
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Аз бих подала жалба срещу учителката никой няма право да ти бие детето -те са там за да ни учат децата не да ги малтретират и стресират.Най добре говори с директорката и смени групата .В нашата градина практиката е такава -при конфликти с учителката детето веднага се мести в друга група.Желая ви успех но проблема наистина е сериозен Peace

Същото, но нямаше да сменям групата, а щях да настоявам да бъде уволнена. За мен човек, който бие чуждо дете "с възпитателна цел", не е педагог.
А и останах с впечатление, че учителката е наясно, че знаеш за шамарите, а си мълчиш - един вид одобряваш методите й. Дай й ясно да разбере, че не одобряваш и се застъпи за детето ти.
А и дори само фактът, че оставя децата сами, си плаче за наказание.
Я по-смело. Нали не си родила това дете, че някой да го шамари?!

# 16
  • Мнения: 1 897
Точно това имах предвид,че детето не е направило нищо, за което да бъде ударено.Пък и каквото и да напеави някое от децата 'възпитателите' нямат право да го удрят по никакъв повод.
Подай жалба и всеки ден питай дали има развитие по твоя проблем!
Не оставай нещата просто така! Учителката наистина може да бъде уволнена за такова поведение!Тя точно това и заслужава според мен!
Да преместиш детето си в друга група не е решение на проблема, защото проблем има не твоето дете,а въпросната учителка.  За съжаление оттова най-вероятно страдат  и всички деца в поверената и група!Така ,че ако си решила този път да разрешиш проблема го направи радикално!

# 17
  • Мнения: 8 769
Подкрепям мнението на Анда изцяло!
Тази изобщо не е за ДГ, не е педагог -ще бие децата, много добър метод, няма що. А това, че е оставила децата сами и е отишла да пазарува...е безобразна безотговорност!
За уво плаче жената.
Ако искаш първо говори със самата учителка или просто я предупреди, че няма да оставиш нещата така.
Следва официална жалба пред директорката с искане за дисциплинарно уволнение.
Егати и даскалите! newsm11

# 18
  • Мнения: 4 406
понеже повечето само споделяме тук, тези, които са си объркали професията, продължават да тормозят децата ни... ако има повече оплаквания до по- високи от директорката места, съм сигурна, че случаите с шамарите в градината ще намалеят!

# 19
  • Мнения: 47 993
Ne znam sega kak e, но преди време за бой се подлагаше дисциплинарно уволнение
Друг е въпроса как ще реагира директорката и дали ще успееш да постигнеш това  Wink най-добре си пусни жалба до директорката и кажи на тая госпожа, че няма да допуснеш детето ти дабъде удряно при никакви обстоятелства!ако не постигнеш друго, то
според мен , ако знае че поведението й е забелязано и че няма да оставиш нещата така, поне няма да си позволява да я бие повече Thinking

# 20
  • Мнения: 656
 Thinking
Аз имам спомен от градината, когато другарката ме удари с четка по главата. Естествено аз се оплаках на мама, мама се опита да говори с госпожата, а тя естествено отрече всичко....
Не помня дали после ме е удряла пак....

Така че може да говориш с госпожата - да има едно наум че можеш да я "обадиш" на директорката...

# 21
  • София
  • Мнения: 301
със сигурност въпросната другарка си е сбъркала професията! Като толкова иска да пазарува - нека си остане вкъщи и ще има време в изобилие за тази дейност! как така ще оставя сами дечицата!!!

за мен е абсолютно недопустимо някой да си позволява да удря детето ми пък било то и педагог. на твое място бих раздухала случая - разговор с режещ тон с въпросната (може за тежест да заведеш и таткото с теб!), после разговор с директорката и накрая жалба до инспектората.

когато става въпрос за децата ми съм готова на всичко. дори бих изпаднала в крайности - саморазправа

дано този проблем се разреши по най-добрия възможен начин за детенцето ти! Hug

# 22
  • Мнения: 2 891
Говори с нея. Детето ти е достатъчно голямо, за да може да разкаже всичко както е било и пред директорката, ако разговорът не даде резултат. ако се налага, раздухай историята и сред другите майки. Сигурна съм, че ще се застъпят за теб, ако разберат, че оставят децата им сами, по време на обедната почивка.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 14:37 от jj okocha

# 23
  • Мнения: 1 547
Съветът, който аз мога да дам - не само към авторката, ами по принцип - е да се избавите по някакъв начин от всичките тези колебания, терзания и "възпитани" премълчавания! Изненадана съм от внушителното количество теми, в които се разисква насилие от страна на учителки, родителки и другарчета, и все едно и също - "какво да направя... как да постъпя... да знаете колко съм ядосана, ама си премълчах...". За мен безотговорността и своеволията на работещите с деца до голяма степен се подхранва точно от чувството за безнаказаност. И как иначе да е - майка чула, че в яслите крещят на бебето и, щото се било насрало, и свенливо подминала случая... на друга детето се оплакало, че е бито в градината, тя обаче се чудела какво, сега, да предприеме. И така нататък, и така нататък. Не казвам, че трябва за всяко нещо да се пускат жалби и оплаквания, но да се премълчават фрапиращи случаи, в които децата ни са 100% потърпевши и да се търси подкрепа из форумите, вместо да се търси отговорност от виновните... не знам, не ми харесва  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 4 406
crazy chick , пускат се теми, за да се търси съвет, когато майката е много объркана! мисля, че е нормално, ако до сега не се е сблъсквала с този проблем! и аз съм го правила, оказа се , че няма наредба, с която да обоснова несъгласието си... е, пуснах жалба, дано я уважат...
виждам единодушие относно среща с обяснение с госпожата и директорката, предполагам, че това и ще направи майката, която пусна темата!

# 25
  • Мнения: 1 547
crazy chick, пускат се теми, за да се търси съвет, когато майката е много объркана! мисля, че е нормално, ако до сега не се е сблъсквала с този проблем!

boomerang, не адресирам мнението си към никого конкретно, говоря по принцип. Нормално е да си объркана, нормално е да не познаваш административните възможности за реакция. Но според мен жалбите трябва да бъдат предхождани от разговор и точно той не бива да търпи колебания и отлагане. Каква е причината да станеш свидетел на някаква нередност и да не се обърнеш веднага и директно към отговорния за нея?

# 26
  • Мнения: 4 406
мммда, няма причина....
е, шокът се е голяма работа, може и да дава пасив... нещо от рода Гледам и не вярвам на очите си...

# 27
  • Русе
  • Мнения: 170
Благодаря на всички за подкрепата Hug.
Първосигнално и аз бях решила да подам жалба веднага и при директорката, и в общината. НО... Дъщеря ми е на 5 години. Аз не съм от майките, които "спонсорират" детската градина и "уважават" учителките с подаръци с и без повод ( не говоря за цветя за 8-ми март или мартеница за Баба Марта). На кого ще повярват при една проверка - на учителки с 15 годишен трудов стаж или на една майка и дъщеря и. Не мога да очаквам и кой знае каква подкрепа от другите майки.
Ако говоря с "госпожите" се опасявам от лощо отношение впоследствие на същите към Елица. Може би вече не физически, но знаете има и доста добри психически начини за тормоз. Sad
 Вариантът да преместя Ели в друга детска градина не ми харесва, защото ще попадне на изцяло непознато място, с нови деца, да не говорим че е и доста далече... И не на последно място ТЯ НЕ Е ВИНОВНА. 
Не мога и да се правя, че нищо не е станало.
За момента реших, че най-добрия вариант е първо да говоря с всяка една от двете учителки лично. В зависимост от реакцията им ще реша как да действам.
Още един път благодаря на всички !

# 28
  • Мнения: 5 877
Не виждам защо да не ти повярва директорката.
Аз ходих при нашата да преместя детето си след първия месец, при това с доста по-бели кахъри от вашите.
Повярва ми и премести детето в друга група, а и явно е говорила с предишната учителка, защото ме гледа кисело в коридорите, сякаш е яла гъсеници.
Учтив тон - градината ми харесва, но не мога да съм спокойна за детето при това положение.

# 29
  • Мнения: 47 993
ооо, скъпа, и те разбирам, и не те разбирам
и аз не спонсорирам яслата  и градината, извън исканите от тях суми, но това не ми пречи при проблеми да говоря първо с персонала в групата, и после с директорката!ами тя нали за това е там, представи си че няма и представа какво става, или има и други сигнали-ти няма как да знаеш, и че е готова да съдейства?!а и ти на работата ти, като направиш гаф-не следва ли поне устно някаква забележка? ако не искаш да пуснеш жалба, можеш поне да говори и да кажеш, че имаш подозрения че детето ти е удряно и че госпожата излиза извън сградата в работно време, и че очакваш директорката да провери случая-това не те ангажира с нищо Winkа и за двете тя трябва да си следи

Общи условия

Активация на акаунт