Щъркел бял ще донесе бебешко креватче със МАЙ-ско гардже

  • 9 410
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 832
Само на мен ли не ми се ражда? Confused Предпочитам бебо да се появи около термина или дори да пренося. Напоследък се чувствам  отлично, бебето рита чат-пат, правя си ремонтчета и неща за които последните 5 години не съм намирала време, дъщеря ми се държи като голямо, пораснало и разбрано дете и ми се ще да изчака малко това раждане. А и до към 20-ти април си имам планове и ми се иска преди тази дата да не раждам. Иначе след 2 дни и аз влизам в 9тия. Кога хвръкна това време newsm78

подкрепям с две ръце това мнение, все едно аз съм го казала. Въпреки, че още не съм влязла в 45-дн. болничен и още работя, но вече на по-бавни обороти...

Bunnita - кърмих до 11 м, но понеже кърмата изобилстваше и хвърлях постоянно не съм замръзявала защото детето просто не ядеше толкова. Отчитам го като грешка - защото старателно съм се изцеждала и явно така съм стимулирала изкуствено лактацията...така, че не могада дам съвет но майчето е права - няма значение в какво, стига да е стерилно.

майче - всяко чудо за три дни, аз така се успокоявам ....всичко ще мине, детенце ще свикне, не се тормози излишно  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 5 752
Мами някоя от вас ще ражда ли в Правителствена болница/Лозенец/ ? newsm78

# 62
  • На морето!
  • Мнения: 5 783
Бързам да се разпиша в новата темичка,че току веж сте я изписали без да се вредя  Hug
Вече си имаме кошара.Нещо подобно на тази ,но става на люлка и е някак си по-хубава нашета Mr. Green
Кръста обаче зверски ме боли-не мога да ходя,почти не мога да стъпвам на десния си крак поради което се наложи да поотложим покупките на останалите неща  SadЧакам скоро да ми мине,ако не ще ме пращат на невролог.
На 10ти ще съм на консултация и ще си взимам болничния/45 дневния/ и ще се оплача на доки,но по-важното е че ще видя бебока,че на съм го виждала чак от февруари. WhistlingНо пък домолно си ме рита и така си комуникираме.
На мен също ми се ражда вече,но влизам в 9тия месец чак към края на Април  Confused
Докладвах за нас и сега започвам да чета как я карате вие   bouquet
Лек ден желая на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 63
  • Мнения: 270
Hug Hug Hug Hug Hug Тууук съммм.... милички майчета благодаря ви че се молихте за мен, стискахте палци, стискахте кълки и като гледам всички устояваме геройски.Сега да разкажа...В четвъртък в 21.ч почнаха  контракции.когато се сетихме да ги засечем с мъжа ми бяха през 11 минути. Много се изплаших.Първо си поревах, погърчих се упорито крещейки НЯМА ДА РАЖДАААМ, ОЩЕ НЕ ! и към 2ч бях нов човек.точно за 30 минути багажа ми и тоя на бебо беше стегнат.И за миг не си помислих че може да се овладее положението,  но то е щото твърде много се врях при априлките  и техните февруарски априлчета ме бяха същисали. Аз нямах списък тъй като в Сливен не искат такъв, но тук знаех че е страховит така че по памет и по инфото в началото на нашите темички стъкмих квото можах. След тази военна подготовка пак легнах да се гърча защото реших че ако ще раждам има много време.Заспах чак в 5ч до 6.И тъкмо милсех че съм отървала когато скочих с страшни болки.взех душ и в 7ч бяхме в болницата. Това което стана вече го знаете.Бебето се обарнало главично и затова била цялата работа.но контракциите ми ги спряха със системи и инжекции.най щастлива съм за бебо, но ако бъда честна аз не се чувствам много добре все още.корема ми през голяма част от времето е стегнат и едвам ходя, ама не повече от 10 метра без да се уморя.На всичкото отгоре ме рита като побаркан.Оказа се че съм 34/ 35 г.седмица.И като ме видят лекарите решават че съм в 9 месец.толкова ми е голям корема, казаха голяма матка.Може би трябваше още да съм в БУРГАСКАТА ПАТОЛОГИЯ, но това което преживях там последните дни беше убийствено за всяка здрава психика камо ли за психика на  родилка  #Crazy Затова малко симулирах че съм тип топ.Ще ви спестя подробностите но със сигурност някъде по темите ще разберете защо съветвам бягство от това заведение.Ужаса е пълен, но ние сега имаме по хубави неща за мислене нали  Naughty baby_neutral

радвам се че съм отново с вас и то в нова темичка. Сега се боря да устискам до 19 април когато жлизам в 9 м. На всички влезли вече повече радост и мечти и по малко чистене....

# 64
  • Мнения: 136
Скъпа prikazka, почивай много и никакви 10 метра близките 5 дни докато се кротнат нещата. Пожелавам да си влезеш в 9тия месец и тогава. И на мен още не ми се ражда. Искам да мине поне 20ти април. А казват, че накрая много тежко ставало. Засега се трае. Имам още работа за отмятане до раждането:)

# 65
  • София
  • Мнения: 943
Ей, чета ви най-редовно  Simple Smile

majcheto, това с поплакването в къщи по повод яслата си е съвсем нормално явление Wink - и аз тъй като теб си поревавах първите дни. После идва един момент когато в къщи им е скучно и предпочитат на ясла/градина  Simple Smile

и тук една малка веселинка за големи коремчета (не знам обаче дали ще излеза линк-а):

http://www.ivan4o.com/index.php?option=com_content&task=view … =304&Itemid=7

лек ден на всички  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 205
  bouquet  Prikazka, браво на теб! Хубаво е че всичко за сега се е успокоило... Аз доста се ядосвам напоследък и направо се чудя как още са ме пощадили тези контракции...
А да ви кажа една позната с термин 01.05 ( не е от форума за съжаление) вече роди, така че майските мами се разраждаха. Наистина само при нас няма седмачета. Дано всички след 2 месеца сме готови със списъка със здравички бебета Praynig
А как стои въпроса със секса при вас Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 214
леле и ние сме на ясла от 10, ама сега да оздравее, че е с ларингит и буха здраво. Иначе кукления театър й хареса, дори цялото представление изгледа и пляска с всички деца, на 22 сме пак!

# 68
  • Мнения: 3 089
че какво е това нещо секс  newsm78

и тук съвсем сериозно - от преди нг имаме забрана за такова свещенодействие. ако се приеме, че родя на датата и че след това ще имам възпитани лохии, които ще спрат на 40я ден, то къмто юни мога да си припомя нещо по въпроса. всъщност, от септември до декември имахме разрешение за секс точно 3 седмици, така че долу-горе от средата на август до началото на юни ще се съберат около 4 седмици зелен флаг  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 269
секс hahaha hahaha hahaha не си спомням newsm78

# 70
  • Мнения: 1 030
Привет момичета!Приказка,много се радвам за теб миличка,че всичко е добре.Майче,ако Петра е неспокойна и през ношта значи наистина не и понася яслата но ако детето си играе както е при теб значи няма проблеми.Те са толкова мънички,че надали ще има спомен от яслата.Въпроса е да свикне с обсужващия персонал сиреч да ги слуша както ти си подхождала към нея така и с тях.Но аз съм твърдо да ходят малките деца на ясла там свикват с децата и за по нататък се развиват добре.Болки в кръста схващания на всякъде ама така ще е още един месец,как ще раждаме още аз си мисля,че господ си знае работата. Naughty

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 317
prikazka, радвам се, че се завърна. Сега само почивай и стискай още малко. Hug А за ужаса в Патологията, много добре те разбирам. Аз две седмици откарах с Преслав във варненската, и това беше най-кошмарният период в живота ми. ooooh!
Относно раждането-въобще не знам какво искам. Crossing Arms Хем искам да раждам, че много ми тежи вече, не мога да дишам, всичко ме боли и т.н. и в същото време не ща да си развалям що-годе спокойното ежедневие (то не, че е толкова спокойно, но в сравнение с това, което ще стане... ooooh!)
Bunnita, пелени има в почти всички бебешки магазини, поне във Варна, де. А за съхранение на кърмата аз имам тези контейнери на Авент, но так и  не ги ползвах, седят си чисто нови. Нямах хиперлактация, а и нищо не можех да изцедя, след като Преслав е сукал. Дори ако ми се наложеше да излизам не можех за едно хранене да събера цял ден. А иначе той си наддаваше добре. Така, че изчакай по-добре, докато бебо се роди и видиш как ще тръгнат нещата. Hug Майчето е права, че може и в друг съд да съхраняваш кърма. А ако решиш да си купуваш контейнери на Авент, гледай да имат адаптер за помпата, че някои са само контейнери, а така не можеш да ги ползваш без да цапаш и шише. Hug
Райна, честита ви придобивка!  bouquet
majceto, представям си аз как ще бъда като тръгне Преслав на ясла. Като знам как искам всичко да е под контрол и как не съм се отделяла от него за повече от 24 часа. И то само на майка ми имам доверие да го оставя за толкова. Не знам как ще издържа в болницата, докато раждам. Треперя постоянно да не се появи нещо и да се наложи по-рано да вляза, защото не мога да си представя как ще го оставя на друг да го гледа и няма да си е при мен. Cry
За секса-и ние го зарязахме вече. Mr. Green Много ми е трудно вече, а и желание нямам сякаш. newsm78

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Браво Pikazka , ти си герой. За Бургаската патология , пък и за родилното ни съм чувала много неща и като се замисля - нищо хубаво в последно време. Така че те разбирам. Не ти ли изписаха нещо за контракциите, имам в предвид за в къщи. НА моя доктор като казах че ми се стяга корема от време на време веднага ми изписа Magnerot. А при теб е било нещо много по-сериознио. Наистина трябва да почиваш много в бизките дни и дано бебо се поуспокои.
Май-чета, вие като в онзи виц дето бремена като дошло време да ражда, понеже много се страхувала, пък и сигурно я е боляло, казала на доктора "Докторе отказвам се  Laughing" Няма отказване - когато дойде. Иначе и аз се моля да не е преди 20 април, че не знам как ще се оправя ако е по-рано.
Хайде, хубав ден ви желая и се радвайте на малкото останали дни спокойствие
  bouquet

# 73
  • Мнения: 270
tini 7 МАГНЕРОТ,МАГНЕРОТ И ПАК МАГНЕРРОГТ. то друго няма поне не и тук. ooooh! ами това е.бегом в леглото..
за секса...такъв хормон ме дере, но то е щото мъжа ми се уплаши някъде към 6 м.а точно тогава не трвбвало да се спира.според една от теориите сегашното схващане на корема и то в такъв мащаб се дължал именно на липсата на секс и следователно повишение на хормоните.  newsm78 . но винаги има начин  Crazy

# 74
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
аз съм на гинапрал+пропанулол+магнерот+но-шпа обаче до края на тази седмица щото докторите казаха че като влезеш в 9-тия и като наближи раждането е хубаво да се спрат лекарствата.
Приказка радвам се за теб че си  в къщи.  bouquet  bouquet  bouquet
за раждането -направо ми настръхва дупето като си помисля че много скоро ще имам бебе и все се притеснявам че ще го извадят малко-като го теглиха в петък беше 2300гр. а не ни остава много по-малко от 20 дни и само се моля да добутаме до там .
От два-три дни забелязвам че лицето ми се поду даже свекито ми вика
-ааааа скоро ще имаме бебе.
Краката и те ми се подуват и са един тъмно червен цвят но ще видим дали е нормално това като ми направят изследванията.

Общи условия

Активация на акаунт