За пюрето от тиква - плодово или зеленчуково е?

  • 1 793
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
мама Мони мисля че е рано за заместване на обедно хранене още.Сега само се запознавате с различните храни,следиш за реакция и си дохранваш с кърма или АМ.Постепенно ще започне да яде и по-големи количества,но след тиква или морков ми се струва ,че бързо ще огладнее.Всъщност се водиш по детето.То ще ти покаже дали му стига.

# 16
  • Мнения: 209
Незнам дали сме нация от блондинки, но при положение, че тиквата е член на семейството, към което принадлежат още пъпешът и динята, не знам за какъв зеленчук става въпрос. За мене тиквата си е чист плод.

# 17
  • Мнения: 560
То и аз винаги съм мислила тиквата за зеленчук и много се изненадах когато чух Иван Звездев да казва, че било плод.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Според мен си е както си я приготвиш. Grinning

# 19
  • Мнения: 209
Според мен си е както си я приготвиш. Grinning
Хе-хе  Grinning И това е вярно  chef

# 20
  • Мнения: 390
Ами питането е за това-при какви пюрета е тя-а да сте виждали плодово с тиква?За това е въпроса.

# 21
  • Мнения: 639
Към зеленчуковите,всички бебета много обичат тиква,тя е много полезна и им действа добре на стомахчетата

# 22
  • Мнения: 209
Има плодово пюре с тиква. Тиква и ябълка на Хип.

# 23
  • Мнения: 390
Ами то по твоята логика има и ябълка и морков  Twisted EvilТакаааа-сега хванах брошурата на ХИП в ръце и там в зеленчуковите пюрета има само тиква-еднокомпонентно пюре-да спорим ли още?А в плодовите че има тиква с ябълка-ми това е комбинация между плод и зеленчук.,както е моркова и ябълката.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 16:39 от ajva

# 24
  • Мнения: 6 164
Аз мисля, че е зеленчук, но в тазитаблица за захранването я има и в двете графи - като плод и като зеленчук. Crazy
Според мъжа ми и домата е плод обаче. hahaha Смях, ама според енциклопедия Уикипедия, той спада към категория "Плодови зеленчуци, към които е и динята. newsm78

# 25
  • Мнения: 390
Аз пък сега питах ей така мъж ми да каже какво мисли без да казвам какво мисля-и той вика-зеленчук-е,пък не съм най-тъпата-омъжена съм и за такъв hahahaПък това за двете таблици ме уби-що не уточнят тия newsm78Е,то е ясно че е роднина на динята но смятам че има разлика и спада повече към зеленчуците.

# 26
  • Мнения: 1 483
Аз пък сега питах ей така мъж ми да каже какво мисли без да казвам какво мисля-и той вика-зеленчук-е,пък не съм най-тъпата-омъжена съм и за такъв hahahaПък това за двете таблици ме уби-що не уточнят тия newsm78Е,то е ясно че е роднина на динята но смятам че има разлика и спада повече към зеленчуците.
smile3501

# 27
  • Мнения: 2 197
За колебаещите се:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B0

Хм,аз съм блондинка наистина и не помня да съм учила в училище че точно тиквата е зеленчук-за други зеленчуци е ставало дума,ама за нея-не.И благодаря за комплимента HugПък в крайна сметка всеки може да си пита тук каквото си иска.
Между другото аз също съм блондинка, но IQ-то ми е 146. Стига ми дотам когато не знам нещо да използвам чичко Google, а не да претоварвам сървъра и да предизвиквам дискусия по тема, която уж трябва да е ясна.

# 28
  • Мнения: 390
Ми тя темата уж трябва да е ясна ама гледай какво стана TiredПък и най-накрая разбрах че моето IQ,което тук на село няма и как да разбера колко е не ми позволява да се сетя да проверя в чичко Гугъл-ама не съм май единствена Peace

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 19:50 от ajva

# 29
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ами зеленчук е.....

Общи условия

Активация на акаунт