Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 578
Ами...при моя син е така. Не е изтъпял, ама там нищо не ги учат, а е в градина, не в ясла ooooh!. Да не говорим, че поне 3 дни в седмицата в едната смяна е лелята, а не госпожа. От там се връща нервен, умерен, реве за всичко, бие сестра си Crazy, отговаря ми. Неща, които не са били, докато съм го гледала аз. В къщи се развиваше много добре, проговори навреме, правилно/ никога не сме говорили на бебешки/. Играе си сам, рисува, пише нещо си. А сега е различен. Но на него там взе да му харесва, даже днес е нещастен, че градината не работи hahaha.
Имам възможност да го гледам вкъщи, понеже съм в майчинство. Но здравословното ми състояние не позволява, затова предпочетох да го дам на градина, вместо аз да му крещя Sad. Сега не съм сигурна, дали е по-правилното Tired.

# 16
Тези статистике винаги са ми били много смешни.
Например, наблюдава се и че да си празнуваш рожденния ден е здравословно - хората дето са празнували повече свои рожденни дни живеят повече  Laughing
Единствената полза от подобни статистики са парите, които се изкарват при продажбата им  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз пък мисля, че в градината се занимават по-добре с него, отколкото аз бих могла, що се отнася до "интелектуалното" му развитие.Докато е с мен, той само се забавлява, а там се занимават и с други неща, при това в група, което е добре, защото усвоява навици за училището.

Факт е обаче и това, че след градина е като дрогиран - превъзбуден, капризен, на моменти неконтролируем, което не е така, когато е само с мене.

Но, като цяло, аз съм "за" детските градини.

# 18
  • Мнения: 5 877
По темата -
след тръгването на детска градина детето стана по-смело и по-общително.
За интелектуалното развитие не мога да кажа много, но и тя е най-голямата в групата си, тъй като е януарско бебе. Определено не я стимулират много, например в един период не й даваха да си надписва сама рисунките - нещо, което аз определено насърчавах.
Но пък ученето в група според мен е важно. Стимулира интереса към самите дейности, въпреки че реално преподаденото е малко. След това вкъщи й е много интересно да се занимаваме със същото нещо от друга гледна точка - например рисували са с пастели върху бял лист, вкъщи да пробваме върху черен картон.
Агресия не наблюдавам. Нито в градината, нито вкъщи.

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 105
Има ли го някъде публикувано самото проучване, ще ми се да знам как е проведено.

# 20
  • Мнения: 2 978
...
Единствената полза от подобни статистики са парите, които се изкарват при продажбата им  ooooh!

Може ли да ми кажеш каква печалба ще има: Националната Здравна Организация (говорим за САЩ)


Ако ще говорим за печалба, би трябвало тогава проучването да е обратното..Водете си децата на детски градини, а не дръжте си ги в къщи. Не виждам логика newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 2 300
Само да вметна, защо се счита за правило, че дете, отглеждано от бабата или друг близък, тъпее?

Ще взема да поканя Ню на гости да си поговори с моя тъп 5-годишен юнак  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 48 069
в крайна сметка, за тези които не знаят, детските градини в др страни и в българия са съвсем различни, така че да се цитира нещо  е безсмислено
в сащ специално знаете, че има практика бебето да седи в друга стая и да плаче колкото си ще, да се гледа от детегледачка, която може да е и тийн-12-15 годишна, и да се тръгва на училище на 5 годинки...изобщо много е различно,така че не ме вълнува това изследване

# 23
  • Мнения: 2 978
в крайна сметка, за тези които не знаят, детските градини в др страни и в българия са съвсем различни, така че да се цитира нещо  е безсмислено
в сащ специално знаете, че има практика бебето да седи в друга стая и да плаче колкото си ще, да се гледа от детегледачка, която може да е и тийн-12-15 годишна, и да се тръгва на училище на 5 годинки...изобщо много е различно,така че не ме вълнува това изследване


А защо да не се пусне тази тема тук? Става дума за деца все пак.
Дали са различни или  не, това майките от там ще си преценят. Нормално е да се пусне темата тук...къде да я пусне в красива мама ли?

И след като не те вълнува това изследване защо пишеш тук? Да се заядеш с жената ли?

# 24
  • Мнения: 1 896
Това което аз наблюдавам при децата на мои близки е , че след като тръгнат на градина се променят много и наистина стават агресивни и то доста  Sick
На мнение съм , че до 4-5 годишна възраст за детето е най - добре да бъде гледано в семейството ...
Приказките за социалните контакти в детската ясла , че и градина са ми смешни ...
Статията е малко крайна обаче ... Не съм против градината , просто трябва да е правилната градина и на правилната възраст . Да оставя детето си един месец да реве истерично , докато го водя към градината и да го травмирам , защото " ще свикне " ,  е нещо , което не мога да приема !

На същото мнение съм, но не одобрявам гледане от бабите също.
Наистина информацията от статията е поднесена по малко "жълт" начин, но като цяло не е нещо ново. Има доста детски психолози, които са категорично против яслите и смятат, че на градина трябва да се ходи чак към 4-5 годинки, когато социалните потребности на децата надделяват над желанието им за сигурност и близост до родителя.
В България пък се добавя и утежняващият положението момент, че в детските градини има много повече агресия, простотия, гледане на телевизия и липса на внимание от тези в чужбина.

# 25
  • Мнения: 6 164
Със сигурност знам, че откакто тръгнаха на ясла, децата на приятелки станаха по-агресивни, бият се. Не знам дали при други обстоятелства няма да стане същото. Сигурно е нормално, защото все пак там "се оправят сами" в повечето случаи. В смисъл в спор за играчка например. Лелките не могат да са навсякъде. Гледам дори реакциите на майките, които още не са дали децата си на ясла: ако две се скарат за играчка, първо хукват да ги разтървават и сдобряват, а после едната вика "Абе стой тук, там няма кой да ги разтървава, там ще се оправят сами, недей отива при тях." А ако са с майките, те ще отидат и ще кажат нещо като "Дай му тази играчка, нека и той си поиграе малко, ти вземи неговата.." и така.. Едно по-цивилизовано разрешаване на спора. А в детската градина е който по-надделее и явно това възпитава агресия в някаква степен. Те буквално се бият кой да надделее. Така си разсъждавам аз, затова допускам, че горенаписаното от авторката е абсолютно възможно.

# 26
  • Мнения: 7 446
Здравейте, майчета! Гледах наскоро репортаж по новините по темата и ми стана много интересно възможно ли е това:
 newsm78

Проучване на Националната Здравна Организация (говорим за САЩ) гласи:
Колкото повече часове децата прекарват далече от майките си, толкова те са по - непослушни, агресивни и непокорни. Деца, които прекарват повече от 30 часа седмично в детската градина бележат по – висок резултат в това  “да се карат”, “да са жестоки”, да имат “избухливо поведение”, да “говорят прекалено много”, да “спорят много” както и да “търсят прекалено много внимание” от околните.
Няма значение дали детето е чернокожо или бяло, богато или бедно, момиче или момче, и най – смущаващото: няма значение дали се грижат за него в детска градина, детегледачка, баба или дори татко. За сега учените не можели да отговорят на един въпрос: Защо деца, за които се грижи друг човек, а не тяхната майка развиват разрушително държание и какво можем да направим по този въпрос?




     Hug Hug Hug Ей,най-сетне една мама да се сети и да обърне внимание на факта ,ЧЕ МАМА И ТАТЕ /СЕМЕЙСТВОТО/са незаменими при отглеждането и възпитанието на децата.Аз винаги съм тичала да си взимам децата от ДГ и училище първа и съм искала да имам повече време за тях.Не защото не са се грижили за тях,напротив,но ми е било ясно ,че не мога да ги заведа в 7.00 и да си ги взема 19.00  и да претендирам,че аз ги възпитавам.Винаги съм считала,че ДГ ме замества когато съм на работа ,но в другото време аз съм МАМА и аз искам времеееееееееее за моето дете.Мама си е мама и НЯМА заместник,нито баба,нито детегледачка и това не е нужно да се изследва ТОВА ПРОСТО Е ЕДНА БЕЗСПОРНА ИСТИНА /аксиома ли му се викаше??? newsm78 Mr. Green/ Peace

# 27
  • Мнения: 48 069
не се заяждам ,просто е много крайно изказването, и не казва нещо кой знае  конкретно
чета и пиша тук, поради същата причина поради която и другите майки...
по статията коментара ми е че децата ми не са станали по-агресивни, но естествено че зависи от нас, от персонала в детското заведение, от децата в детската, от системата и милион неща...

# 28
  • Мнения: 95
Има ли го някъде публикувано самото проучване, ще ми се да знам как е проведено.



 Laughing Joy Laughing Joy
Не знаех, че за да публикуваш тема във форум в БГ Мамма трябва да извадиш дипломата за завършена английска филология и да представиш писмени доказателства за съществуването на източника  Laughing Laughing Laughing
Много ме развесели!!! Пресилено е заглавието - ЗНАМ, но това е буквалния превод (не съм преводачка) просто сметнах, че темата е достатъчно провокираща за да предизвика разнородни мнения и е факт  Crossing Arms затова се опитах да повдигна въпроса във този форум!!! и наистина до мемнта всяко едно мнение има нещо вярно - ама всяко едно!!! означава ли това, че ако искам да публикувам рецепта за баница трябва да извадя копие от личната карта на човека който ми я е дал  Laughing Laughing така, че друг е вече въпроса кой, кога, къде и как видя тази статия (и преди това в новините) и как го преведе и в колко часа  Laughing

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 21:33 от viarai

# 29
  • Мнения: 1 111
 И аз мисля, че градината прави всички деца така да се каже по един калъп.Затова съм против нея, както и поради куп други причини.Доволна съм, че имам възможност да си гледам децата.Може би и заради това.
 Пък и се чудя, кой ли смята, че детето му посещавайки ДГ ще стане по-умно!Посредствено и ограничено са по-възможни последици.

Общи условия

Активация на акаунт