Моля за съвет - как да се справя с един нагъл тип?

  • 9 865
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 410
 цената беше около 400лв на година.  Мисля, че няма да е рентабилно. За саксии май пак трябва да се иска разрешение. Нали даваха някакви репортажи за отстраняване на незаконно поставени колчета. Този нагляр си е правото. Мисля, че имаше нещо в правилника за това, че колите не могат да затрудняват достъпа до жилищни сгради и гаражи, но трябва да прочетеш...
 Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
ако не ти се занимава с поставяне на колчета, може да сложиш 2 големи саксии за цветя. Хем ще ти е красиво, хем той няма да има как да спре там:)

Пред съседният вход така са направили - една голяма саксия(циментова, доста тежка). Хем е хубаво, хем удобно. Иначе простаци колкото искаш и хората нито да си влязат, нито да излязат - не могат врата да отворят. Съмнявам се, че е искано разрешение за поставянета на саксията от някъде.
Да, паркирането е разрешено, но все пак говорим за елементарна коректност. Не би трябвало да ходим да си купуваме паркомясто пред входната врата за да имаме възможност да я отворим.
 

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Имаше някаква наредба, че се вдигат коли с паяк , ако пречат на достъпа до жилищни сгради и магазини.  newsm78
Обади се на "паркинги и гаражи" и питай !

Ако не става имам гадна идея - залей отпред с една кофа лепило или боя и непременно сложи табела "Лепило (боя), моля не паркирайте"
Ако не я забележи, проблемът си е негов.  Twisted Evil
Пред твоя гараж/магазин можеш да сложиш каквото си искаш - кашпи, камъни, дори и кучешко л...о!

# 18
  • Мнения: 206
Мисля че въпросния господин няма право да паркира там, след като гаража не е негов...Явно е много нагъл тип и не мисля че си струва да се вкарваш в приключения и проблеми посягайки на собствеността му.И все пак, защо пък ти не паркираш твоята кола там пред магазинчето си( направи го така, че да не ти пречи толкова много - по-встрани от входа) предполагам, че така няма да може да паркира неговата кола. Така поне гледката ще си е от твоята кола. Опитай може и да помогне и той да се откаже да паркира там. А междувременно проучи в общината как да се справиш с проблема си.
Успех с решаването му!

# 19
  • Мнения: 674
1.Плащаш си парко място не е скъпо30-тина лева за цяла година и нямаш проблеми. Ако имаш познат в общината може да платиш само колчето и да казваш че е парко место.
2.Да намериш познат катаджия да му напише акт /там могат да го хванат за 101 неща./
3. Паяк
4.Мутри да го пребият.
5.Декоративна оградка пред магазина.
Успеххх. Peace Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 100
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/39.htm
 Виж чл. 98 ал. 2, ако има неспазено условие от него полицията е длъжна да вземе мерки.

# 21
  • Мнения: 677
1.Плащаш си парко място не е скъпо30-тина лева за цяла година и нямаш проблеми. Ако имаш познат в общината може да платиш само колчето и да казваш че е парко место.
2.Да намериш познат катаджия да му напише акт /там могат да го хванат за 101 неща./
3. Паяк
4.Мутри да го пребият.
5.Декоративна оградка пред магазина.
Успеххх. Peace Peace Peace Peace
Мариянка,ти цялата си бисер..  Joy  Joy  Joy

# 22
  • Мнения: 104
С такива хора трудно се излиза на глава.Почти съм сигурна ,че напук винаги ще спира пред магазина ти и даже може да измисли нещо още по-гадно.Познати са ми този тип хора.Имаме съсед ,който помолихме да не вдига шум заради детето от 14до 16 часа,на другия ден в 6 сутринта човека реши да пренася камъни по възможно най-шумния начин.  Shocked
  Не искам да те отчайвам,но някой хора не разбират от молба.

# 23
  • DE
  • Мнения: 521
Е добре де, не схващам, както е казала Valcho това не е негов гараж, не разбирам с какво право претендира да разполага с паркомястото?!?

# 24
  • Мнения: 282
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/39.htm
 Виж чл. 98 ал. 2, ако има неспазено условие от него полицията е длъжна да вземе мерки.

Да, има поне две неспазени условия, но знаеш ли как мога да накарам полицията да се трогне и да вземе мерки.
Например разстоянието от сградата до колата е по-малко от метър.
Къде да се обадя?

# 25
  • Мнения: 5 468
Иди при кварталния и му разкажи за този проблем. Той трябва да вземе отношение, ако ти имаш права в случая. Ще предупреди този кретен и той ще си подвие проскубаната опашка.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
взимаш две обикновени метални кофи, слагаш пясък, чакъл и запълваш с цимент .... но преди да сложиш тези неща , премести кофите, където искаш, че после...

# 27
  • Мнения: 158
Най - добрия начин, според мен е да се обърнеш към общината, за да сложат колчета..Ако е някакъв идеот, който не разбира от дума и молба - просто няма смисъл...Видял те е сама жена и е решил да се прави на "мъж"....Най - добре е да вземеш някакви законови мерки, които ще те защитят по- някакав начин..Саморазправата и гадните номера, колкото и да ги обичам Mr. Green, няма да помогнат....
Успех!!!!!!!  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 423
Как се води магазинът ти?
Гараж, магазин, какво?
Законът на какво мнение е?
Ако има право да паркира,
е все тая, че ти не можеш да
се промъкваш или че гледаш
задницата му. Чрез сила е тъпо.

# 29
  • Мнения: 5 228
1.Плащаш си парко място не е скъпо30-тина лева за цяла година и нямаш проблеми. Ако имаш познат в общината може да платиш само колчето и да казваш че е парко место.

В София паркомястото 30 лв. с няколко нули отзад.
Най-лесния вариант е да сложиш колчета или саксии.

Общи условия

Активация на акаунт