меню за 6.5-месечно дете

  • 1 554
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 971
8,00ч     АМ
11,30ч  Зеленчуково пюре /през ден месно +1/4 жълтък/
14,30ч   АМ
18,00ч  Каша+плод+мляко
21,00ч   АМ

# 16
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
10.00 АМ
14.00 Зеленчуково пюре
18.00 Каша/Банан плод+АМ/Плодово пюре +АМ
22.00 АМ+бисквити
04.00 АМ все още се буди нощем

# 17
  • София
  • Мнения: 676
При нас беше следния ред:
1. попара
2.зеленчуково/месно пюре
3.плодово пюре/каша
4.АМ
  Може да въведеш и кус-кус на Plasmon, което е доста дребен  Peace.

# 18
  • Мнения: 161
Благодаря на всички,които все още отговарят,но ние сме вече почти на 8 месеца!
Менюто ни е следното
1.попара
2.яденето от кухнята
3.кремчето от кухнята
4.каша
5.АМ,ако съм дала кашата рано-нашето ядене зависи от това в колко часа ще станем сутринта
Ако има нещо да ме посъветвате относно менюто,ще съм благодарна!

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
8.00 - АМ
11.00 - зеленчуково пюре (захранена е до момента с картоф,морков,тиквичка,броколи,пъщърнак,цвекло,копър,ориз и продължавам с пиперка и царевица)
14.00 - АМ
15.30 - плодово пюре + Plasmon ( до сега съм давала ябълка, кайсия, праскова,тиква, банан,слива,круша, а бисквитките са без глутен)
17.00 - каша
20.00 - 20.30 - АМ
и после smile3524

# 20
  • Мнения: 100
Ние сме малко по-малки, но нашето меню е следното:
1. Мляко
2. Мляко
3. Зеленчуково пюре
4 Каша+плод+мляко
5. Мляко
От скоро въведох месно пюре и след около седмица почвам с жълтъка.
Мисля, че сте си много добре за сега Peace

На 7 м. и 7 дни е човека. Това все едно аз съм го писала. Само дето понякога давам само плод следобяд.

Жълтък и месо се дават не само заради желязото. Съдържат вещества, които бебето само от тях може да си набави, затова смятам че прекаленото изчакване не е редно.

# 21
  • Мнения: 2 159
ние сме на 6 месеца и 20 дни и сме като Ursi само дето каша педито ми каза ада давам от 7-мия месец, но аз понякога давам малко към плода. Иначе още от 6-тия месец ми каза да давам през ден по половин жълтък така и правя, но още не съм стигнала то половин, че го давам много постепенно.
Иначе кърма на корем, само дето от както и давам зеленчуково пюре нещо не ще да ми суче следобед, а чак вечерта Rolling Eyes

# 22
kato vsiaka maika i as se trevoja da li deteto mi iade dostata4no i polezno malkata e na 6 i polovina meseca i iade slednoto:                                                                                                                                                                                                                    9-30h-kiselo mliako s biskviti ili poparka                                                                                                                                                                                                                      13-30h-zelen4ukovo pure ili mesno po 4esto mesno za po goliama sitost                                                                                                                                                                                                                          15-30h-togava e sledobednata i zakuska-niakakav pasiran plod                                                                                                                                                                                                                            17-30h-kiselo mliako s plodovo pure                                                                                                                                                                                                                           21-30h-kiselo mliako s biskviti za da i e po leko ve4er                                                                                                                                                                                                                          Molia vi izkajete mnenie.I o6te ne6to prez ostanaloto vreme razbirase pie sok4eta

като всяка майка и аз се тревожа дали детето ми яде достатъчно и полезно малката е на 6 и половина месеца и я де следното:
9-30ч-кисело мляко с бисквити или попарка
13-30ч-зеленчуково пюре или месно по често месно за по голяма ситост
15-30ч-тогава е следобедната и закуска-някакъв пасиран плод
17-30ч-кисело мляко с плодово пюре
21-30ч-кисело мяако с бисквити за да й е по леко вечер
Моля ви изкажете мнение.И още нещо през останалото време разбирасе пие сокчета

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 23:48 от Vivi

# 23
  • Мнения: 161
Дария,не даваш ли много често кис.мляко??Аз още не съм захранила с кис мляко,а по съвет на педито още поне един месец няма да го направя.Ти ли подквасваш киселото мляко?Ти даваш поне някакво мляко,а аз изцяло спрях да давам АМ.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 298
Жасмина,какво нишесте купуваш?Как точно приготвяш кисела?
Никол,добавих попарата за разнообразие,а след като не харесва месото съм решила да дам жълтък,за да не получи някоя анемия,че само това ми липсва.А ако не давам глутен(попарата),тогава как да разнообразя менюто му.
Между другото съм давала глутен без а знам когато детето беше само на 30 дни-педито каз за запек да приготвям млякото вместо с преварена вода,с овесена вода,която не ни помогна за запека и съдържа глутен!!!!

За майките на 6.5 месечни бебета - да не се притесняват излишно, на навършени 6 месеца, когато не бяхме вкусили нито месо, нито жълтък, хемоглобина на моята девойка беше 137 (при горна граница за тази възраст 140).
И менюто ни беше:
1. АМ
2.АМ
3. Зеленчуково (обяда)
4. Плодово (нещо като следобедна закуска) или пресен (пасиран) плод.
5. АМ
6. АМ

За Татяна - можеш да даваш пресни плодове, не виждам да си ги писала между храненията, а е добре. Както и да разнообразиш сутрешната закуска: кус-кус (на Плазмон, че е дребен), ядки всякакви (овесени, ръжени, елда ...) с масло и сиренце или АМ и плод, АМ с бисквитка и плод пасиран можеш да добавиш...

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 17:09 от nati_nat

# 25
  • Мнения: 161
нати нат,след като обядва,давам за десерт(ако не сме на кухня) пасиран плод или плодово пюре

Общи условия

Активация на акаунт