Кога, как и каква почерпка дадохте на лекарите и акушерките в болницата?

  • 12 102
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На изписването бонбони и цветя на акушерките.Не бях с уговорка и чак на първия контролен преглед/след 50 дни/ уиски,бонбони и ядки на док.

# 16
  • Мнения: 8 242
Никаква  Crazy

# 17
  • Мнения: 375
Никаква почерпка-това не е прието в Англия-предполагам само тук е някаква порочна практика.)Те си вършат работата и им се плаща за това, какво повече #Shocked Не трябва да правите това,за не си мислят те ,че това им се полага

# 18
  • Мнения: 3 478
Никаква.

# 19
  • Мнения: 4 668
Аз освен , че си платих  Grinning ( така искахме с мъжът ми ) , дадохме на изписването 3 торби - на лекарите , акушерките и на неонатолозите .
Бяхме сложили по една бутилка уиски , един голям пакет кашу , една кутия кафе , една кутия бонбони и разни други дреболии !

# 20
  • Мнения: 384
Раждах в частна клиника и тъй като им е забранено за получават всякакви 'подаръци' и пр.(пише го във вътрешния им правилник, който ми дадоха още при настаняването; майка ми едва успяла да убеди 2 акушерки да ги почерпи в кафенето, като се роди синът ми  Mr. Green), при изписването оставих бонбони за персонала, а на лекаря, при когото раждах- бутилка уиски и бонбони.

# 21
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Мъжът ми занесе 2 големи торти-една за лекарите и една за акушерките и неонатоложката.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На екипа след секциото ми торта, кола, сок и бонбони. Съпругът ми ги е занесъл след като е видял беба. На изписването нищо не сме носили. Леко раждане ти желая  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 183
Никаква, тук не е прието.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря ви. Ами в Англия може и да не е прието, но на мен ми се струва редно да се почерпи за здраве и от благодарност- дори да е с нещо символично. Това с тортите ми се стори добра идея, защото сигурно всеки дава алкохол и лекарите могат да отворят по някой бар  Crazy , а и не трябва да пият по много- нали са доктори  Flutter
Иначе пари не мисля да давам. Не ми допада.  Naughty Е ако ми поискат в очите директно- ще му мисля тогава как да постъпя.  newsm78
Само се притеснявам как точно да издиря екипа, при който ще съм родила, щото то докато се освестя сигурно вече друг ще е на смяна, а и не знам дали винаги едни и същи хора са в един екип или както се падне.
Иначе за неонатолозите ми се струва по-лесно- направо почерпката се оставя в отделението- те така или иначе всички се грижат за всички бебета.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 478
От толкова много алкохол, който се остава на екипите, има ли трезви екипи?

# 26
  • Мнения: 5 183
Като малки, много оби4ахме да ходим на гости в дома на една от съу4ени4ките ни. Майка й е акушерка. Отваряше един шкаф в хола, който беше пълен с бонбониери!!!! Мммммм  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 145
Ние занесохме на изписването цветя, бонбони,торта,уиски, кока-кола,питка приготвена от майка ми, а на лекарката на бебето,която ни го върна от оня свят исках да подаря нещо за спомен-златно бижу.

# 28
  • Мнения: 1 353
Аз съм против подобен род почерпки. Все пак това им е работата. Въпреки това мъжът ми беше взел уиски, бонбони и разни други работи. В суматохата ми подаде един плик и букет като мислих,че са за мен и останаха при мен. Е минаха и без почерпка newsm48

# 29
  • Мнения: 6 164
Не знам точно, мъжа ми и майка ми организираха тая част, цветя, торта, и за алкохола не съм сигурна точно какво беше.

Общи условия

Активация на акаунт