Имате ли сключен църковен брак?

  • 6 575
  • 177
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 686
Имам църковен брак и той е на една дата с гражданския
За мен църковния брак е много важен,защото се изправяш в храма с човека с който искаш да прекараш живота си Hug

# 106
  • София
  • Мнения: 3 735
ДА
по първа точка.... Laughing

# 107
  • Мнения: 645
Да - първия вариант Peace

# 108
  • Мнения: 2 667
Имам църковен брак,как иначе?!С такъв старомоден и консервативен съпруг какъвто е моя,как бихме могли да пропуснем точно църковния брак tooth

# 109
  • Мнения: 5 476
Нямаме ,не стигна време да правим и курсове  :crazy:...става дума за католическа церемония  Peace

# 110
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 566
Нямаме ,не стигна време да правим и курсове  :crazy:...става дума за католическа церемония  Peace

А ти католичка ли си? И може ли православен християнин да сключи църковен брак по католическите традиции?

# 111
  • Мнения: 2 723
Нямаме, защото когато се женихме, аз нямах църковен развод...
Сега си имам и мислим да свършим тази работа, но кога... не сме говорили...

# 112
  • Мнения: 8 999
Нямаме никакъв брак. Нашият брак е в сърцата ни и не виждам коя институция - била тя светска или църковна, може да ни съедини по-силно. Любовта ни е подписана с две деца и мисля, че те са единственото нещо, което има стойност. Ако любовта и уважението си отидат - ни църква, ни гражданско могат да поправят нещата. Мразя сватби.

# 113
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И може ли православен християнин да сключи църковен брак по католическите традиции?
Мисля, че може, но католиците ходят "на училище" преди да се венчаят, а православния християнин и той трябва да отиде на "Обучение", но как точно става някой пишещ католик да каже.

# 114
  • Мнения: 663
Трета опция

# 115
  • Мнения: 315
И ние имаме църковен брак,сключихме го на една дата с гражданския,но повече за да угодя на мъжа си отколкото по свое желание.

# 116
  • Мнения: 1 416
Нямаме. А искаме да имаме...  Simple Smile
Мечтая си скоро да го направим, в някоя мъничка църква, на някое затънтено място. Дано тази година успеем.

# 117
  • Мнения: 576
Да имаме и църковен и граждански брак, сключени в един и същи ден! kiss

# 118
  • Мнения: 6 472
Нямаме и много ми тежи Sad Много искам да сключим. Проблемът е че на мен това ми е втори брак, а така и не си уредих църковния развод от първия Embarassed

# 119
  • Мнения: 1 520
Да, заедно с гражданския.
Беше акт на вътрешно усещане и желание.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт