Поредната тъпа тема

  • 2 422
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 563
Заслужава ли той такъв живот?
Заслужавам ли аз да изглеждам кучка в собствените си очи.

не, нито ти, нито той Peace
ако искаш да си с него, прости и забрави. Ако не, разделете се. Защо да се усложняват излишно два живота? Най-важният въпрос е ти какво искаш- когато си отговориш на него, ще знаеш и как да постъпиш. Дано намериш душевен мир Peace

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Защо вината за изневярата на съпруга ти да е и твоя?

# 17
  • Мнения: 433
Прости му, нали е с теб. Човек никога не изневерява ако няма причина, ти сама казваш, че тя е и в двамата. Помисли с какво може да сте е предизвикали тази изневяра. Има и друго - изневярата укрепва връзката. Защото тогава имаш база на сравнение и осъзнаваш кое е по важното. Ако след една изневяра човека не се върне тогава е страшно. А той съжалява. Прости му и не забравяй, че винаги на всеки може да се случи, това е човешка реакция, на която ако не се поддадеш остава в главата - а изневяра в мислите е много по тежко от физическата изневяра.

# 18
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Истината е по средата! Вината и тя е наполовина!  Така, че ако те обича, бъди великодушна и му прости! "Човешко е да се греши, а  божествено да се прощава!" Сега идва Великден и това е твоят кръст!  Носи го със смирение!Прости му, а може би това е твоята Голгота! Знам, че е трудно, но ти си силно момиче и ще забравиш! Това са Вашите изпитания! Във всяко семейство има такива моменти, които или ще ви сплотят или ще ви разделят! Не позволявай да се случи второто!Сами ще се смеете след време над тези терзания!!!! Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Това че имаш желание да го унижаваш значи че не си му простила все още.
Болката от предателството не се забравя, дори и да бъде простено. Белегът ще остане, но ако човек може наистина да се огорчи истински от постъпката си и да се разкае от дъното на душата си, трябва да му се прости. Нищо че остава любовта белязана. Важното е че я има. Това е дошло при вас не просто за да бъдеш ти наранена - има и друг аспект, например осъзнаването на някои неща, което при определени хора не става без да свършат някоя простотия. /аз например съм точно такава - докато не ми тресне Господ някой шамар просто не отбирам/.

# 20
  • Мнения: 5 317
Опитай се да му простиш. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Абе да ти кажа "прости му"... или "недей"... не съм изпадала в тази ситуация и не знам аз как бих реагирала. Може би така както описваш нещата бих простила. Ако виждаш, че наистина се разкайва, значи има право на втори шанс... на всеки може да се случи да стъпи накриво... Wink

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
всеки човек заслужава втори шанс.
шута няма да избяга, винаги можеш да го биеш.

# 23
  • Мнения: 1 380
Тя признава че вината не е била само негова. Защо да се разделят когато се вижда че той я обича? Дали следващия ще я обича толкова? Колко да смени докато го разбере? Връзката не е само материална зависимост.  А ако не намери друг? По-добре ли ще е да е сама?
Аз съм на мнение, че по-добре САМА отколкото СЛЕ ПРИДРУЖЕНА, а в нейният случай с мъж хойкащ по чудо. Знам, че веднъж стане ли няма връщане на зад. Винаги ще виси една пропаст м/у тях. Казвам пак, че избора си е само неин. И от собствен опит снам, че ВСЕ ОЩЕ ИМА И СВЕСТНИ МЪЖЕ.

# 24
  • София
  • Мнения: 289
Ако можеш прости, всеки може да сгреши. Никой не може да ти даде съвет, ти най добре знаеш какво изпитваш. Послушай сърцето си. Късмет!

# 25
  • Мнения: 139
Не си струва да живееш с глава обърната назад, защото може да пропуснеш възможностите, предложени ти от съдбата.
Била си имала вина, за да се стигне до изневяра, променила си се, за да бъдеш такава, каквато на него ще харесва-а на теб харесва ли ти да си такава? Или, не, друго ще те попитам, харесва ли ти това, което имаш (съпруга си) след променянето ти, или просто по по-болезнения начин си разбрала, че вече не е същото, т.е, вече не таиш илюзии?
А замисляла ли си се, ако бяха сменени ролите - ТОЙ щеше ли да ти прости и ТИ щеше ли да направиш всичко, за да сте заедно, т.е, би ли изневерила на себе си?
Ако сама си отговориш с "ДА" - дай му възможност, това е благородно и пречиства душата. Ако е "НЕ" - продължи пътя си напред, така е честно и ще бъдеш уверена и един ден щастлива.
Успех и вярвай, че оттук нататък ще е по-добре  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 723
Била си имала вина, за да се стигне до изневяра, променила си се, за да бъдеш такава, каквато на него ще харесва-а на теб харесва ли ти да си такава? Или, не, друго ще те попитам, харесва ли ти това, което имаш (съпруга си) след променянето ти, или просто по по-болезнения начин си разбрала, че вече не е същото, т.е, вече не таиш илюзии?
А замисляла ли си се, ако бяха сменени ролите - ТОЙ щеше ли да ти прости и ТИ щеше ли да направиш всичко, за да сте заедно, т.е, би ли изневерила на себе си?
Ако сама си отговориш с "ДА" - дай му възможност, това е благородно и пречиства душата. Ако е "НЕ" - продължи пътя си напред, така е честно и ще бъдеш уверена и един ден щастлива.

Принципно съм съгласна, обаче тази работа с прошката не я разбирам.
ДОбре де, ако много силно искам да простя на някой, но просто не се получава... нали трябва да му простиш не само на думи, как се прощава истински?
Как се изтрива от паметта болката и разочарованието? Как се забравя предателството и разбитите мечти за идеално семейство?

# 27
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Принципно съм съгласна, обаче тази работа с прошката не я разбирам.
ДОбре де, ако много силно искам да простя на някой, но просто не се получава... нали трябва да му простиш не само на думи, как се прощава истински?
Как се изтрива от паметта болката и разочарованието? Как се забравя предателството и разбитите мечти за идеално семейство?
Никси, според мен точно си доловила чувствата на момичето. Тя се опитва да прости, той вече е "чудесен", това би трябвало да й е достатъчно, НО.... подсъзнателно отношението й към него вече не е същото, след време предателството му ще избледнее, но няма да бъде изтрито напълно. Имала съм подобна ситуация, опитах се да простя, да съм по-философски настроена към нещата, успявам до голяма степен. Вече връзката не е същата, доверието ми към този човек дори и в други аспекти на връзката ни се изпари. Толерантна съм към изневярата, когато тя е дискретна и добре обмислена, без да се парадира с нея пред околните (визирам партньора и приятелите).

# 28
.Демонстрира обичта си към мен по начин който е невероятен , цветя , помощ в домакинството , какво ли не още.
Живея привидно щастливо. Разбираме се , обичаме се.Поне така изглежда.


   Ако и моя мъж така се промени след изневяра ,моля ви кажете ми как да го накарам да го направи/за изневярата де/?Идава ми да го  #2gunfire от безразличието което го е обхванало.Изневяра, newsm78м'да може би това е отговора и не го вземайте на майтап.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 352
   Ако и моя мъж така се промени след изневяра ,моля ви кажете ми как да го накарам да го направи/за изневярата де/?Идава ми да го  #2gunfire от безразличието което го е обхванало.Изневяра, newsm78м'да може би това е отговора и не го вземайте на майтап.
И как точно смяташ да го накараш да ти изневери?
Ако искаш да го извадиш от безразличието му, логичното е ти да му изневериш и да му дадеш да разбере какво си направила.
Но да накараш някой, който няма мераци да това да изневери на жена си...   Rolling Eyes Нещо не ми е ясно как става тоя номер. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт