Учите ли 4 годишните си деца на азбуката

  • 12 144
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Щом детето иска съм за. Голямото ми дете на 2 год и 3 месеца получи кубчета с буквички подарък и той вече говореше много добре. И започна да ни пита – коя е тази, коя е тази и 3 ги знаеше на 5 четеше идеално, но не съм го насилвала, той само питаше. После дори не го дадох по-рано на училище, а го дадох на навършени 7.

# 31
  • Мнения: 1 187
Да знае цялата азбука, научи я много лесно и бързо, бяха й подарили магнитна дъска с буквите.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сина ми е на две и половина и знае буквите ... освен Ъ, Ь ....научи ги още преди 2...от кубчетата, които му направих

# 33
  • Мнения: 1 802
Дъщеря ми е на 2 год и 11 месеца. Няколко пъти сядахме да учим азбуката, но на нея и е доста безинтересно и спрях да я насилвам. Ще и дойде времето да учи и това. Но се надявам на 4 годинки не да чете, но поне да познава буквите!  Peace

# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Дъщеря ми на 2.април ще направи 4г и 7 месеца.

Много отдавна научи азбуката, но не Българската, а латинската, съвсем умишлено.
Опитвам се да забавя максимално ученето на БГ азбука.

Ако може изобщо да не я научи ще е най-добре. в този ред на мисли - дано не и се наложи.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дъщеря ми на 2.април ще направи 4г и 7 месеца.

Много отдавна научи азбуката, но не Българската, а латинската, съвсем умишлено.
Опитвам се да забавя максимално ученето на БГ азбука.

Ако може изобщо да не я научи ще е най-добре. в този ред на мисли - дано не и се наложи.

 Joy 

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Синът ми, който е на 4 год. и половина дава зор да го уча на азбуката. ........................................................Значи ще трябва да го уча и да чете. Струва ми се много малък. Кажете, вие  какво мислите по въпроса.

А?  newsm78 Детето иска да се научи, но ти си мислиш, че не му е още времето или просто /извинявам се/ те  мързи да го научиш?
Щом иска - значи му е време. Това не е като с ходенето на дискотека - нищо лошо няма да му се случи ако научи азбуката най-много да започне да чете.

Дъщеря ми, която проговори /най-сетне  ooooh!/ само преди няколко месеца вече проявява големи мераци да учи буквите. Непрекъснато ме пита тази коя е, онази коя е, какво пише тук и там... Казвам й. Ще ми е много интересно ако вземе, че се научи да говори и да чете в една и съща година  Joy Joy Joy

Не спирай детето, не е хубаво.  Peace

# 37
  • Мнения: 136
Дъщеря ми на 2.април ще направи 4г и 7 месеца.

Много отдавна научи азбуката, но не Българската, а латинската, съвсем умишлено.
Опитвам се да забавя максимално ученето на БГ азбука.

Ако може изобщо да не я научи ще е най-добре. в този ред на мисли - дано не и се наложи.

Liorena- a  защо да не я научи?
       
    ....................................

по темата: синът ми знае цялата българска  азбуката от 2г3м.Не мисля,че усети как я научи.
Повтаряхме буквите, за да се научи да ги възпроизвежда в думи.До преди това си служеше само със гласни като  А-у-у О-o-o и И-и-и-и.
Понякога рисувахме,друг път ги правехме от силиконови бои и ги лепяхме по прозорци и къде ли не.
И така,на игра.После започна да ми показва и казва където види буква. Simple Smile
Мисля,че не е никак трудно и натоварващо за едно дете да научи нещо,особено когато ТО има желание.
Децата запомнят толкова бързо,колкото и забравят Simple Smile
Много е важен начина,но като цяло не е нищо сложно.
Успех!

# 38
  • Мнения: 4 629
Не мисля, че е рано по-скоро е късно  да се започва на 4 newsm78 Синът ми отскоро започна и вече знае 10тина букви. 1/3 от работата е свършена вече  Wink

# 39
  • Варна
  • Мнения: 389
Синът ми след месец ще стане на 4г.Сам прояви интерес към буквите и научи азбуката много бързо.Научи се да чете срички от 2 букви, но все още не може да свързва срички и да прочете дума.

# 40
  • Мнения: 128
Щом детето само изявява желание учи го,има много интересни образователни  дискове за деца които ще са му интересни а и така няма да те ангажира постоянно

Може ли повече информация от къде да се сдобия с тези дискове, тъй като синът ми много обича да се занимава на компютъра. Трябва ни нещо по-различно от dechica.com, тъй като занимавките с буквите и цифрите там му омръзнаха, а и стартираме ли сайта веднага минаваме на динозаврите.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Ще ми е много интересно ако вземе, че се научи да говори и да чете в една и съща година  Joy Joy Joy

е-е-е, ти пък...  Twisted Evil  Моята от 2годишна и половина борави с букви, ама още не чете картечно. В 3-ти клас е.

# 42
  • Мнения: 2 567
Синът ми, който е на 4 год. и половина дава зор да го уча на азбуката. Баща му също много държи и според него повечето деца на неговата възраст я знаят. Учителката му ,а и сестра ми която е педагог твърдят, че няма нужда от това-все пак му предстои предучилищна-пък и азбуката е за да може човек да чете думите, значи смисълът е-да може да се научи да чете. Значи ще трябва да го уча и да чете. Струва ми се много малък. Кажете, вие  какво мислите по въпроса.

Не мисля, че е малък. Още повече щом има желание.
Дъщеря ми също от малка проявяваше интерес и никога не съм си и мислила да не и покажа, защото била малка.
Научи се да чете като беше на 4 и половина. Азбуката подред не съм никога я карала да я запаметява. Показвах и по един буквар, в който първо се почваше от гласните и после съгласните и как се правят срички.
Реда на буквите сама си научи в предучилищната, където вместо да спи, зяпала по стената, на която била наредена картинна азбука и от там научила реда им.

При моята голям стимул да се научи да чете и пише беше това, че искаше да си пише по имейла и кю-то с приятелчето си, което беше на същата възраст. И до сега дори, казва на разделението между думите - интервал  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 503
Не мисля, че е рано по-скоро е късно да се започва на 4 newsm78
Извинявам се много, но наистина ли смятате, че на 4 години трябва да се знае азбуката? Моята дъщеря е на етап-"Кажи ми буквата на тате, кажи ми моята..." И не мисля да й давам повече информация от тази, която тя иска. Какво ще прави след 3 години като тръгне на у-ще? Не става въпрос за това да й дърпам развитието назад, но няма и да й давам зор.
П.П. Имаме магнитни буквички, лепнати на хладилника и понякога ме кара да пишем имената на роднините си.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
...Ще ми е много интересно ако вземе, че се научи да говори и да чете в една и съща година  Joy Joy Joy
е-е-е, ти пък...  Twisted Evil  Моята от 2годишна и половина борави с букви, ама още не чете картечно. В 3-ти клас е.

Ееее, не убивай ентусиазма в младата майка пък ти   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт