Помага ли половинката в домакинската работа?

  • 5 855
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
Ако го накарам да свърши нещо - да.Самоинициатива - никаква.

# 16
  • Мнения: 2 407
Да, понякога чисти с прахусмокачка, мие по някоя и друга чиния, аба прави всичко Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Гласувах с "да", макар че истината е, че никога не сме възприемали домакинската работа като мое задължение, в което той да "помага", когато има желание. Домакинството иска поддръжка, и тя важи за всички в семейството. Малкия засега само свини, но като порасне още малко, мисля да го включа и него активно в работата Wink
Иначе мъжът ми умее да върши всичко, без готвенето. Изцяло в неговия ресор са миенето на баня и тоалетна, както и чиниите /поради което се сдобихме с миялна Mr. Green/, къпане на детето. Останалото  - пране, подове, гладене, подреждане, обслужване на детето - си го делим според това кой е по-свободен. Понеже работата му има до известна степен сезонен характер и лятото не му виждам очите, може да се каже, че зимата е моят свободен сезон Sunglasses 

# 18
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
"Това са твои здължения.Ина4е за какво ми е жена?"
Кой е казал че това са само мои задължения някъде пише ли го.

# 19
  • Мнения: 3 537
Да,понягока ми помага.Когато мене ме мързи и не ми се мият съдове го моля и ги мие той без проблем.Ходи да пазарува, случвало се е и да сготви, но по-рядко. Пере и дрехи и ....чисти с прахосмукачката когато му дам нареждане и мене ме няма. Абе доволна съм Grinning

# 20
# 21
  • Мнения: 5 228
Също като Белинда разбирам нещата. Това не са мои задължения, та да ми помага. Домакинската работа е обща, всеки си има задължения. Мъжът ми си глади дрехите, чисти с прахосмукачка, понякога мие чинии, изхвърля боклука...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 285
Помага ми повече, отколкото съм очаквала (в момента той учи и работи нощни смени, а аз само работя). Често измива чиниите след вечеря, само той чисти праха, понякога пуска прахосмукачката и пералнята, по-рядко простира, боклука хвърля понякога, ами от всичко май прави  Embarassed

# 23
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Да!
Във всяка домакинска дейност - просто така е научен, за което   bouquet на свекито!

В тяхната къща и той и баща му са така - няма разделение на мъжка и женска работа

# 24
  • Мнения: X
Гласувах с "винаги", макар, че при нас домакинството е нещо, което поддържаме заедно.
Той от 8 клас е учил в различни градове и живял сам, така че си е научен на всичко. Миене, пералня, простиране, развеждане и миене на кучето, помощ при приготвянето на вечеря. Да не му е уроки, откакто съм бременна имаше дни, в които е вършил всичко сам, защото аз трябваше да лежа.  Hug Hug

Вчера си говорих с козметичката ми и тя ме потресе, като ми разказваше, че нейният мъж не е сменил един памперс през живота си, никога не е ставал нощно време /спял в отделна стая/, а през уикенда, когато давали детето на баби, излизал навън, за да може тя да почисти къщата.  Shocked
Научил се така, докато тя била бременна и си стояла болнични у дома. Понеже тя не го занимавала тогава с домакинска работа и решил човекът, че и после не е нужно. На всичкото отгоре се изказвал много компетентно пред приятели как се гледат деца, с какво се хранят, какви дрешки се купуват. И приятелите им си мислели, че основно той гледал детенце.  Shocked

# 25
  • Мнения: 1 120
при нас всеки си знае задълженията
той пуска ''прусмокачка'' и след това минава пода с парцал.аз мия чиниите,простирам и гладя.в нашата къща рядко се готви,но се яде много скара,която той прави,от мен салатата

# 26
  • София
  • Мнения: 3 123
помага ми много.Той пуска пералнята,простира и пуска миалната.Изхвърля боклука и ако аз съм на работа събота и неделя(работя през седмица)- чисти.

# 27
  • Мнения: 111
Да помага, винаги когато не е на работа Peace

# 28
  • Мнения: 458
Помага ми много! Мие чинии, готви, чисти...

# 29
  • Atlanta
  • Мнения: 206
И аз мисля, че тя не е моя, за да ми помага - вършим я и двамата, както и двамата работим и издържаме домакинство. Той чисти, мие чинии и прибира изпраните дрехи изцяло, аз готвя, пазарувам и пера. Така и двамата остава достатъчно време за почивка и забавление  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт