Има ли майки, които работят у дома ?

  • 2 585
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
О, не знаеш какво значи 3 часа време. Simple Smile Цели три часа концентриран труд!!! Та това е огромно количество време, уплътнявай ги максимално, и сама ще се учудиш на продуктивността си и резултатите. Ни детегледачка трябва, ни Господ. Ама що човек като няма деца на главата си, не ги разбира тия неща ...

Да, затова , че 3 ч са много време си права, ама като сметнеш докато го заведа и върна до училището ( аз Ели няма да я пращам на градина) и като се върнем докато се оправя с Ели (знам ли я като стане малко по-голяма с какъв характер ще е  hahaha) може би часа ще се сведе до 1 Simple Smile
Ама и 1 да е, пак съм доволна  Laughing
Дано все пак намеря гледачка, с която да се спогодим.  newsm78

# 16
  • Мнения: 11 315
Тандури, какво да ти кажа. Хаосът е по-подреден от нашия дом. Домашните на другите деца са написани по-рано от нашите, играчките са по цялата къща. А графиките, които следя цъкат ли, цъкат....
Има дни, в които това ежедневие ми докарва бели коси.
В други дни го давам лежерно и не ми пука.
Хем ми се иска да работя навън по професиите ми, хем си ми е кеф в къщи.
Боса, по пижама, рошава, с чаша кафе понякога прекарвам сутрините си пред компютъра, докато ги няма и двамата. Наслаждавам се на тишината, на спокойствието...
Други дни съм далеч по-организирана.
Няма рецепта.
Съветвам те да си отделиш едно малко помещение, където да си инсталираш машината, масата за кроене и дъската за гладене. Да си там самостоятелно. Да знаят, че това е твоето царство и не бива да те безпокоят.
Спомням си миналото лято като им ших разни неща за детската стая как се бяха накачулили и двамата отгоре ми и всеки се бореше да ми подаде следващата топлийка или ножицата, или сантиметъра.
Бях пред вкарване в лудницата тогава...

# 17
  • Мнения: 7 091
Съветвам те да си отделиш едно малко помещение, където да си инсталираш машината, масата за кроене и дъската за гладене. Да си там самостоятелно. Да знаят, че това е твоето царство и не бива да те безпокоят.
Спомням си миналото лято като им ших разни неща за детската стая как се бяха накачулили и двамата отгоре ми и всеки се бореше да ми подаде следващата топлийка или ножицата, или сантиметъра.
Бях пред вкарване в лудницата тогава...

Ами то стаята я има, ама още не съм си намерила подходяща маса, която да става и за кроене, иначе там има бюро и т.н. Смятам сега като ми пристигне новата машина, която съм си поръчала ( че моята не може да шие много дебели платове) и като видя колко е голяма да измисля вариант да ги сместя и двете там.
Просто това, което описваш е същата работа у нас. Единия ми виси в слинга на гърба и мрънка, другия ме дърпа за ръката и аз кроя.  #Crazy Joy

# 18
  • Мнения: 3 423
Докато бях бременна, работех от дома.
Имам ли работа, не гледам времето. Мога
и нощем да откарам. Кофти откъм социални
контакти, но пък няма стрес от пътуване,
ям, колкото време си искам и каквото си искам,
говоря на воля по телефона... Да, ама като
се появи бебокът, катастрофа. Трябваше
да крада време и да правя от часовете
епохи. За да довърша започнатото, дойдох
до БГ, та майка ми да ме отмени. Защото
ми трябва време за концентриране, пък
малкото човече си иска своето. Не мисля,
че всяка работа става да се работи от дома.
Особено ако децата са малки.
Моята шевна машина само заема място.
Не знам кога ще я отворя. Желая ти успех!

# 19
  • Мнения: 7 605
Уф, Ани, трудна мисия е. Аz "работя" от дома. В кави4ки, zаЩото е по скоро платено zанимание. Сама реШавам какво върШа, колко, и кога, но имам и някакви ангажименти. Зву4и супер и с удоволствие го върШа, но става все по трудно. ДъЩеря ми по принцип си играе сама и се гледа сравнително лесно, оба4е седна ли на компютъра, край, неЩо преЩраква в нея сякаШ и по4ва да мрънка, да ми върти стола, да дърпа кабелите  Crazy  Цирк, пълен цирк. Та в момента не мога да върШа ниЩо, работата остава на zаден план, zаЩото тя преz деня открай време спи само веднъж по 30 минути  ooooh!  Сами сме преz седмицата, та няма и кой да я поеме zа малко. Ве4ерта, когато спи, се 4удя какво да правя по напред и пак не сядам всяка ве4ер пред екрана zа да ба4кам.

Но моя приятелка, с едно дете, винаги е работила като travel agent от дома беz никакъв проблем. До дете ли е?  Thinking

И аz ти желая успех  Hug

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз по ваканциите се виждах в чудо, защото точно тогава ни се даваха разни семестриални и домашни за писане, та ставаха циркове, докато Дребчо заспи и тогава откарвах "нощна смяна" така и за изпити учех, и тук в университета, като работех използвам времето или нощем, или за обеден сън за да си подготвя материала..вече като е на ясла, тогава лесно.
Свободата, да си върша спокойно къщната работа пък си я извоювах, като гладя, връчвам на Мартин една малка, туристическа ютия и той да "глади", има си и малка прахосмукачка. Като мия, и той си има гъба и бърше с нея вратите на шкафовете; като готвя - съответно бъркалка, нечуплива кана и да си бърка сам сместа за пудинг например. Иначе просто абсурд да свърша нещо. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 24
Здравейте мами,
От един месец сме в Чикаго, и повярвайте ми сте полудея. Не сам свикнала да стоя и да не правя нищо. В Бг. ходех на работа след това бягам да взема детето ( Криси на 3 г.) от яслата, след това в къщи готвене, чистене, пране и лягам и заспивам. Спях много добре  Joy Joy Joy А сега е кошмар. Седя и нисто не правя. По цял ден само с детето, но то вече и двамата се изнервихме. Той иска да си играе с деца, но все още не ми е изгодно да го пусна на градина, нямам още кола а и не знам как сте се справя тук с шофирането Cry
мисля си поне да имах някаква работа, която да мога да върша от вкъщи и попаднах на вас. Бихте ли дали идеи. Знам че америка е страната на неограни4ените възможности но аз сам си още с БГ мислене newsm78bouquet

# 22
  • Мнения: 7 091
мисля си поне да имах някаква работа, която да мога да върша от вкъщи и попаднах на вас. Бихте ли дали идеи. Знам че америка е страната на неограни4ените възможности но аз сам си още с БГ мислене newsm78bouquet

АМи зависи какво образование имаш, какви интереси, какви умения, сподели малко повече, за да знаем какво да ти предложим. newsm78

# 23
  • Мнения: 5
Спокойно, всичко с времето си. Идва време и за работа и за децата  Grinning

# 24
  • Мнения: 109
Спокойно мами, става по-лесно.  Laughing

Аз съм работила и преди от в къщи - в България, когато гледах малкия си син и нямаше кой да помага.
От както се преместихме работя само от дома, при това вече на 3 места т.е. за три фирми. Малко трудничко е, защото гледам деца, ходя на училище и няма наистина на кой да разчитам - родителите ми са в България, но пък удоволствието и самочувствието, което имам, са несравними. Но аз винаги съм работила, така че не мога да си представя да не го правя, какво да се прави - работещо момиче  Wink
Пък и като пораснат децата става по-лесно - повярвайте ми, изпитала съм ги.  Hug Hug

# 25
  • Мнения: 24
Zdraveite otnovo,
Obrazovanieto mi e vishe zavarshila sam evropeistika v Rusenski universiter, rabotila sam kato ekspeditor zanimavala sam se s vnos i zinos po to4no, li4en sastav ohrana na truda i tem podobni. Tova v BG i ne vqrvam opita koito imam da mi e polezen tuk. No nqmam pretencii za tova koeto ste rabotq imam raznostranni interesi i vsi4ko novo ste e interesno za men. Malko si padam rabotoholik taka 4e kato se zahvana s nesto se staraq da go pravq naistina kakto trqbva. ako e nesto novo ne se otkazvam gledam da sabera maksimalno informaciq i barzo se u4a.  Dosega ne sam tarsila rabota ot v kasti i nqmam predstava kakvo se predlaga kato vazmojnosti i kakvi sa iziskvaniqta a i ne moga da namerq informaciq za tezi nesta. Dosta sam neorientirana oste v tazi sfera. Embarassed Confused

# 26
  • Мнения: 3 491
Здравейте мами,
От един месец сме в Чикаго, и повярвайте ми сте полудея. Не сам свикнала да стоя и да не правя нищо. В Бг. ходех на работа след това бягам да взема детето ( Криси на 3 г.) от яслата, след това в къщи готвене, чистене, пране и лягам и заспивам. Спях много добре  Joy Joy Joy А сега е кошмар. Седя и нисто не правя. По цял ден само с детето, но то вече и двамата се изнервихме. Той иска да си играе с деца, но все още не ми е изгодно да го пусна на градина, нямам още кола а и не знам как сте се справя тук с шофирането Cry
мисля си поне да имах някаква работа, която да мога да върша от вкъщи и попаднах на вас. Бихте ли дали идеи. Знам че америка е страната на неограни4ените възможности но аз сам си още с БГ мислене newsm78bouquet
Пробвай се в www.tutor.com .Това е добра фирма. Занимава се с даване на дистанционни частни уроци на ученици.

# 27
  • Мнения: 11 315
Занимава се с даване на дистанционни частни уроци на ученици.
С лека насмешка към поредната чуждица - задочни частни уроци е по-добрият избор Wink

# 28
  • Мнения: 7 091
Zdraveite otnovo,
Obrazovanieto mi e vishe zavarshila sam evropeistika v Rusenski universiter, rabotila sam kato ekspeditor zanimavala sam se s vnos i zinos po to4no, li4en sastav ohrana na truda i tem podobni. Tova v BG i ne vqrvam opita koito imam da mi e polezen tuk. No nqmam pretencii za tova koeto ste rabotq imam raznostranni interesi i vsi4ko novo ste e interesno za men. Malko si padam rabotoholik taka 4e kato se zahvana s nesto se staraq da go pravq naistina kakto trqbva. ako e nesto novo ne se otkazvam gledam da sabera maksimalno informaciq i barzo se u4a.  Dosega ne sam tarsila rabota ot v kasti i nqmam predstava kakvo se predlaga kato vazmojnosti i kakvi sa iziskvaniqta a i ne moga da namerq informaciq za tezi nesta. Dosta sam neorientirana oste v tazi sfera. Embarassed Confused

Забравих вчера да ти пиша...Опитвам се да намеря темата със списъка с неща, които можеш да правиш от вкъщи, засега без успех, като я намеря ще ти я пусна! Peace

Ей обърнах всичките теми значи и не мога да я намеря тази и това си е то! Бях писала толкова обстоен постинг, много ме е яд, щеше да ти е полезен.
С две думи ще ти нахвърлям възможностите ( може и да пропусна нещо разбира се):
- да си направиш уебсайт и да развиваш онлайн бизнес( продажба на неща, онлайн услуги и т.н.)
- да работиш като телемаркетър
- да извършваш офис услуги( набор, печат, предпечатна подготовка, приемане на обаждания, подготовка на договори, документи и т.н.)
-козметични и фризьорски услуги
-гледане на деца почасово
-да пишеш статии за някой вестник или списание ( има даже и сайтове, които намират работа за писатели на свободна практика, кадидатстваш си за определена работа, която се предлага и ти казват дали те вземат или не)
-шивашки услуги
-кетъринг
-разни arts&crafts, които да продаваш на специализираните магазини например
-услуги свързани с домашни любимци( гледане, разхождане, къпане, сресване и т.н.)
-частни уроци( практически по всичко)

Сега в момента друго не се сещам, ако някой се сеща да допълни.
Каквото и да захванеш обаче имай предвид, че поне малка инвестиция ще ти трябва. Нещата, които съм изброила са много различни и за това изискванията за развитието им, както и капитала, който ще ти е нужен ще са различни.
Ако искаш питай нещо конкретно Peace

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 22:17 от Tandoori

# 29
  • Мнения: 3 491
Занимава се с даване на дистанционни частни уроци на ученици.
С лека насмешка към поредната чуждица - задочни частни уроци е по-добрият избор Wink
И кое тогава е българското съответствие (щях да се изпусна и да кажа "еквивалент", макар че и "съответствие" може би е чуждица, само че от руски) на дистанционно обучение? Т.е. на обучение, което се води само чрез Интернет? Задочното все пак може да изисква някаква среща лице в лице, или както се казва на български, "очни". Може би "виртуално обучение"? Но "виртуално" също е чуждица.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт