Торта "Птичье молоко"

  • 6 887
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Всъщност, истинското Птиче мляко се прави с агар-агар, а не с желатин. И е залята с шоколадова глазура.

# 16
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
"Приче мляко " е любимата ми торта от малка, също и едноименните  бонбони. Моята рецепта е подобна, а резултатът е

 А идеята със салфетка е мнооого стара. Още през 80-те год, когатобях на стаж се използваха в сладкарския цех, за намазване с маслен крем. Само че , тогава се ползваха едни такива като гумени каренца, които после се измиваха- за многократно ползване. Някой може да си спомня, имаше ги доста по онова време. Simple Smile

Джемма-страхотна торта,дай и твоята рецепта,моля.

# 17
  • Мнения: 452
Преди години,когато и аз съм я яла в братската страна много ми харесваше и бонбоните също но тогава беше дефицит,много трудно се намираше,ако по тази рецепта излезе същата торта с удоволствие ще я направя.
labrex ти щом си я яла същата ли е?

# 18
  • Мнения: 7 418
  В братската държава бонбоните и тортата със същото име бяха със тотално различен вкус,поне за мен ,де.... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 22 867
Преди години,когато и аз съм я яла в братската страна много ми харесваше и бонбоните също но тогава беше дефицит,много трудно се намираше,ако по тази рецепта излезе същата торта с удоволствие ще я направя.
labrex ти щом си я яла същата ли е?

barcela, яла съм доста модификации на тази торта - с крем от грис, лимони-кора и сок, масло, струва ми се, че този вариант най-често се правеше като домашен. Купената имаше друг вкус - не е като тази, на която съм пуснала рецептата. Това суфле просто ми се стори лесно, направих го и се хареса - затова го пуснах тук. В нета има доста рецепти, като поровиш, може би ще си харесаш някоя.

  В братската държава бонбоните и тортата със същото име бяха със тотално различен вкус,поне за мен ,де.... Rolling Eyes


Да, Селма, купените наистина се различават от тази, която съм предложила. Давайте да пробваме разни рецепти, може и да налетим на най-близкия вариант до тази, която си спомняме от ония времена. Grinning Много вкусни бяха тия тортички! А и не само "Птичье-то молоко".

# 20
  • Мнения: 7 418
   Боже!Моят Български! ooooh!
   Имах пред вид ,че вкуса на бонбоните беше по-различен от този на тортата! LaughingСуфлето им е различно.
   А отделно,разбира се,и това,че домашните торти се различават от купешките. Peace

# 21
  • Мнения: 1 117
ех, как ме върна в детството с тази торта! Татко ходеше често в Москва в командировка, и редовно носеше Птичье молоко. Накрая една позната рускиня се беше смилила и дала рецептата  Joy Та я правехме в домашни условия и ние.

# 22
  • Мнения: 22 867
............... Накрая една позната рускиня се беше смилила и дала рецептата  Joy Та я правехме в домашни условия и ние.

Lois, напиши, ако обичаш, и вашата рецепта, сигурно е различна.   bouquet Аз и без това съм събрала колекция от рецепти на тая торта, но не всички съм пробвала.

# 23
  • Мнения: 1 117
знаеш ли, наскоро се бях сетила за тая торта, и изрових доста рецепти от нета, които може би са по-истински. Тази, за която споменах, е приготвяна в тъмните соц. времена с подръчни материали и не мисля, че ще ти хареса много. Сега ще я потърся.

ето я нашата рецепта.
за блата: 100г. масло се разбива с 1/2ч.ч. пудра захар, добавят се 1 по 1  6 жълтъка, разбивайки. Прибавя се 3/4ч.ч. брашно и 0,5ч.л. сода, залята с лимон/оцет. В намазана и набрашнена тава се пече ок. 20 мин.
 кремът се прави от отделените белтъци -  разбиват се на сняг с 1,5ч.ч. пудра захар, добавя се желатин - ок. 15-20г, довършва се разбиването. Може да се добавят череши между двата блата.
Сега като я гледам, разбирам защо не ми е харесвала толкова, колкото донесените от Москва торти! Simple Smile

А имам една друга много интересна - с кондензирано мляко - искаш ли я?
блат -100г. маргарин (масло?!), 100г. захар, 4 жълтъка, 140 г. брашно, 20 г ванилин
крем - 200г. масло, 100г конд. мляко, 20г. ванилия - разбиват се на пяна.
приготвя се захарен сироп - 300г. захар с 130г. вода се вари до получаването на конец
суфле - 4 белтъка се разбиват на пяна с лимон. киселина, добавя им се захарния сироп на тънка струйка (това е като меринга италиана малко), добавя се разтопения 20г. желатин и готовия маслен крем, размесва се добре.
Сглобката е същата - блата на две, крем по средата, отгоре заливка от 200г. тъмен шоколад.

Тази бих я пробвала, но като сметна калориите, се плаша.....

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 14:22 от Lois

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ауууууууу,Lois,тази втората изби рибата просто,веднага взех да слюноотделям,ако ми остане повече време,ще я пробвам.

# 25
  • Мнения: 22 867

.............ето я нашата рецепта.
за блата: 100г. масло ...................

А имам една друга много интересна - с кондензирано мляко - искаш ли я?
блат -100г. маргарин (масло?!), ......................


Lois, благодаря!  bouquet Включвам рецептите в колекцията, по някое време все ще ги изпробвам.

# 26
  • Мнения: 1 117
е радвам се че ви заинтересуваха, хайде пък ако някой направи, да покаже!

Общи условия

Активация на акаунт