Колко е голямо бебето ви и по колко пъти на ден се кърмите?

  • 1 624
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
На 1г и 5 м. Кърмим се безброй, отдавна не ги броя. Успокоителното е, че през нощта се буди само веднъж. Наистина продължителността на едно кърмене намалява, а и тя е доста голяма да се обслужва сама. Няма нужда да я придържам, нагласям и т.н. А и аз се научих да върша доста неща докато тя суче. Щракането по клавиатурата, храня се, чета, решавам кръстословици. Живот с кърмаче, какво да се прави, и двете се приспособяваме.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Не ги броя, ама доста намаляха и се съкратиха. Търпение трябва. А в началото ми се смееха, че сме скачени съдове с бебето, така си и беше Laughing

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
На 1г. 7м. е синът ми. Кърмя го обикновено между 3 и 6 пъти на ден.  През нощта спи 10-11 часа.

# 18
  • Мнения: 313
Моя бебо ще стане на 6 месеца и в ниакъв случай не мога да кажа, че е разредил храненията, дори напротив. Преди хапваше през 2 часа по 2 мин. сега стои на гърдата по 40 мин. Преди се хранеше по 2-3 пъти през нощта, сега се храни по 4-5. Може да е в бум на разтежа, ама все пак така е вече втора седмица. Дано не съм те отчаяла, ама така стоят нещата при нас.  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 243
Ние сме на 4 месеца и се храним по пет пъти на ден. Режими не съм налагала. Детото започна само да отказва хранения. И така постепенно, постепенно се стигна до 5  на ден. Отначало кърменето заемаше цялото ни време, но сега е по-добре. Надежда има, просто трябва да мине време Grinning Grinning Grinning

# 20
  • Мнения: 888
Ние сме на 3 месеца и 3 дни и се кърмим напоискване- понякога през 2, понякога през 3, даже 4 часа...нощно време също се храним, но няма определени часове- суче различно като времетраене, но никога повече от 15 минути, даже понякога 5 и стигат!И така...

# 21
  • София
  • Мнения: 344
и ние сме на 3 месеца и сме на поискване, интервала е 2-3 часа, понякога вечер и през 1.30, че тогава кърмата е по малко...храниме се нощем , но понякога прави 4-6 часови паузи

# 22
  • Мнения: 1 043
никога не съм броила колко точно се кърмим  newsm78, не съм се и шашкала за това дали е яла достатъчно или не е - просто и предлагам гърда като си поиска и засега не е имала проблеми с наддаването,  иначе в началото определено се хранеше доста по честичко от сега

# 23
  • Мнения: 139
ние се кърмим по 5-6 пъти на ден.
времетраене на кърмене м/у 10 и 40 мин.
в много редки случаи ядем по 1 час.
и така сме си от както ни изписаха от болницата.
доволна съм, че си имаме режим поне.

# 24
  • Мнения: 3 092
В момента е почти на 10 месеца.Кърмя я поне 4-5 пъти през деня и много , много през нощта.
Не знам кога нещата стават по-поносими , защото моето дете и на 3 и на 4 месеца постоянно през час , час и половина ми висеше на гърдата , та ми идваше да се  #2gunfire , но не го направих както е видно. Grinning
Е , повечето бебета не са така пристрастени както виждам от прочетеното , така че май аз съм от изключенията , а не правило newsm78 Laughing
Успешно кърмене!

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 478
На 8 месеца сме и се кърмим по 5 пъти на ден през 3.5-4 часа. Първото ни кърмене за деня е около 5.30-6 часа сутринта. В началото кърмех по 20 минути от всяка гърда, а сега тя сама ми показва кога се е наяла, но е значително по-бърза.
Моето дете нали е най-доброто  Embarassed само си създаде този режим още от началото, а от 10тия ден не се буди и през нощта (само от време на време).

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ели и на 13 месеца - през деня я кърмя по 4-6 пъти, а през ноща 2-4  Crazy

# 27
  • Мнения: 1 353
При мен беше същото, дори съм стигала до час и половина кърмене. За бройките... до шестия месец не съм ги броила, защото беше на поискване и не захранена. Сега като е на годинка и повече я кърмя през деня за заспиване (не че не пие мляко breastfeeding) по два пъти. Вечер пак я приспивам така и нощем гледам да не я кърмя повече от два пъти, дори и да плаче. Много е пристрастена и няма да мога да я отбия ако се наложи, за това постъпвам така.

# 28
  • Мнения: 257
Видях темата и се замислих, че толкова отдавна изобщо не броя, колко пъти кърмя. Наистина нямам представа, и нито се притеснявам, нито ми тежи. Чела съм, че за да не намалява кърмата, детето трябва да взима цица не по-малко от 12 пъти на денонощие. Ние това със сигорност го изпълняваме Simple Smile
Горан е на 7 месеца, и основните ни кърмения са покрай спането. През деня суче за приспиване по 20-30 минути и на събуждане малко. Спи 3 пъти на ден. И през ноща яде 3-4 пъти. Ние спим заедно, и аз даже не се събуждам, с едно полу-отворено око му бутам цица, и продължавам да спа Simple Smile
А докато будува е много различно, може 3 часа да не се сети за цица, а може и да търси на всеки час, зависи от настроението му. Хубаво, че е топло, и когато сме навън, вече няма проблем с кърмене Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 205
Годинка без ден, кърмя го 4 пъти - 2 пъти вечер, едно нощно и една лека закуска преди голямата закуска сутрин  Simple Smile
Този режим е изцяло по негово усмотрение и желание. Аз намеса нямам.

В началото беше кърмене безкрай, това продължи до около 5-я му месец. След това постепенно почна да разрежда храненията и да намалява продължителността им. А сега вече направо е решил, че иска да се отбива.

Общи условия

Активация на акаунт