Застреляха ме на майтап!

  • 4 990
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 164
Djane не обръщай внимание-някои влизат във форума за да превлекат вниманието върху себе си и го правят като пускат пост изцяло в разрез с останалите.....е забелязани сте ....успокойте се ....вдигна ви се рейтинга  Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 822
   
    ....На всички вас ви се ще да вярвате,че светът е хубаво място за живеене...И за това че в момента сте се наредили удобно във вашите апартаментчета,и си обличате хубавите дрешки,си мислите че нещата са просто такива...Но има и една друга реалност,коренно различна от вашата...Там все още се стрелят,умират от наркотици,или свършват в затвора...

Аз минах през същия ад като твоят. Много от тогавашните ми "приятели" вече не са между живите.  И аз като теб незнам как и откъде намерих сили да се измъка от калта, а за родителите ми не ми се мисли - как ли са издържали... Днес и помен няма от това, което бях. Но толкова ме е страх за бъдещите ми деца, че само като си помисля, че и те могат да станат жертви на наркотиците и уличния живот, и сърцето ми се къса....
На авторката на темата искам да кажа, че й вярвам и знам, че за съжаление, е напълно възможно това да се случи... Била съм част от минало, което много хора биха определили като невъзможно, но само който го е преживял, той наистина може да разбере колко жесток може да е светът. Това, което ти се е случило, миличка, е ужасно, но ти си силна жена, щом си го преживяла! Все пак продължавам да се надявам, че хората могат и да бъдат добри, стига да поискат...  Cry

# 47
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Аз й вярвам , защото само преди 12 години на дъщеря ми  наркомани й извадиха пистолет и й го допряха в главата.И това в градинката пред НДК! Не знам какъв е бил пистолета, но  за мен само едно е важно, че е жива и здрава! Просто всеки ден се моля да сме живи и здрави всички и близки и познати! Защото не знаем какво ни чака зад следващия ъгъл, което може да ни преобърне живота! И баба ми ми е казвала, "на което съм се почудила все ме е стигнало"!!!Така, че мили момичета внимавайте какво коментирате и на какво се чудите!!!! newsm78

# 48
  • Мнения: 765
 И защо да не е истина ? Всички които смятат , че единственият изход след застрелване с газов пистолет от упор е смърт са в голяма заблуда и по- добре да си останат в нея , че живота опровергава по кофти начин понякога .
  Миналата седмица бях на гости на един "пример"  - 7 куршума от упор и си е у тях , на кой каквото му е писано - виждала съм много по - невероятни неща и съм склонна да мисля , че историята е истинска .
 Съжалявам , че някой трябва да плаща за глупостта на друг .

# 49
  • Мнения: 335
   
    ....На всички вас ви се ще да вярвате,че светът е хубаво място за живеене...И за това че в момента сте се наредили удобно във вашите апартаментчета,и си обличате хубавите дрешки,си мислите че нещата са просто такива...Но има и една друга реалност,коренно различна от вашата...Там все още се стрелят,умират от наркотици,или свършват в затвора...

Аз минах през същия ад като твоят. Много от тогавашните ми "приятели" вече не са между живите.  И аз като теб незнам как и откъде намерих сили да се измъка от калта, а за родителите ми не ми се мисли - как ли са издържали... Днес и помен няма от това, което бях...

Питам само с най-добри чувства: Кого обвинявате за това, че докато си пиете кафето на барчето в училище с първата ви цигара за деня, някой, който вече я е изпушил се прави по друг начин на интересен и на "мноо голем" - с пистолет (понеже само с цигара отдавна не е интересно).

Разните "пенсии" обвиняват родителите ви.
(влючително за това, че смятате училището за "грешното място", а времето за пушене на първата за деня цигара в него - за "грешния момент")
Вие, кого обвинявате.

(Само питам. Тъй като напълно вярвам и на много други нелепи и ненормални истории.)

# 50
  • Мнения: 3 880
И защо не вярвате, че може да се е случило подобно нещо? newsm78 Кое му е невъзможното???
Аз лично (без да съм била част от тези кръгове) си спомням за доста случки на гръмнати от близо с такъв пистолет от онова време, когато газовите пистолети навлязоха масово и започнаха да ги раздават на сульо и пульо (без извинение). Всеки пикльо с по-добри финансови възможности и по-малко багаж по горните етажи се сдобиваше с подобна "играчка" и започваше да я размятва наляво и надясно, вижте ме кой съм, имам си пистолет ooooh! и мога да си гърмя, 'щото той не е много опасен..... Доста имаше гръмнати в лицето и после отворковците разправяха, че си нямали и представа, че газовия пистолет може да се превърне в бойно оръже, ако се стреля на близко разстояние.
В нашето училище пък (преди петнайсетина години) един тарикат наръга друг тарикат с нож в сърцето и той почина на място. Така че хич не ми се вижда невероятно някой да гръмне ученик с газов пистолет в училище. Да пази господ....

# 51
  • Мнения: 742
преди около година на моя съседка внучката- 16 годишна!/ беше простреляна в лицето от газов пистолет, насочен  "наужким". Сума време по болници, пластики, перуки, за психотравмата не говоря... Преди по-малко от два часа в центъра на Бургас, до х-л България - поредното меле. Ранени случайни хора, в т.ч. и 20 годишен студент... Изобщо, лудница. Правете си застраховки живот и се молете да не ви се случва... Че кой ще ни гледа децата, не знам.

# 52
  • Мнения: 4 539
Дали е истина или не конкретната случка не мога да знам, но съм сигурна, че е възможно да се случи. Съчувствам ти. както и на всички, загубили близки или просто пострадали от безотговорни, намахани простаци...
Това пък за "газовата гангрена" ме разби просто! hahaha (то не е за смях де, ама "компетентни" всякакви) Ако не ми бяхте разяснили какво точно представлява, щях да повярвам на връзката с газовия пистолет и да тръгна да укорявам момичето, че ни е шашнало! ooooh!
Пък и какво като се е случило преди там, 12 години ли беше? То тогава го е нямало форума, та да ви се оплаче! Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 759
                 Ужасни неща стават, съгласна съм  Sick. Късметлийка си   bouquet!

# 54
  • Мнения: 17 546
И за да се научат невярващите, че на този свят всичко е възможно, и да те застрелят случайно съвсем не е рядка случайност, точно днес в новините на БТВ има случай на стрелба на улицата за разчистване на сметки и пострадали случайни хора... Пази Боже никой обикновен и невинен да не попада случайно на неподходящо място в неподходящо време, когато луди размахват оръжие или престъпници си разчистват сметките!

# 55
  • Мнения: 1 470
   
    ....На всички вас ви се ще да вярвате,че светът е хубаво място за живеене...И за това че в момента сте се наредили удобно във вашите апартаментчета,и си обличате хубавите дрешки,си мислите че нещата са просто такива...Но има и една друга реалност,коренно различна от вашата...Там все още се стрелят,умират от наркотици,или свършват в затвора...

Аз минах през същия ад като твоят. Много от тогавашните ми "приятели" вече не са между живите.  И аз като теб незнам как и откъде намерих сили да се измъка от калта, а за родителите ми не ми се мисли - как ли са издържали... Днес и помен няма от това, което бях...

Питам само с най-добри чувства: Кого обвинявате за това, че докато си пиете кафето на барчето в училище с първата ви цигара за деня, някой, който вече я е изпушил се прави по друг начин на интересен и на "мноо голем" - с пистолет (понеже само с цигара отдавна не е интересно).

Разните "пенсии" обвиняват родителите ви.
(влючително за това, че смятате училището за "грешното място", а времето за пушене на първата за деня цигара в него - за "грешния момент")
Вие, кого обвинявате.

(Само питам. Тъй като напълно вярвам и на много други нелепи и ненормални истории.)
   Ако за това можех да обвиня някой конкретно...Боже!Не само бих го обвинила!Лошото е че нещата са комплексни.
   на първо място бих сложила началното образование, в което амбициите на родители,учители и надпреварата на разни институции със времето и възможноста на подрастващите,прави децата неуверени,без самочувствие,нестабилни,и впоследствие агресивни.
   на второ място липсата на яснота за бъдещето на същите тези неща,и постоянната смяна на закони за матури,тестове идр.също объркват,и в един момент довеждат до противопоаставяне на системата,и агресивност.
   на трето място са медиите,които заливат с реклами,как по лесно да се отдадът на пагубното влиание,чрез филми,предавания и пр.
   на четвърто място ценностната система на обществото,която е паднала до снобизъм,безнаравственност и пр.всички знаем за какво става въпрос.
   на четвърто място абдикацията на държавата и институциите от проблемите на децата,и прехвърлянето ная топката от една на друга.Децзата ни не се чувстват защитени,и затова взимат нещата по свой си начин в свои рпъце.а нападението е стратегията за най-добрата отбрана.
   на пето но не на последно,семейството,което с цел да осигури прлехраната им,обикновенно въобще липсва,като институция.
   на шесто място е липсата на алтернатива за тези деца,тъй като с годинете у нас беи разрушен и спорта,и изкуството и всичко истинско,което позволява на децата да се изявяват,и да се отърсвоат от негативизма.
   на седмо място,е смисълът въобще за съществуването им,който много малко хора им го дават.
   Сигурно имае и още,но моето дете се сърди,че не съм при него сега,за това ви оставям.Извинявам се за грешките,но както казах пиша с една ръка,и едно сърдещо се бебе.

# 56
  • Мнения: 3 674

Ауууу"каква трагедия"  newsm78 ....ама не6то не ми се вярва да е истина Thinking

Ок...извинявам се 4е  не повярвах Peace Изклю4их тотално 4е слу4ката се развива в България.... Confused    Да напълно е възможно....съгласна съм с вас.В милата ни държави4ка  вси4ко идиотско е възможно....прави сте вси4ки  Tired

# 57
  • Мнения: 1 470
    Роса ти къде живееш?!Смяташ че това се случва само у нас ли?!Не мисля че ние българите наистина сме толкова велик народ,че да измислим всичко лошо на тази планета Земя!Говорила съм с психолог,който се занимава именно с такива неща,и знаеш ли какво ми каза той?!Единственно в изоставащите страни децата се развивали,що годе нормално.Не става въпрос за страни с военен диктат разбира се.И се обоснова-тъй като там децата нямали такава информация,от която да се поучат,и нямали възможности за собственни играчки,та се учели да общуват по между си от малки,това общуване в ранна възраст се нарича рулева игра,а при нас липсва такава,и стандарта бил по нисъку,следователно и летвата е сложена за децата много по ниско.Макар че в детските градини рулевата игра е залегнала във възпитанието на децата.Но явно не могат да се преборят с останалите неща.

# 58
  • Мнения: 3 674
    Роса ти къде живееш?!Смяташ че това се случва само у нас ли?!Не мисля че ние българите наистина сме толкова велик народ,че да измислим всичко лошо на тази планета Земя!Говорила съм с психолог,който се занимава именно с такива неща,и знаеш ли какво ми каза той?!Единственно в изоставащите страни децата се развивали,що годе нормално.Не става въпрос за страни с военен диктат разбира се.И се обоснова-тъй като там децата нямали такава информация,от която да се поучат,и нямали възможности за собственни играчки,та се учели да общуват по между си от малки,това общуване в ранна възраст се нарича рулева игра,а при нас липсва такава,и стандарта бил по нисъку,следователно и летвата е сложена за децата много по ниско.Макар че в детските градини рулевата игра е залегнала във възпитанието на децата.Но явно не могат да се преборят с останалите неща.
А сега де.. ttotov. newsm78 Като не вярвах на слу4ката...ми ско4иха тук"Ааааа,за6то не вярва6..Оххх горките ни деца.....в каква държава живеем.  Cry..и т н."Я се върни и про4ети...само аз ли съм писала за мизерната държава от където съм и аз??  newsm78
А като се съгласих  4е слу4ката е възможна.....пак  ско4ихте.... ooooh!
При теб НИ  ТАКА....НИ ТАКА Mr. Green Е май незнае6 какво иска6....?? Thinking
Та  понеже ме попита къде живея  ,по сте4ение на обстоятелствата  аз живея в Норвегия...еееее, 4естно тук съм от доста време и такива идиот6тини тука "ДА ТЕ ЗАСТРЕЛЯТ НА МАЙТАП"... Twisted Evil  не се слу4ват...Пвярвай ми Naughty  Хората и манталитета  им,законите ли,управата ли им е друга.......знам ли?   Wink

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 22:55 от roza66

# 59
  • Мнения: 1 470
    Айде да не си говорим за манталитет.Все ми е тая в коя държава живееш,но ми кажи ако са толкова добре,и възпитани,защо всички негативни движения младежки,все са тръгвали от запада?!Говоря за скин хед,пънк, рап и пр,които винаги изразяват някакъв вид протест?!А за това че не знаеш какво става по улиците,ето и тук в българия има много хора които не са на ясно.Ако не се докоснеш до тези среди,няма как да знаеш просто.И това не е до манталитет.ТОВА Е ВИК ЗА ПОМОЩ!Не е нищо лично,пиша и за другите които не разбират.

Общи условия

Активация на акаунт