Не знам какво да правя

  • 4 008
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
Ако си в Западна Европа мъжа ти ще го приберат не за няколко дни,а за доста по-дълго....
Имаш право на финансова и правна помощ от агенциите за защита на детето, борба с домашното насилие,ако детето ти е под 18 години и сте легални- имате право на детски психолог.Ако мъжа ти дори само те удари и се обадиш в полицията ще бъде съден.Имаш право на общинска квартира или помощ от общината за наемане на такава.Щом сте легално ,имаш право на работа, която можеш да си намериш с помощта на трудово бюро- има и такива за чужденци.Абсурд да му дадат децата, ако се разведете.Като за начало имаш нужда от преводач....
В коя страна си?

# 16
  • Мнения: 139
Живея в чужбина от близо 5 години. Със съпругът ми преди да се пренесем в новата държава сме имали търкания но с общи усилия нещата се поизгладиха. След като сте имали разногласия със съпруга си, защо си се навила изобщо да тръгваш за където и да било с него? От както сме на новото място положението не е много розово, в бг аз работех и взимах повече пари от него но тук съм безработна (езиците са ми смърт трудно ми се отдават) и тормоза почна. Много ми е чудно как за 5 години все още ти е трудно да се оправяш с езика, не на всички хора им се отдава да научат перфектно чужд език, но да го научат дотолкова, доколкото да могат да комуникират свободно, все си мисля, че е постижимо за 6 месеца, максимум до година, особено ако се живее в страната, където се говори чуждия език.Не е минал ден без скандал или подигравки колко съм тъпа, грозна и неспособна да си намеря дори и ниско платена работа. Ами направи нещо по въпроса - научи езика, и си намери работа, ако пребиваваш легално, мисля, че няма да е трудно да си намериш нискоквалифицирана работа и с течение на времето си търси нещо по-добро. Дори ми посяга при това пред децата. Самият тои работи за малко пари и смята че проблема с парите ще се  реши ако и аз почна работа независимо каква и дали няма да се гърча по цял ден или нощ. - Ами ако работите и двамата, наистина ще имате повече пари. Той поне работи, може да е за малко пари, но работи, а ти какво правиш? А аз не мога да работя през ноща понеже имам здравословни проблеми. (депресия в резултат от скандали в началото на брака, резултата е че пия хапчета всяка вечер) Знам че закона е на моя страна в държавата в която живея но не съм сигурна дали тои няма да ми вземе децата използваики проблемите които имам. Накратко незнам какво да правя и как да постъпя.
Нямам близък които да ми даде съвет затова се обръщам към вас мили дами, кажете вашето мнение ще ви бъда благодарна.
Ако носталгията е по-силна от теб, ако на новото място не можеш да приемеш културата, езика, обичаите и порядките, ако не можеш да контактуваш с хората, ако не те приемат, ако мислиш, че в България ще си намериш по-добра работа - както вече са те посъветвали преди мен - потърси помощ от властите в страната, в която живееш и се прибери в БГ.  Но мисля, че един силен и борбен човек се оправя навсякъде и ако ти там за 5 години не си постигнала особено много, то едва ли тук положението ще е супер. Трябва да положиш усилия в много насоки и когато имаш релани резултати от собствените си усилия да взимаш решения. Успех.  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 2 161
Записах си час при психолога при които ходя и ще питам какви са ми шансовете детето да остане при мен при проблемите които имам.

И на какъв език ще говориш с психолога и откъде пари за психоаналитик в чужбина  newsm78?
Нали имате финансово затруднение и мъжа ти те кара да работиш откъде пари за психолог ?

Нещо ни пързаляш Thinking


Ей ама много мнителни хора има бе....... Twisted Evil Ся ще кажеш ,че си измисля жената, ей тъй за кеф, че е нещастна и има проблеми

# 18
  • Мнения: 1 771
Аз винаги съм била против крайните съвети по такива теми, но в случая бих си грабнала децата и бих се върнала в България.
Има неща, които човек просто не трябва да понася. Не стига, че ти е докарал проблем да пиеш хапчета, но и продължава с психическия и физически тормоз.
Той като е толкова велик, защо не изкарва повече пари, а чака на теб?
Като си грозна да се беше оженил за Анджелина Джоли, жената сигурно още вехне по него!


И аз съм на това мнение.
човек си има достойнство.

# 19
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Много ми стана мъчно за теб  от твоята история , но няма да те съжелявам защто само ти можеш да промениш това положение ако имаш  желание и по важното смелост.Мъжа ти няма да спре да се държи по този начин той така сам избива своите комплекси за твоя сметка , а децата винаги са спирали нас майките , но по лошото е че не винаги са благодарни затова. Аз отраснах в семейство в което имаше доста често скандали и лично аз съм казвала на майка ми да го зареже и да се махне но и тя като теб заради нас, при нея това спря когато ние избягахме ,всеки по пътя си но тормоза си остана на нея и това не се забравя.Няма да ти давам съвет а те прегръщам искренно и ти желая да вземеш павилното решение , удачното не само децата а и за теб.

# 20
  • Мнения: 2 292
стига ги пуска теzи теми, я анонимка, я се логнал с някакъв ник и все едно и също. модератори няма ли ?

# 21
  • Мнения: 487
Записах си час при психолога при които ходя и ще питам какви са ми шансовете детето да остане при мен при проблемите които имам.

И на какъв език ще говориш с психолога и откъде пари за психоаналитик в чужбина  newsm78?
Нали имате финансово затруднение и мъжа ти те кара да работиш откъде пари за психолог ?

Нещо ни пързаляш Thinking


Здравно усигурени сме. Тази услуга е безплатна при условие че съм легална. Говоря езика но не много добре за 5 год. се съм понаучила нещичко колкото и малко да ми се струва. Защо да ви пързалям каква ми е ползата от това. Просто трябваше с някой да споделя, а нямям близък на който да мога да кажа проблемите си. Много е сложно на никого не го пожелавам.

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 19:45 от kofa

# 22
  • Мнения: 487
Благодаря на всички момичета за съветите които са ми  дали.

# 23
  • Мнения: 5
Ами ако решаваш нещо - решавай го бързо. След някоя и друга година децата ще си хванат пътя, а ти какво ще правиш сама с нещо. Освен това мисля, че по-добре разведени родители, отколкото нещастен брак

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте.Ако искате нещата да се променят направете първата крачка.Тормозителя я е направил - тормози Ви.Направете я и Вие - върнете си живота.
Желая Ви успех и дано да вземете решение, което да Ви удовлетворява.А децата - да търпите заради тях в тази атмосфера, значи индиректно да ги възпитавате като тормозители - това виждат те, "че мама трябва да търпи заради нас!"И след време ще се превърнат недай Боже в същите като баща си...
По добре бягайте и не се обръщайте назад...
Но все пак решението си е Ваше.
Успех!

# 25
  • Мнения: 487
Ако си в Западна Европа мъжа ти ще го приберат не за няколко дни,а за доста по-дълго....
Имаш право на финансова и правна помощ от агенциите за защита на детето, борба с домашното насилие,ако детето ти е под 18 години и сте легални- имате право на детски психолог.Ако мъжа ти дори само те удари и се обадиш в полицията ще бъде съден.Имаш право на общинска квартира или помощ от общината за наемане на такава.Щом сте легално ,имаш право на работа, която можеш да си намериш с помощта на трудово бюро- има и такива за чужденци.Абсурд да му дадат децата, ако се разведете.Като за начало имаш нужда от преводач....
В коя страна си?

А как да  докажа психическия и физическия тормоз. Свидетели реално нямям  Sad.

# 26
  • Мнения: 420
психо тормоз се доказва най-трудно, именно заради това закона е на страната на жената!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 294


А как да  докажа психическия и физическия тормоз. Свидетели реално нямям  Sad.

А не можеш ли да отидеш на преглед, за да установят наранявания, все пак след физическа разправа сигурно има следи. Така ще докажеш пред властите, че си тормозена  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 9 111
Ако тук си се чувствала по-добре, просто се прибери. Децата много бързо учат езици- това не бива да те спира. Едва ли ще е по-щастливо там да гледа побои- те оставят доста трайни дири върху психиката.
Сигурно имаш все някакви роднини в БГ, които да ти помогнат, докато си стъпиш на краката. Достатъчно си търпяла. Като се оттървеш от мъжа и депресията може да се изпари с него  Hug

# 29
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
Здравейте.Ако искате нещата да се променят направете първата крачка.Тормозителя я е направил - тормози Ви.Направете я и Вие - върнете си живота.
Желая Ви успех и дано да вземете решение, което да Ви удовлетворява.А децата - да търпите заради тях в тази атмосфера, значи индиректно да ги възпитавате като тормозители - това виждат те, "че мама трябва да търпи заради нас!"И след време ще се превърнат недай Боже в същите като баща си...
По добре бягайте и не се обръщайте назад...
Но все пак решението си е Ваше.
Успех!

И моето мнение е същото: бягай!

Общи условия

Активация на акаунт