Има ли майки, които отказват ваксините???

  • 6 532
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 423
Обръщам се към мамите с ваксинирани деца - не се плашете от нашите неваксинирани, нали за това сте ги ваксинирали, за да са предпазени, така че ние сме в по - голяма опасност.

# 76
  • Мнения: 341
Ако желаете детето ви да посещава детска градина или училище, там ще контактува с деца които не са ваксинирани поради сериозни здравословни причини. Деца с хронични заболявания и тежки увреждания : сърдечна или бъбречна недостатъчност, имунни заболявания, присадени органи и др. Те не биха оцелели, ако не ваксинирано дете ги зарази.

Добре де, явно се безпокоите, особено ако сте майка на такова дете. И гледам сте копирали въпроса ми кое му е по-опасното на едно неваксинирано дете, в сравнение с ваксинираното?, но дали сте го осмислили.

Дайте ми един резонен отговор на него и тогава нека го обсъдим.

# 77
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А каквопредставляват ваксините ако не е тайна?
МИналата година, ме плашеха, че ако замина за Индия без ваксини, може и да не се върнем живи със сина ми.Е заминахме, без нито една ваксина,поживяхме си там няколко месеца и какво?Върнахме се здрави.Има неща, за които добрата хигиена е достатъчна, а други които я ги пипнеш през живота си я не ги пипнеш.Аз лично, разбрах преди няколко часа, от форума, че може да не се слагат ваксини на детенце, няма да позволя повече да му слагат ваксини,"заради вероятността да се разболее някога".
Това са глупости.Като не е имало ваксини, да не би да са измирали като мишки хората?Живяли са си без проблем

# 78
  • Мнения: 3 146
Задължително трабва де има ваксинация! Просто иначе ще умират много повече децал Болестите, протива които има ваксини, са наистина страшни и се разпространяват много лесно. Зная, че повечето от този форум са против ваксините, но това е така, защото сега вече, след като детската смъртност в Западния свят е силно намаляла, много сме смели да говорим, но аз не познавам хора на възрастта на баба ми, на които да не им е умряло блатче или сестриче и които да не считат това за едва ли не нещо, което е нормално да се случва.
И не говорете, че в САЩ или Западна Европа не са задължителни, защото, ако искате да ходи на ДГ или училище там, дори само ако искате да идете в САЩ, например, трялбва да имате целия набор от ваксини, който е по-голям от нашия тук!

# 79
  • София
  • Мнения: 897
Аз отказвам.
Голямата ми дъщеря едва оцеля след ваксина.

# 80
  • Мнения: 3 161
        Неваксинираните деца не са опасни за околните. Те са опасни за самите себе си, защото при среща с болен от дифтерия, коклюш, морбили, хепатит, полиомиелит, рискът за заболяване е многократно по-голям за тях.
   

Това е важно да се повтаря. А един добре информиран родител може да прецени за себе си кой риск му се струва по-голям. Аз съм взела такова решение, но не агитирам никого за или против. И в единия, и в другия случай понасяш някакви рискове. Никой не е застрахован срещу това.

Може ли всъщност да се отказват ваксини?Аз не знаех, но ако може, веднага бих спряла всички задължителни.До момента слагаме ваксини, само защото личният лекар на синът ми каза, че има глоби, ако детето е без ваксини.
Първо не мисля, че има практическа полза от тях и второ - имам приятелка, която работи в "Институт по зарзни и паразитни болести"(София) и откакто работи там спря да се ваксинира срещу каквито и да било болести(а имат право на безплатни ваксини....)


bloodywhite, отговорът е във въпроса ти! Питай приятелката си как се е справила с отказа, а ако искаш - питай и защо!

# 81
  • Мнения: 3 146
Съгласна съм напълно с Доктор Ох!

Освен това няма какво да се гледа темата за коклюша - всеки 10% от ваксинираните могат да се заразят въпреки ваксинацията, това не е някакво чудо. Но прекарват болестта много по-лесно. Изобщо, ваксинираните деца, дори да се разболеят, изкарват болестта по-леко.
Аз също не смятам, че трябва да задължават човек да бие ваксина на новороденото си дете, ако не желае, но, ако тръгва на училище, трябва да е ваксинирано, освен ако няма медицински противопоказания за ваксинация.

# 82
  • Мнения: 341
Съгласна съм напълно с Доктор Ох!

Освен това няма какво да се гледа темата за коклюша - всеки 10% от ваксинираните могат да се заразят въпреки ваксинацията, това не е някакво чудо. Но прекарват болестта много по-лесно. Изобщо, ваксинираните деца, дори да се разболеят, изкарват болестта по-леко.
Аз също не смятам, че трябва да задължават човек да бие ваксина на новороденото си дете, ако не желае, но, ако тръгва на училище, трябва да е ваксинирано, освен ако няма медицински противопоказания за ваксинация.

Странно как четете, а не сте схванала смисъла... Embarassed
В тази тема става въпрос за изборът на родителите, а не дали трябва или не.

# 83
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Я кажете,  освен тетануса и полиомиелита,  коя друга болест е смъртоносна .... коклюша и дифтерита лекуват ли се успешно  newsm78

# 84
  • Мнения: 3 146
I. , коя тема не съм схванала? Тази за коклюша или настоящата, защото всички тук са се изказали за това дали трябва или не трябва нещо да се прави, което е своеобразен начин да се изрази избор.

# 85
  • Мнения: 687
.... А един добре информиран родител може да прецени за себе си кой риск му се струва по-голям. Аз съм взела такова решение, но не агитирам никого за или против. И в единия, и в другия случай понасяш някакви рискове. Никой не е застрахован срещу това....

Много ми е странно това изказване. Задължителните ваксинации са задължителни! Т.е. няма място за преценка. Това е все едно някой да каже "Аз съм родител и ще го бия това дете, защото преценявам, че вредата от боя е по-малка от вредата от това да си смуче палеца." Т.е. за някой неща държавата чрез нормативни актове ограничава правото на родителите за избор и вземане на решения като целта е да защити децата - правата, здравето им етц.

# 86
  • София
  • Мнения: 410
Ние с мъжа ми отказахме ваксините на сина ни. Е, намаза няколко докато се усетим Sad. Не съжаляваме за решението си.

# 87
  • Мнения: 341
I. , коя тема не съм схванала? Тази за коклюша или настоящата, защото всички тук са се изказали за това дали трябва или не трябва нещо да се прави, което е своеобразен начин да се изрази избор.


Тази тук! Mr. Green
Повечето майки казват какво биха избрали и се мотивират, нали това е заглавието на темата. Няма лошо в това, какъвто и да е изборът им, все пак - всеки си носи кръста. Вие също го казахте, само дето си позволявате едва ли не да давате напътствия КАКВО ТРЯБВА, сякаш законите ни го спестяват.
Цитат
...ако тръгва на училище, трябва да е ваксинирано, освен ако няма медицински противопоказания за ваксинация.

Нека поне ние във форума да бъдем толерантни, а не като управниците ни с техните закони, и позволим на всеки да си има мнение, без да го дискредитираме. Това последното не е насочено към вас,  макар че  като ви гледам и вие натам биете, четох и майки, които разправят как неваксинирание деца били ходещи бомби и не трябвало да учат с техните деца, защото са опасни.
Ужас!

# 88
  • Мнения: 1 802
Дори за миг, не съм си помисляла да отказвам ваксините на детето си!  Naughty

# 89
  • Мнения: 4 451
Има. Аз като химик добре зная каква химия се съдържа във ваксините. Не мога да ви опиша за какво става дума Shocked, просто съм изумена как е възможно да се "вкарват" такива отрови в детския организъм, които могат да доведат до автоимунни заболявания (като множествена склероза например, Алцхаймер и мн.др.), аутизъм, хиперактивност и дефицит на вниманието и още много, много. Ако някой се интересува, мога подробно да обясня всяка една съставка по-какъв начин влияе върху човешкият организъм. Да не говорим, че патогенните организми ги прекачат към животински ембриони, мозък, белтък изобщо, с което пък вкарват в тялото ни чужд генетичен материал. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт