Бременност и запушен нос

  • 4 270
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 873
Биопарокс,но не повече от 10 дни,а когато има и настинка-Коризалия,пробвай и с други хомеопатични Peace

# 16
  • Мнения: 6 461
Да разбира се ,върши работа...
По-евтинко излиза физиологичния разтвор  Wink в ампулки

# 17
  • Мнения: 536
И на мен ми е некомфортно ,но ще го изтърпя това положение няма как и не слагам нищо иначе ми се появи от скоро това със запушения нос и сигурно ще си изкарам до края така.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Да разбира се ,върши работа...
По-евтинко излиза физиологичния разтвор  Wink в ампулки

Аааа,има и по-евтино от ампулките-в банка.Физиологичен разтвор=натриев хлорид 0,9.Това е най-най-евтиното,около 1.30 лв. за 500 мл. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 527
И на мен ми се запушва често носа,а и през 4-ти месец карах настинка с мноооого запушен и сополив нос,ужас.Ползвах Пиносол,но после в женската ми казаха че каквито и да са капки за нос,не се препоръчват по време на бременност,но аз пак съм си слагала от време на време.Иначе знам за Стеримара,той просто почиства носната кухина Peace

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Стигнах вече до 3 промивки на нощ с Виброцил.
Вече ме лови страх от това запушване.
Купих си и Стеримар, пробвах но не ми помага изобщо.

И денем и нощем - лошо!

# 21
  • Мнения: 957
Аз като че ли намерих разрешение, макар и не пълно на проблема. Преварих вода със едра сол, така че разтворът да не е много солен, а умерен (една малка купичка вода с една чаена лъжичка едра сол, не препълнена) и сложих водата в едно шишенце от капки за нос, което е с помпичка и от време на време като се сетя впръсквам по веднъж в двете ноздри. Получават се между 5 и 10 впръсквания на ден. Зависи колко начесто се сещам да го правя. Започнах да го правя горе-долу когато пуснах темата тук и като че ли има ефект. Преди лягане също впръсквам обезателно. Носът ми вечер е по малко запушен и спя по-спокойно.

# 22
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Аз като че ли намерих разрешение, макар и не пълно на проблема. Преварих вода със едра сол, така че разтворът да не е много солен, а умерен (една малка купичка вода с една чаена лъжичка едра сол, не препълнена) и сложих водата в едно шишенце от капки за нос, което е с помпичка и от време на време като се сетя впръсквам по веднъж в двете ноздри. Получават се между 5 и 10 впръсквания на ден. Зависи колко начесто се сещам да го правя. Започнах да го правя горе-долу когато пуснах темата тук и като че ли има ефект. Преди лягане също впръсквам обезателно. Носът ми вечер е по малко запушен и спя по-спокойно.

Значи това бременните не сме хора - така казва мойта шефка, която има три деца - последното й раждане е от миналата година, март месец.
Ето, сега ти ми казваш нещо, което аз днес случайно пробвах, по съветите на един колега - така ми се запуши носа, и двете ноздри, че едвам се оправих. Но пък открих, че има нещо общо със седенето ми. Работя на компютър и цял ден седя. Като стана, да изляза за нещо до вън, веднага ми се поотпушват ноздрите. Та днес правих по-дълги разходка в обедната почивка, именно заради тези промивки със сол, които ме задръстиха абослютно.

На другите жени им помага Стеримар, на мене - изобщо, ама изобщо.

На мене само виброцил ми помага за отпушването, ама не питай как ми е разранена лигавицата и колко кръв имам в секрета, като се издухам.

# 23
  • Мнения: 576
 Стеримар-много ми помага newsm10

# 24
Аз също по време на бремеността бях с постоянно запушен нос и използвах Виброцил и Ксилометазолин. Виброцила почти не ми помагаше и затова през повечето време използвах Ксилометазолина. Дори малко преди да ме вкарат в операционната помолих лекарката да си ида до стаята, за да си сложа капки. В момента в който родих този проблем изчезна. Така че не се притеснявай - използвай каквото ти помага най-много. Забелязяла съм, че повече неща, които са забранени за бременни, всъщност нито вредят, нито оказват негативно влияние върху бебето. Имам чувството, че само плашат бременните жени и ги подтискат излишно. Но това е друга тема. 

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз съм на същото положение-легна ли и край запушва се.Стеримар въобще не ми помага,капвам си Кселаметазолин когато е наетърпимо иначе си трая.

# 26
  • Мнения: 957
Аз бих внимавала много с капките за нос. Винаги поглеждам в каталога на safefetus.com итам ксилометазолина и виброцила са сложени в С категория (за  А и  В няма проблеми, но С и Д не се препоръчват на бременни)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Generic Name  Xylometazoline (Nasal) 
 Trade Name  Xylolin 
 Manufacturer  Julphar 
 Risk Category   C

Studies on animals show adverse effect and toxicity on fetus.
No adequate and well controlled studies done on pregnant women.
Drugs should be given only if the potential benefit outweighs the potential risk to the fetus.

FDA Pregnancy Risk Categories


Generic Name  Phenylephrine   (това е активната съставка на Виброцила)
 Trade Name  Visadron 
 Manufacturer  Boehringer Ingelheim 
 Risk Category     
C

Studies on animals show adverse effect and toxicity on fetus.
No adequate and well controlled studies done on pregnant women.
Drugs should be given only if the potential benefit outweighs the potential risk to the fetus.

FDA Pregnancy Risk Categories
 
Sympathomimetic, alfa-adrenergic for treatment of hypotension.
 
 Fetal Risk   

 Teratogenic in some animals.
No well controlled human data but suggested possible association with eye, ear, digital defects and club foot during first trimester exposure, and with musculoskeletal defects and umbilical hernia during exposure anytime during pregnancy.
It may cause uterine vessels spasm and potentiate the effects of oxytocic drugs on the uterus resulting in fetal hypoxia and bradycardia.
 
 ---------------------------------------------------------------------------

# 27
  • Мнения: 1 269
и аз сьм в сьщото положение,но не използвам никакви капки-просто не ги понасям.през деня не е голям проблем,но вечер като си легна  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт