Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 5

  • 27 128
  • 388
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Аз имам вече от около 3 години грейфрут. Много си го обичам, но нещо листата му започнаха да лепнат. Все едно са пръскани с лепило. Какво да правя?

Това със сигурност са щитоносни въшки. Огледай долната страна на листата - има ли полепени черни или кафяви нещица - неподвижно стоят, покрити са с щитче. Купи си от агроаптеката някой препарат, подходящ за домашни цветя. Аз използвах Лактофол, много добра работа ми свърши. Пръскай често, дори може и ежедневно, докато измрат гадините. Преди това може да опиташ механично да почистиш поне по-големите Peace

# 361
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 839
Месечинка виторога има едни продълговати неща. Като започнах да ги чистя много лесно падат. Ще си купя препоръчания от теб препарат. Аз изкъпах дървото и успях да премахна почти всичко.

# 362
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Ще се спаси, не се тревожи. Преди няколко години тези въшки ми бяха плъзнали по всички цветя, докато се усетя какво става. Две шишета изхабих за 10-на дни, но всичко се изчисти  Grinning

# 363
  • Мнения: 9 095

Та тук влизате, той е наш албум, на всички ни в цветарската тема, там си правите папка на цветята и ... другите гледат и завиждат! Това е! Снимайте и показвайте и да се пукат душманите!

ето ме и мен тук

# 364
  • Мнения: 2 591
я да попитам аз за една теменужка: мъжът ми ми я подари за по-предишния осми март като тогава цъфтеше в много нежен син цвят, но от тогава не цъфти и не цъфти  Crazy как да я събудя  newsm78 какво да направя  newsm78 че иначе ще я подарявам на свекито  Joy hahaha

защо никой не ми отговаря  Party

# 365
  • Мнения: 9 095
пробва ли с противозачатъчно?

# 366
  • Мнения: 2 591
пробва ли с противозачатъчно?

майтапиш ли се  rotfImao rotfImbo четох това по-напред в темата, ама ми се струва, че и други методи има  newsm78 newsm78 newsm78

# 367
  • Мнения: 9 095
това даже и по телевизията цветари са го казвали bowuu

# 368
  • Мнения: 1 120
момичета, готово, само не ми се смейте, снимките са с телефон, и не са кой знае какви цветя Peace

и моите цветя са снимани с телефона  Wink
теди,цветята са ти много хубави.все си мисля,че и трябва повече вода на дифенбахията  Thinking

да се похваля.първата ми петуния отгледана от семена(от мен) цъфна.много ме бяхте наплашили,че тези от семената не цъфтяли.като гледам засега само едно коренче е с пъпки,но да не кажа голяма дума,около 10 пъпки виждам

http://images16.snimka.bg/002671882-big.jpg

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 18:31 от lamita

# 369
  • Мнения: 9 095
и много е хубава, ще я полея пак дифенбахията, аз съм малко шматка, в магазина ми казаха че мога само от поливане да я уморя, ама при мен ще е обратно Joy

# 370
  • Мнения: 6 461
Хайде и тук да се похваля Sunglasses

Моята Момина сълза дето ми е на терасата  в саксия покара...ето ви снимчици Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



# 371
  • Мнения: 9 095
абе цветарки сте, знам аз, ами ние на village-a имаме момини сълзи, мога ли да ги изкореня и да си ги пренес атук?

# 372
  • Мнения: 6 461
абе цветарки сте, знам аз, ами ние на village-a имаме момини сълзи, мога ли да ги изкореня и да си ги пренес атук?

Как да се оттърва от МОМИНИТЕ СЪЛЗИ?   Heart Eyes

# 373
  • Мнения: 9 095
ма и аз какво съм се зачудила, Дими благодаря Hug

# 374
  • Мнения: 2 591
Хайде и тук да се похваля Sunglasses

Моята Момина сълза дето ми е на терасата  в саксия покара...ето ви снимчици Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


браво, Дими, пожелавам ти да цъфне, че мен ме бяха наплашили.... Peace ама цъфна  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт