Забавяне на цикъл-как?

  • 7 462
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 225
Привет момичета.В деня на сватбата ми се очертава да съм неразположена-първи или втори ден.Преди това,две седмици преди това пък ни е годежа.Какво да направя та и по време на годежа и на сватбата да не съм в цикъл ooooh!
Как две седмици преди сватбата и в деня на сватбата ще си в цикъл Thinking
Две седмици преди да ти дойде (т.е. в деня на сватбата или горе-долу тогава) би трябвало
да си в овулация, а не в цикал) Цикълът ти 10 дни ли е, в смисъл 10 дни ли ти тече ooooh!
Не знам нещо и аз се обърках, по това което си казала, ако аз пък не съм разбрала извинявай, иначе пробвай с много вит. С, ама гаранция няма в нищо.
Ако питаш мен, гледай си кефа и да не ти пука, та това е Твоят ден, с или без цикъл трябва да го изживееш пълноценно  bouquet

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 403
дааа,защото е деня който всички ние,момичетата чакаме искам да съм си добре Simple Smile ... в смисъл - и за годежа не искам да съм в цикъл,как да си напасна цикъла се чудя...но сте прави-най - добре с гинеколога си да говоря,защото досега и противазачатъчни не съм пила.

# 17
  • Мнения: 1 318
Точно с Примолут Нор Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 381
Това съм го пускала и друг път - но ето го пак!

Сп. "Beauty" търси отговор на въпроса възможно ли е да "надхитрим" женската си природа, като отложим с няколко дни своята менструация? И крие ли тази "игра" някакъв риск за нашия организъм?
Естествено, съвременната медицина предлага средства за забавяне на менструацията за определен период от време, смята д-р Ненов от АГ Болница "Шейново".
Най-общо казано, методите са два - в зависимост от това дали жената приема редовно противозачатъчни таблетки или не.
В първия случай можете да отложите своя месечен цикъл, като продължите да пиете контрацептиви още 14 дни след привършване на опаковката.
По принцип хапчетата "антибебе" се приемат 21 дни в месеца, а седмица се почива.
Напоследък на пазара се предлагат и противозачатъчни пластири "Evra", които се прилагат по един на седмица и се залепват на тялото - на рамото или гърба.
Ако ползвате именно тях, необходимо е да продължите дозата с още два пластира, което се равнява отново на двуседмичен период от време.
Ако по принцип не употребявате противозачатъчни таблетки, но ви се налага да отложите своята менструация заради лятната си почивка, можете да ползвате прогестеронови хапчета.
Прогестеронът е женски хормон, който се отделя през вторите две седмици на нормален 28-дневен менструален цикъл.
Неговата функция е да удебелява лигавицата на матката и така се създават благоприятни условия за оплодената яйцеклетка при бременност.
Ако не се оплоди яйцеклетка, нивото на хормона спада. А менструацията всъщност представлява освобождаване на организма от ненужната удебелена лигавица.
Приемът на прогестеронови таблетки трябва да започне 4-5 дни преди очакваната дата и така да се задържи лигавицата.
Таблетките се приемат най-много 14 дни. Менструацията започва по естествен начин няколко дни след спирането на лекарствата.
Но трябва да сте подготвени, че вашият месечен календар ще се промени - следващата менструация ще бъде 28 дни след отложената.
Най-често предписваните прогестеронови препарати у нас са "Dupheston", "Utrogestan", "Orgametril".
Честото изкуствено завишаване на нивото на прогестерона в организма чрез прием на таблетки може да повлияе негативно върху дейността на хипофизната жлеза, която произвежда стимулиращи яйчниците хормони, а крайният резултат да бъде блокиране функцията на яйчниците.
За разлика от противозачатъчните, които са противопоказни при високо кръвно налягане, разширени вени, злокачествени образувания на млечната жлеза и др., прогестероновите таблетки са подходящи за всички жени.
Но те не предпазват от бременност и комбинацията им с противозачатъчни не е препоръчителна, защото се увеличава значително нивото на прогестерон в организма.
Важно е да се знае, предупреждава д-р Ненов, че отлагането на месечния цикъл е позволено не повече от два пъти годишно, и само при крайна необходимост.
Такава е неговата препоръка и по отношение на спешната контрацепция.
Между две забавяния трябва да има поне две нормални менструации. Не можете да забавите цикъла си с витамин C или течен аналгин, затова не вярвайте на всякакви съвети.
Най-добре е преди да предприемете каквото и да е да се консултирате със специалист гинеколог.

Дано да съм била полезна!

# 19
  • Мнения: 291
изкуствено да си влияеш на цикъла е едно от най-грешните неща, които можеш да си причиниш Naughty попитай който и да е доктор.... сигурна съм, 4е 4-7 дневно отлагане на изследванията няма да има кой знае какво зна4ение ....

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Консултирала съм се със специалист по този проблем. Конкретно питах за Прималут нор. Посъветваха ме да не си правя експерименти, защото после цикълът може да се обърка ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт