Един наболял въпрос....Бг посолства

  • 2 583
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
 Wink Е точно и аз днес се връщам от в бг консулството в Милано .
За разлика от Джоя, изобщо не съм очарована. Confused
И аз ходих в началото ,преди две години ,когато откриха консулството и бяха все още свежи и любезни. Laughing
  Последните месеци оправям доста неща,така че ми се налагаше да ходя по няколко пъти в месеца.И по мои наблюдения нещата са се променили. Tired Девойките ,които работят са 2 .Гледат те на криво  Crossing Arms ,да не говорим,че като такси - едно пише на стената като инфо ,после получаваш квитанция със завишение от още 50 %.Така че примерно едно пълномощно излиза 8  еуро.  #Crazy
И днес имаше  доста народ,карат те да чакаш до края на работното им време ,т.е. 13 часа ,за да ти дадат заверените документи,което изобщо не е удобно за хората ,идващи отдалеч.  Twisted Evil Да не говорим,че накрая се трупат много хора и в крайна сметка си получих  документите чак към 13,45. Tired
  Интересно е,че не говорят и никакъв друг език ,освен италиански. Имаше чужденци,единият беше бразилец ,а другия французин...голям зор видяха да се разберат.
  Все си мисля,че имаше изисквания в Министерството на външните работи да се знаят поне 2  езика.  Rolling Eyes

  А за телефона ,да не говорим какво инфо ти дават...  #Crazy
 

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 18:47 от Giorgia

# 16
по принцип ми е доста отрицателно отношението към нашите дипломатически мисии по ред причини, но не мога да не кажа 2 добри думи за служителката, която беше там. много търпеливо и компетентоно момиче - най-вече търпеливо, защото беше пълно с народ, които не можеха да си впишат паспортните данни в бланката примерно, още с влизането крещяха едва ли не само те имат проблеми, нито един не пусна майка с бебе да мине напред, та след като бебето почака известно време, започна да реве, та ситуацията стана съвсем трагична в стайчето.
а телефона по-добре да не ми го биаха вдигали, че само ме подведоха с "информациата"

*****************
сега видях постинга на Giorgia, аз говоря за преди година и половина някьде  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 18:54 от gioia

# 17
  • Мнения: 811
:
И днес имаше  доста народ,карат те да чакаш до края на работното им време ,т.е. 13 часа ,за да ти дадат заверените документи,което изобщо не е удобно за хората ,идващи отдалеч.  Twisted Evil Да не говорим,че накрая се трупат много хора и в крайна сметка си получих  документите чак към 13,45. Tired
  ,
Тук 4акането е още по голямо...от 9 до 15/15.30.

# 18
  • Мнения: 5 475
alest ,при нас принципно затварят в 13,00  Twisted Evil

Джойски,някакъв кошмар е станало. Peace
  Лудница и никакъв ред.  #2gunfire
 А да не говорим ,днес на една майка се беше разплакало детето,"любезните "служителки й казаха да излезе навън или да си остави детето отвън само  Shocked .
  Най-смешна беше заплахата ,която отправиха към едно момче,паркирало на мястото на консула,  буквално думите бяха "Махни си колата,бе...че да не стане лошо" Tired

# 19
  • Мнения: 6 167
веднъж съм ходила до консулството в Милано. положителното е, че го има, но не бях в див възторг от преживяното. едно стайче, едно гише, и едни девойки, които не бих нарекла любезни.
понеже съм от пътуващите ( 3ч. до там) бях много щастлива, че поне не ме върнаха за някоя хартия. аз предвидливо си бях взела целия фолдер с документи, за 'всеки случай'.
Е, върнаха ме за ксерокопие не незнам си какво, защото те там не правеха копия. Нямат ксерокс или нещо такова.Изхвърчах от офиса , валеше отвртатителен дъжд, добре, че наблизо има.
Не знам как се сврързвате с това консулство, но по телефона те не отговарят.
Имам към 120 препоръки към тях, едната от които е, че една част от работата могат спокойно да правят по пощата и да не разкарват хората , като в средните векове. Ако турят и един ксерокс могат и  пари да събират. И тн.  Със сигурност избягвам това място до последно ( както и куестурата , всъщност).
само в много краян случай Laughing

# 20

  Най-смешна беше заплахата ,която отправиха към едно момче,паркирало на мястото на консула,  буквално думите бяха "Махни си колата,бе...че да не стане лошо" Tired


 Joy

обаче, когато ходих да гласувам, бяха отворили голямата стая, много тържествено беше  Grinning
изумих се, колко народ работят там  #Crazy

# 21
  • Мнения: 5 475
 newsm78 А на гишето са само 2 момичета.  Twisted Evil
  Днес имаше и едно момиче ,дошло от Сан Ремо,в 12,30 нямаше никой на гишето (а работят до 13,00).Като се появиха служителките не искаха повече да приемат документи.. #Crazy Отрязаха я  да идвала друг ден  Shocked
  А имаше и една много колоритна госпожа ,около 60 год. - живееща тук от 35 години.Говореше развален български и помоли да й помогнат в попълването на документите понеже беше забравила да пише на кирилица...изобщо не си мръднаха пръста...помогнаха хората от опашката... Peace

 

# 22
  • Мнения: 1 128
Ясно зна4и за какво иде ре4.Давайте идей тогава как да се пойзплашат малко нашите и да вземат да си вършат работата както си му е редно.

# 23
  • Мнения: 811
Само в Испания и Италия ли е такава хавата  newsm78.
Ако е така,блазе им на останалите...

# 24
  • Мнения: 192
Аз мога да дам мнение само за Консулството в Ню Йорк.  И то е отлично!  Служителите са изключително любезни.  Винаги са ми давали необходимата информация, когато съм им звъняла по телефона.  Да не говорим, че веднъж останаха 30 мин допълнително за да не се налага да ме връщат. 
Въобще, БГ Консулството в Манхатън е на много високо ниво!  Не мога да изброя всички неща, които правят за българската общност.... Само ще кажа, че всяка Неделя вратите им са широко отворени за всички български деца, които искат да ходят на Неделно училище.  Служителите са непосредствени и естествени и няма никаква следа от онова сухо, надменно, администраторско отношение, което бе толкова типично за държавните служби от близкото ни минало...

# 25
  • Мнения: 369
Тук в Торонто имаме консулство. Всеки път като ходя има нещо, което ме разочарова. Първият път бяхме с още една майка и две бебета на по 6 месеца да подаваме документи за ЕГН. Служителката на гишето, която май се явява консулката  newsm78 взе документите на някакъв и почна да ги обработва точно когато беше реда на другата майка да си подаде документите. На децата вече им писна чакането в стаята  вече около час час и половина , при което и аз надигнах глас, че ние за какво чакаме и спазваме реда, след като самите те не го спазват.

Миналият месец подавам документи за паспорт. Нося всичко, което трябва, но не можах да намеря ксерокс. Тук във всяка институция си има ксерокс и няма токова много ателета с ксерокс като в Бг. Знам, че там има. Подавам документите и същата служителка Розмари ми казва а ксерокопията, викам нямам. Тя отговаря, ами аз ще ги направя, ама вземам скъпо. Еми хубаво. За три листа хартия - 3 $  Crazy . По долар на лист, няма разписка, както за другите неща, които се водят административни услуги на посолството. Не ме е яд, че ги черпих по кафе  Laughing, яд ме е, че винаги бълг. служители търсят нещо дето ти не си го направил както трябва и все си виновен за нещо, та наи-добре да си платиш.   Thinking Отношението им много ме дразни.  Naughty  Същата история се разви и с другото семейство зад мен. Не ми се вдигаше скандал, защото все пак зависим от тях. Кой знае кога ще си получа паспорта обратно  Crazy

 За фотото и тук е така. Пращат те в близкото фото до мола до консулството. Незнам дали имат сключен договор с фотото, въпреки че да Ви кажа честно и аз си го помислих Embarassed

# 26
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И аз за Торонто да пиша. Имам само две оплаквания - работното време (само до обяд) и дипломатическата поща - 2-4 пъти в годината. Преди 2 години си подновявах паспорта - нямах проблем с документите, снимките ги бях правила във фото до нас, всъщност всеки от опашката си носеше снимките от различно фото. Получих готовия паспорт след 6 месеца, като ми се обадиха по телефона, че е дошъл и когато ми е удобно да мина да го взема. На няколко пъти им звънях за ЕГН-то на малката ми дъщеря. Винаги са били много любезни и съм получавала точни отговори. В крайна сметка реших да прескоча консулството и извадих ЕГН направо в БГ.

# 27
  • Мнения: 764
Няколко пъти ми се е налагало да ходя до на6ето посолство,в Рим.Преди време по-4есто и госпожата,която бе6е там бе6е и много любезна.Тогава бях и бременна и са ми давали документите предварително, в смисъл преди 13.00.Цените са обявени на стената.Снимки взимат всякакви,дори от самоснима4ките/фототессери как се казват на БГ???/ от вън.Ксерокс нямат,но наблизо има.Отговарят най-редовно на телефона,предлагам на миланезите да звънкат до тук,после да ходят там WinkОбикновено няма много хора и документите ги дават преди 13,така ни разпра6тат кой от каде е...
Последният път оба4е госпожата бе6е нова и никак любезна,дали не са ни я прехвърлили от миланско newsm78 Питах има ли промяна по отно6ение на дипломите за вис6е след приемането ни в Евросъюза,тя ре4е,като сте лекар,заминете за Англия,там търсят,какво съм правила тука???Ми омъжена съм тука викам, с 2 деца,сега да зарежа мъжо и де4ица и да дръпна към Лондон ли hahaha

# 28
  • Мнения: 3 423
Другарки,
не забравяйте, че въпросните консулски
служби се намират на територия на Република
България. Какво очаквате?! Няма как да е друго.

# 29
  • Мнения: 417
И аз да напиша за Канада.
Тъйкато сме на Западния бряг сме попадали под крилото на Консулството в Торонто. При опит да поискам да ни бъдат пратени Заявления за Паспорт, въпросната институция ни искаше 1$, но първо ние да им пратим Сертифициран чек, който струва 5$. При питането ми немога ли да им пратя един чек за цялата сума заедно с всички документи, отговора бе че "не". Цялата кореспонденция с тях ми бе по е-майл и когато Те пишат няма от кого е и аджеба с кой обменяш информация, което мен ме вбесява. Тогава се свързахме с Посолството ж Отава, които бяха далеч по-любезни и при искане на 1 Заявление, без искане за чекове, те пратиха 2. Отдлено, че изваждането на БГ Паспорт на нас ни отне 9 месеца, то родилни мъки направо. А на холандец в Канада му отне не повече от 1 седмица.  Плюс това това, което плащаме за паспорти и услуги е повече, отколкото струва в БГ.
Само се моля да не опирам до подобни институции, тъйкато не помагат ефикасно, а се държат като че ли Господ за шлифера са хванали.

Общи условия

Активация на акаунт