Кой сега е номер едно на икономическите университети в България???

  • 10 883
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 152
Аз завърших Свищов и точно за това го посочих.Нямам наблюдение върху другите два посочени университети Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 916
Цитат
Според вас къде е най-престижното и най-доброто икономическо образование все пак?!? Вие сте...  

Учила съм в УНСС и ИУ-Варна, но смятам, че най-добро образование в областта на икономиката може да се получи в Свищов  Peace

Що се отнася до престиж... предполагам, че катедрата по икономика (или каквато структура имат там) на Американския университет - много компании назначават с предимство завършили АУ.

# 17
  • Мнения: 377
Ако става въпрос за професионална реализация - нито работодателите в България, а още по-малко тези в чужбина, се интересуват от конкретния университет. Все пак от изброените 3 с най-добра репутация е Стопанската Академия в Свищов, тъй като и УНСС и варнеските университети като цяло са печално известни с високите нива на корупция /не че в Свищов няма, просто не се раздухва толкова/.
Колкото до личното ми мнение, завършила съм ПУ специалност Макроикономика и Международна търговия, доста от колегите ми записаха магистратури в УНСС и Свищов, но общото мнение е, че нивото е еднакво навсякъде - ако си амбициран учиш, ако не все успяваш да избуташ някак си и излизаш от университета със знанията, с които си влязъл.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 5 228
Единственото читаво икономическо образование може да се получи в Стопанския университет на Софийски Университет. Наблюденията ми са базирани на стотици интервюта за работа с кандидати, завършили какви ли не университети в България.

# 19
  • Мнения: 3 647
Единственото читаво икономическо образование може да се получи в Стопанския университет на Софийски Университет. Наблюденията ми са базирани на стотици интервюта за работа с кандидати, завършили какви ли не университети в България.
абе до човека си е - някой си плащат за да завършат- това не е мерило за добър университет
  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 111
Аз съм за Жорето - датския е №1.
 Mr. Green

# 21
  • Русе
  • Мнения: 511
Според мен УНСС!

За Варан съм чувала неща, които дори и в Русенския университет ги няма!
А в Свищов всичко се плаща! За Русенския гарантирам, че не е така!

# 22
  • Мнения: 4 916
Накрая ще стигнем до общия извод, че си е до човека - ако му се учи и е амбициозен, където и да завърши, ще дръпне нагоре.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Определено СА - Свищов! Завърших преди седем години и не знам как е сега, но по мое време на упражненията ни водеха присъствия, все едно сме в училище, и ако имаш повече от две неизвинени, не искаха да ти заверят семестъра! Много се държеше и на участие по време на упражненията, и ако си се представил добре през семестъра, това се счита за плюс по време на изпита.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 16:35 от МериДжей

# 24
  • Мнения: 6 958
Накрая ще стигнем до общия извод, че си е до човека - ако му се учи и е амбициозен, където и да завърши, ще дръпне нагоре.

 Peace

# 25
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Аз тази година завършвам ВТУ,който не е сред изброените.Избрах го,зощото съм от Търново и защото повечето от преподавателите са от Свищов.Според мен СА си е точно тясно специализиран икономически ВУЗ, откъдето излизат най-добри специалисти и са най- търсени от работодателите./ за мое съжаление Sad/

# 26
  • Мнения: 393
Няма значение къде си завършил , а дали си в час и колко си амбициозен и предприемчив .
Имам приятелки и от трите университета и всяка се е реализирала ... къде по - добре , къде по - зле .
А за мен да си кажа - завърших Датския колеж , след това Пловдивски университет - Стопанско управление и в момента магистратура към БАН - Икономически институт ...
По мнение на доста от хората , нито едно от тези места не е особено популярно , чудно защо аз се реализирах отлично в чужбина ... едва ли заради дипломите ми .
Важно е какво можеш и дали ти стиска да рискуваш .
Сами знаете колко с дипломи от УНСС са продавачки и безработни . Това важи за всеки един университет !

# 27
  • Мнения: 393
Аз съм за Жорето - датския е №1.
 Mr. Green

Може да си на мнение , че Датския е посредствен , но ако ви кажа колко от известните фирми имат в управлението си точно хора от Датския колеж , няма да мислите така .
От този колеж са излезнали доста предприемчиви хора , защото там не се учи как да работиш за някой , а как сам да стартираш собствен бизнес .
Много съм благодарна за основата , която имам .
Преподавателите са все известни в сферата си и които има желание научава доста полезни неща .
Сладоледени къщи Джимис са на трима човека завършили Датския колеж , в Данон доскоро шефката на маркетинговия отдел бе именно една от завършилите Датския колеж , Кока - Кола имат няколко човека от Датския ... а да не говорим колко още други фирми са все на хора от Датския .
От моя поток , които завършихме всички си работим по специалността - нито един не седи без работа , а доста стартираха частен бизнес - при това успешен !

# 28
  • Мнения: 7 111
Цитат
Може да си на мнение , че Датския е посредствен ...
Благодаря, не знаех че съм на такова мнение.
 Simple Smile

# 29
  • Мнения: 377
Единственото читаво икономическо образование може да се получи в Стопанския университет на Софийски Университет. Наблюденията ми са базирани на стотици интервюта за работа с кандидати, завършили какви ли не университети в България.
Не съм съвсем съгласна. Особено в последните години нивото в СУ доста падна и не само в Стопанския факултет.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт