Седмиците бързо си минават, за НОЕМВРИЙКИТЕ тревогите назад остават

  • 9 188
  • 240
  •   1
Отговори
# 75
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
TIHA VODA, искам да се опитам да те успокоя. Аз също се бях нашашкала относно сърдечната дейност на мъничето. За първи път отидох на преглед в 6-та седмица /докторката твърдеше, че съм в седма/ и не видяхме никакво сърце. Изчетох един куп книги и статии и според всички тях в 5-та-6-та седмица се оформя сърцето и се вижда сърдечна дейност. В понеделник на 02.04 отидох пак на преглед и с вагиналния ехограф го видяха. Така че, успокой се и следващата седмица като отидеш, ще видиш че всичко ще е наред.
Хубав ден на всички!

# 76
  • София
  • Мнения: 10
И аз вчера като ходих на док. чух и видях сърдечната дейност (6г.с и 6 дни). Гледаха ме с вагинален ехограф...Трябва да ходя пак чак към края на месеца, но вече с талон от личния лекар Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 16:55 от vi

# 77
  • Мнения: 112
И аз да се запиша за днес...
Трябваше да ида днес на лекар, че вече минаха 3 седмици откакто
бях за първи път - за установяване на бременността...и аз се шашкам разбира се,
НО за мое сажаление лекарката ми запразнила  Confused и сега прегледа ще остане за след
празниците...чудя се какво да правя, исках да кажа на родата сега за Великден
да ги зарадваме, че чакаме второ бебче, но сега...какво да правя се чудя?... newsm78
  newsm12

# 78
  • Мнения: 3 205
Теди, аз на родата няма да казвам, преди да се уверя, че всичко е наред. Само че за мен е много рано, аз в момента съм в 6-та седмица. Мисля да ида на преглед в 8г.с., за да е най-сигурно.
С вагинален ехограф се вижда сърдечната дейност много рано - още в 6 г.с. Но най-добре е да се иде в 7-8г.с., защото никога не е сигурно кога точно е била овулацията и човек може да се наплаши излишно. А с обикновен ехограф май доста по-късно се вижда сърдечната дейност.

Тази сутрин ми се гадеше  Mr. Green Май съм бременна  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 282
Здравейте момичета,

аз в новата темичка хич не съм писала, ама такава съм си, непостоянна...
Аз съм в 10 седмица, но все още ми се гади много и съм като парцал. Само дето малко повече апетит имам. Аз не съм била никога слаба и сега доста съм качила около корема, направо 3 реда паласки:((( Но това е защото цял месец само тестяно ядох, а аз по принцип не хапвам и грам хляб, но всичко друго ми се струваше блуткаво. Вече два пъти съм ходила на лекар и втория път бебето беше много пораснало и активно се мяташе, само дето аз не го усещам още,а така искам. На 12 вече ще ме регистрират в Майчин дом- Варна, при д-р Капка Анатанасова и акушерка Рени и съм много развълнувана по този повод.
Иначе нашето бебче беше много планирано и желано, ние почнахме от януари да го правим, даже мисля, че януари беше станало, но се разболях много тежко от грип, пих антибиотици, имах 39.7 температура и ми дойде преждевременно, много обилно и само за 2 дни. После февруари видях и аз двете чертички и сега си чакаме с таткото.
Много сме нетърпеливи, след втория преглед казахме на някои приятели, даже на повечето. Дано сега всичко да наред, аз вече спрях да чета в лошите теми и сега уж съм по-спокойна

# 80
  • Мнения: 295
Стела, много се радвам, че се престраши да се запишеш тук. И както ти пожелах в седмичната- повече никакви притеснения!   bouquet Наистина в началото, а то май и после, много притеснения има. Но трябва някак си да го преодолеем този период...  Hug

# 81
  • Мнения: 3 478
Леле,  колко много нови мами са се появили, това е супер. Ще бъдем голяма група. Юлче, бравос, гледам вече и ти си на линия Hug.

При мен сърдечна дейност се видя точно на деня в 6та седмица. Дори питах сестрата "това моето сърце ли е"?, а тя ми вика " не на бебето". Първият път нямах възможност да изживея това чудо. Проблемите с тази бременност ми донесоха удоволствието да видя бялата точица и тупкащото сърчице още в началото. Изпитах и това удоволствие.

# 82
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Благодаря ти Ани! Опитвам се да мисля позитивно вече и да гледам напред с усмивка. Лека вечер на всички! Hug

# 83
vi,добре дошла сред нас и честито ви сърчице Hug
Благодаря, Дес  Simple Smile
Относно воденето на списъка подкрепям момичетата newsm10 (все пак и аз очаквам да се видя записана там Grinning)

 smile3501 аз също

Добре дошли на новодошлите мами      smile3525  newsm51 smile3525
Аз пиша по рядко,защото наистина не ми се стои пред компютъра  smile3556 изморена съм, злеееее ми е, и tongue noear newsm57 направо си откачам
Днес бях при личната и си взех направление  Thinking Аз мисля наистина да не плащам туко така на всякви лекари, който да ме одрънкат само защото съм бременна   Tired А за това какво пияя - ми само фолиева киселина , никви др витамини (поне още не) 

# 84
  • Мнения: 3 205
Дес, все още ли си кърмеща бременна? Аз съм - засега. Питам, щото търсейки, попаднах на твоята тема в кърмаческия. Само че Иво се отбива самостоятелно - от 4 пъти вече 2 са само сук и бег. Успявам да го прилъжа само вечер на заспиване и нощем. Той не може да пие от биберон, от чаша бързо се изморява и направо не знам какво да правя с това мляко. Добре поне, че приема прясно и кисело краве мляко без проблеми - не е алергичен.

МисЗет, аз първата бременност си я видях в 6 седмица точката с тупкащо сърце и си начесах крастата така да се каже  Mr. Green Та сега го давам лежерно. Още повече, че аз ще ходя в Пловдив при предишния ми лекар (не знам как ще се организирам всеки месец  Crazy ).

По въпроса за следене на бременността ми се ще да питам софиянки - аз предния път ходех в Пловдив паралелно при двама лекари - на частно, за да ме следят с ехограф и да ми обясняват какви изследвания да си пусна и на лекар към ЗК след това, за да я ръчкам да ми дава направленията  Mr. Green Та някой ако може да ми препоръча гинеколог към ЗК около Дървеница да си го юркам пак за направления? Много съм боса с лекарите тук в София  Crazy

# 85
  • Мнения: 884
И аз да се запиша за днес...
Трябваше да ида днес на лекар, че вече минаха 3 седмици откакто
бях за първи път - за установяване на бременността...и аз се шашкам разбира се,
НО за мое сажаление лекарката ми запразнила  Confused и сега прегледа ще остане за след
празниците...чудя се какво да правя, исках да кажа на родата сега за Великден
да ги зарадваме, че чакаме второ бебче, но сега...какво да правя се чудя?... newsm78

# 86
  • Мнения: 127
Добро утро на всички мами!Отдавна чета форума,но за 1ви път пиша,за да споделя най-прекрасната новина!Тази сутрин най-после видях двете мечтани чертички!Много съм щастлива!Искам да пожелая на всички момичета във форума лека бременност,каквато се надявам да бъде и моята!

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 08:47 от dani t

# 87
  • Мнения: 26
Здравейте мами. Да споделя и при мен как е : вече мина първата консултация на 26.03. и след един месец ми насрочиха втора. Не ми харесва, че съм качила 2 кг. , но......Засега всичко  друго е  newsm10. Като изключим това, че се уморявам бързо, все ми се спи и апетита който ми се искаше да е по - слаб. Но друго ме притеснява- ходих да ми направят задължителните изследвания  и докато станат резултатите/ чак след Великден / съм малко , всъщност много притеснена.  Praynig Аз също не съм казала на близките  - изчаквам излизането на резултатите. За сега е това.

# 88
Привет, мили мами! Дойде най-сетне и моя ред да се запиша в отчетните, дано нещата бъдат този път наред! Сега чакам с нетърпение прегледа, за да видим сърчицето! Поздрави на всички и смело напред! Hug

# 89
  • Мнения: 7
dani t-добре дошла в темичката,много се радвам че ставаме все повече и повече.Разкажи нещо за теб,кога ти е термина?

Общи условия

Активация на акаунт