Кой взима решенията вкъщи ...

  • 2 437
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 493
po princip ako stawa duma za suma nad 100 lv. i dwamata se podpitwame i obsajdame.Kato naprimer sega sam reshila da wzimam na sina mi kolelo za 100lv i go popitah.Toj kaza che mu e wzel po skap podarak i da ne se pritesnqwam
A inache za po malkite sumi ne se konsultirame. i Dwamata imame nawici da si prawim podaraci chesto
Makar che majat mi nosi parite w kashti i dwamata imame swoboda no w normi  Thinking
no nakraja na meseca kato drapnem cherata dosta chesto ni stawa losho  #Shocked

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Аз съм ковчежникът у дома, и решавам за какво и как да харчим. По принцип за по-важните неща се съветваме двамата, но общо взето, аз преценявам. За някои неща само му казвам, че съм решила така и така, или че вече съм ги свършила.
Понякога ми дотежават тези решения, особено като го закъсаме, но няма как...мъжът ми е малко разсеян за такива неща, и ще пропусне да плати половината сметки...за дрехите на детето да не говорим Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 014
Уж заедно взимаме решенията, но понякога такива сцени правя, че не може да ми откаже нищо. Друг път той сам действа, което пък ме вбесява.

# 18
В Къщи по принцип уж и двамата вземае решения за какжо ще се харчи ,но наи-често аз купувам всичко Тъи като мъжът ми пътува и го няма през по голямта част от годината само ми казва щом така си решла значи е правилно Е! понякога като си види сметката му става лошо но.. нали а зсе грижа за всичко в къщи Но като се прибере тои ми е невероятно приятно тои да се грижи за всичко  и да не мисля за пари и сметки.

# 19
  • Мнения: 1 975
решаваме вси4ко заедно....   friendship

# 20
  • Мнения: 4 116
При нас няма обсъждане на семейния бюджет, дори не знам колко точно печели мъжа ми, а и не му се бъркам, защото се дразни.  #Silly Не е на определена заплата, така че и той самия малко трудно би могъл да сметне какъв му е месечния доход. Но всеки ден ми оставя пари, които в повечето случаи мога да си ги спестя и да си натрупам солидна сумичка, която си харча за каквото си поискам. Никога не ми държи сметка какво съм купила и колко съм похарчила.
Иначе аз се цупя, когато той харчи доста за машини и за колите и за компютъра, ама ...какво да се прави, парите ги печели той.
Иначе когато се пазари за вкъщи - храна, дрехи, мебели, аз решавам и избирам, той и без това все няма мнение по въпроса. Rolling Eyes

# 21
И ние обсаждаме и заедно решаваме, но и ние имаме еднолични решения. Някак си се получава от само себе си. Парите ни стоят на едно място и всеки казва за какво е харчил. Аз пазаря храната, дрехите и др.дребни неща, а той по-често плаща сметки. Но аз съм работеща майка  и въпреки това мъжа ми ми е дал пълна свобода за разполагане със всички пари, които влизат в дома ни.

# 22
  • Мнения: 2 609
Решаваме заедно,гласувах за семейния съвет Wink

# 23
и двамата, разбира се!
Да съм в магазин с жена ми е изживяване, което не знам дали въобще е възможно да се замени с нещо друго на света ... а и не искам  Heart Eyes

Особено, когато загасне тока в голям магазин  Laughing  Laughing

# 24
  • Мнения: 5 539
И двамата взимаме решенията, всеки във своя ресор Laughing
Но все пак аз съм финансовия министър  Wink

Общи условия

Активация на акаунт