Моите кифли стъпка по стъпка !!!

  • 5 106
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
Ето я и моята рецепта:
1 коф.кис.мляко
3 бр яйца
100гр олио
1к.л.сол
4 к.л.захар
около 1 кг брашно
мая колкото кибрит кутия
месиш меко тесто,оставяш да втаса и делиш на 3.После всяка третина точиш и делиш на 8 на триъгалници. Слагаш вътре сладко или сирене или кремвирш
с квото ви се ще .После ги навиваш и оставяш отново да втасат и печеш намазани с жълтък .Това е.
Ето ги и в снимки :












Мога да ви кажа ,че се топят в устата и мъжа ми изяжда 2 тави сам  Laughing
Аз ги правя трите тави различни с кашкавал ,със сирене и със сладко .
Да ви е сладко   bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 22 867
Ммммм, много вкусно изглеждат! Heart Eyes Ще си ги замеся, и без това си падам по тестени работи. Embarassed   bouquet за споделената рецепта! Grinning

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Айййййййййййййй много са вкусни на вид, но съм на диета до празниците. Аз ще направя следвеликденски кифлички Wink

Зечи, мерси че сподели с нас!  chef  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 550
Леле...третата тема за кифли...
Вече почнах да ги сънувам...и да слюнкоотделям  Laughing

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле...третата тема за кифли...
Вече почнах да ги сънувам...и да слюнкоотделям  Laughing
А мене питаш ли ме?  Sad

# 5
  • Мнения: 721
Леле...третата тема за кифли...
Вече почнах да ги сънувам...и да слюнкоотделям  Laughing
А мене питаш ли ме?  Sad
А аз ще се удавя..

# 6
  • Мнения: 2 614
Мерси, Зечка  bouquet, след козунаците на Mimito, ще пробвам и твоите кифлички!
Ама как вкусно изглеждаааааааат! cook

# 7
  • Мнения: 527
Няма как след тази снимка ,пак кифли ще се правят Wink

# 8
Дали ще станат същите със суха мая
аз досега не съм ползвала от другата

# 9
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
Дали ще станат същите със суха мая
аз досега не съм ползвала от другата
Предполагам да ,аз пък досега не съм ползвала суха.Имам една сега ще видя тя за какво количество брашно е .
Значи си мисля че с една суха мая от 11гр ще стане  Peace

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 21:49 от Зечова

# 10
  • Мнения: 1 485
Изглеждат вкусно,ще ги пробвам на всяка цена! Hug

# 11
  • Мнения: 4 668
Супер са кифличките  Grinning На мен не ми се получават много тестените вкусотии , но тези не изглеждат трудни ... Ще ги пробвам  Hug

# 12
# 13
  • Мнения: 27 524
 Party Party Party

Отивам за мая, стискай палци да не докарам и твоята рецепта до хрупкави бисквитки  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 614
Party Party Party

Отивам за мая, стискай палци да не докарам и твоята рецепта до хрупкави бисквитки  Laughing

Eeeeх, Блондииии, ама много ме развесели  Joy Joy Joy Важното е, че си упорита и пробваш, а това значи, че ще се получат  Hug

# 15
  • Мнения: 1 021
Ох, ето още кифличкииииии. То е ясно, че диета няма да се пази, а до взема да ги спретна да ми мине мерака и да се успокоя!

# 16
  • Мнения: 159
 Аз вече ги направих. Станаха много вкусни. Благодаря за рецептата. newsm10

# 17
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
Аз вече ги направих. Станаха много вкусни. Благодаря за рецептата. newsm10
Hug Hug Hug bowuu bowuu

# 18
  • Мнения: 6 461
Много апетитно изглеждат.
Имам някои други рецепти да приготвям от форумчето ...
но задължително и тези ще направя..
  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 36 042
Супер изглеждат. Ще ги пробвам   bouquet

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кубчето мая къде се разтваря newsm78Обикновено се слага в прясно мляко, или вода?

# 21
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
Маята се разтвраря в малко вода .Около 100-150 мл хладка вода докато се надигне  Peace

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Маята се разтвраря в малко вода .Около 100-150 мл хладка вода докато се надигне  Peace
Аааааа, видя ли сега какъв пропуск си направила WinkАко не бях питала щях да изхвърля всички продукти Simple SmileБлагодаря за отговора!

# 23
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
Маята се разтвраря в малко вода .Около 100-150 мл хладка вода докато се надигне  Peace
Аааааа, видя ли сега какъв пропуск си направила WinkАко не бях питала щях да изхвърля всички продукти Simple SmileБлагодаря за отговора!
Embarassed Embarassed Ами аз си мислех ,че това е ясно то си го пише и на опаковката на маята.Извинявам се  Hug

# 24
  • Мнения: X
благодарности за вкусните кифли и лесната рецепта
станаха страхотни
трестото е меко и пухкаво и лесно се меси и точи

# 25
  • Мнения: 22 867
Зечова, не знам дали си пробвала, но от твоето тесто за вкусните кифли стана и доста вкусна, пухкава и мекичка питка. Малко нещо розите не ми "разцъфнаха", но следващия път ще ги "насадя" по-плитко. Grinning

# 26
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
 Sad Само аз ли не виждам снимките  Cry?

# 27
  • Мнения: 9 123
Sad Само аз ли не виждам снимките  Cry?

и аз не виждам  newsm78

# 28
  • Мнения: 22 867
Sad Само аз ли не виждам снимките  Cry?

и аз не виждам  newsm78

Наистина не се виждат. Ето тези двете съм си ги копнала заедно с рецептата.

# 29
  • Мнения: 2 495
Фурната трябва ли да е предварително загрята?
И още един въпрос-разтворената мая къде се слага-във сместа с яйцата и другите работи, или в брашното?

# 30
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
От вчера нещо работят по сайта на снимката. бг явно затова не се виждат снимките  newsm78
Фурната не я загрявам предварително ,но пък за втората и третата тава си е загрята и разлика не виждам .Така ,че както и да го направиш няма да сгрешиш.Маятая слагам при брашното  Peace

# 31
  • Мнения: 2 495
Благодаря Hug
Започвам да ги правя.После ще се отчета Wink

# 32
  • Мнения: 2 495
мога само да кажа-пак ще ги направя Hug
Станаха страхотни, само дето на форма не можах да ги докарам всичките EmbarassedСега чакам мъжО да си дойде и да си каже мнението Mr. Green
Благодаря за прекрасната рецепта  bouquet

# 33
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
мога само да кажа-пак ще ги направя Hug
Станаха страхотни, само дето на форма не можах да ги докарам всичките EmbarassedСега чакам мъжО да си дойде и да си каже мнението Mr. Green
Благодаря за прекрасната рецепта  bouquet
За формата ще се усъваршенстваш с повече тренировки .т.е като ги правиш всяка седмица.Това зависи от това как си разделила тестото .Отначало и моите не всички ставаха на вид ,особенно ако една от топките е станала доста по голяма от останалите.Но се свиква. Hug Hug
Радвам се ,че ви харесаха!!!!

# 34
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
E, сега вече като видях и снимка и съвсем ме зариби. Благодаря за рецептата.   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 903
Защо нещо не мога да видя снимките? Има само едни хиксчета на мястото на снимките. Някой да знае как мога да ги видя.

# 36
  • София
  • Мнения: 903
А, извинете. Не бях видяла, че вече и други са имали проблем като моя.

# 37
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
Зечова, не знам дали си пробвала, но от твоето тесто за вкусните кифли стана и доста вкусна, пухкава и мекичка питка. Малко нещо розите не ми "разцъфнаха", но следващия път ще ги "насадя" по-плитко. Grinning

labrex кажи ти как оформи питката и слага ли вътре сирене? Да я спретна и аз   bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 22 867
labrex кажи ти как оформи питката и слага ли вътре сирене? Да я спретна и аз   bouquet  bouquet

Откраднах идеята от Танита,а розите са моя изишльотина. Сирене не съм слагала, но идеята ти е добра - може да се опита.

# 39
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 230
labrex кажи ти как оформи питката и слага ли вътре сирене? Да я спретна и аз   bouquet  bouquet

Откраднах идеята от Танита,а розите са моя изишльотина. Сирене не съм слагала, но идеята ти е добра - може да се опита.



  bouquet  bouquet  bouquet Ще пробвам задължително  Hug Hug

# 40
  • Мнения: 375
Вчера ги направих. Много са вкусни - в няколко от тях сложих шипков мармалад - и те са много вкусни. 

# 41
  • Мнения: 481
В пристъп на нервност една вечер към 11ч направих от тези кифлички питка със сирене... стана страхотна, а дори не си направих труда да меся тестото Simple Smile

Благодаря за рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт