Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 5

  • 27 109
  • 388
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 461
Хайде и тук да се похваля Sunglasses

Моята Момина сълза дето ми е на терасата  в саксия покара...ето ви снимчици Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


браво, Дими, пожелавам ти да цъфне, че мен ме бяха наплашили.... Peace ама цъфна  Heart Eyes
Да се надявам ,че ще цъфне ....гледам я по както бабаите по селата.. Mr. Green  хич не й се притрисам .
Цяла зима беше на открита тераса Crazy   ...преди седмица и половина започнах да я поливам..и виж я ти ..покарала. Grinning
Пръста и не сменям...като е по градините надали някой им сменя пръста Wink

# 376
  • Мнения: 9 095
нашата в градината още на великден беше готова, вашите да не би да са друг сорт, тя не ли само един вид newsm78

# 377
  • Мнения: 2 591
Пръста и не сменям...като е по градините надали някой им сменя пръста Wink

да, ама там условията в саксията са съвсем различни  Wink

ама и аз мисля така да действам, щото ги завъдих скоро, та ще видим дали догодина ще се похваля  Wink

# 378
  • Мнения: 6 461
Пръста и не сменям...като е по градините надали някой им сменя пръста Wink

да, ама там условията в саксията са съвсем различни  Wink

ама и аз мисля така да действам, щото ги завъдих скоро, та ще видим дали догодина ще се похваля  Wink

Няма страшно... Sunglasses моята е доставена от село Laughing ,свикнала си е Mr. Green

# 379
  • Мнения: 11 607
От кои цъфтящи балконски цветя сте най-доволни?  (Крайни резултати)

Мушкато  5 (14.7%)
Сакъзче  6 (17.6%)
Петунии  8 (23.5%)
Калдъръмче  4 (11.8%)
Латинки  5 (14.7%)
Всички  1 (2.9%)
На отделни комбинации между изброените цветя  5 (14.7%)
 

# 380
  • Мнения: 9 095
момичета, наполях дифенбахията едно хубаво и дано стане нещо, а каква светлина обича?

# 381
  • Мнения: 11 607
Да ми кажете нещо за санагониума?(май ака се пишеше)... Изкарах го на терасата, листата поизгоряха, въобще стана жалка картинка...На майка туй чудо е на терасата и няма никакъв проблем.....

# 382
  • Мнения: 6 315
tedy_e, определено обича да й е светло. Моята е до прозореца. Огрява я пряка слънчева светлина за около 2-3 часа на ден. В момента е луднала, изкарва лист след лист (още не се е доразвило новото листо и се вижда друго ново).

Мама Цоцоланка, какво е изложението на балкона ти? Забелязвам, че при мен единствено каланхоето и бенджито понасят жарките слънчеви лъчи, иначе на всичко друго му изгарят листата. Една година пробвах да изкарам каучуковото дърво на балкона и почти изцяло оплешивяза 1 седмица.  ooooh!

# 383
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка, какво е изложението на балкона ти? Забелязвам, че при мен единствено каланхоето и бенджито понасят жарките слънчеви лъчи, иначе на всичко друго му изгарят листата. Една година пробвах да изкарам каучуковото дърво на балкона и почти изцяло оплешивяза 1 седмица.  ooooh!

Зле съм с ориентацията, ама по-скоро южно или югоизточно....Това означава ли,че мога да изкарам каланхоето - онова плешивото на терасата и да го заточа там? Заедно с тъмното бенджи?

# 384
  • Мнения: 6 315
Да, пробвай. Моята тераса е много слънчева (югозападна). Каланхоето ми вирее добре, но бенджито си иска и сянка - затова го "крия" зад климатика. Там е на слънце само привечер. Миналата година се чувстваше много добре. Сега още не съм го извадила  Simple Smile.

# 385
  • Мнения: 2 631
Гласувах, че искам, да има анкети - дават някаква ориентация по въпроса, макар и не изчерпателна - забавно е! Peace

# 386
  • Мнения: 11 607
Днес на тема цветя хич не ми върви...Май ще ходя при една баба - голяма цветарка - да си взимам мушката и сакъзчета... Тази жена, която е почти инвалид, такава райска градина има у тях.... направо и се възхищавам на ентусиазма и желанието да гледа цветя.....Тя е една от причините аз да започна да гледам цветя в къщи на стари години.....Ще отива скоро у тях и ще ви направя една фотосесия....Заслужава си да се види това,което тя има у тях. И другото,което не е маловажно - дава на всеки цвете, стига да може и да има откъде да отчупи. Голяма душа е!

Да си кажа - бабана,които купих от Метро - има 2 издънки-бебенца...И когато тук се вихреха семките от мандарини и банан-това черното от него на върха - нали знаете,че посадих...Ами има нещо изкарало и е май от банана-черното...ще снимам и ще ви питам за мнението....А декоративната лоза пак си я подкарах......Има нови листчета и съм много доволна......

Ама си удавих мушкатата и сакъзчетата да знаете...Като си пооправя къщата ще сея калдъръмчетата...Ама нали ми е за първи път да сея семена, май късно ги започнах....Май си трябва още от януари месец....Гола вода съм! Ама опит-грешка...Като си представя,че съм ентусиаст на тема цветя от 1г. и половина.....-та аз съм млада и зелена и какви постижения от мен мога да желая.... Ама да ви кажа - май наистина и при мен повече виреят цветята,които са ми от някой......Това го установих днес, а май на слонското ухо му намерих най-накрая мястото. Тръгна, след цяла зима застой! А маймунското ухо май ще цъфти, има едни пъпчици на него.....

# 387
  • Мнения: 9 095
Маргарита, до прозореца е, огрява си я светлина, но с всеки ден е все по- зле Rolling Eyes днес си я полях добре, вее ще си я поливам какво си знам и дано я спася Rolling Eyes

# 388

Общи условия

Активация на акаунт