Дайте много спешен съвет, моля ви

  • 2 267
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 456
Много ми ви благодаря за бързите отговори и искам съвсем честно и откровено да ви кажа, че въпреки всичко което съм изписала и въпреки убедителните ми аргументи и причини защо небива точно сега да забременявам, повярвайте ми ако имаше начин да върна времето с 40 минути назад, нямаше да изпия хапчето newsm45 Сега самонавивам ли се, немога да разбера, но сякаш толкова много искам бебе точно в този момент, че немога да ви опиша! Изпитвам изключително смесени чувства, и много съжалявам че не оставих нещата просто да си се развият както е писано. Безумно много се страхувам от бременност, въпреки постинор. Колко глупава съм понякога Cry Cry Cry Cry
КАТИ, ако не беше изпила хапчето сега щеше да се самонавиваш, че не си готова за бебе и така...
Ако все пак решите, че искате второ още довечера можете да се захавнете на работа по въпроса- дай малко по весело. Хиляди жени са пили постинор.
За да ти дам малко кураж ще ти кажа , че не е хубаво едно бебе да се зачева с колебанието, дали го искаш или не, а ти сега си много объркана. сега се обвиняваш, че си изпила хапчето, ако не го бе изпила щеше да се питаш - защо не го изпих и така...

# 16
  • Мнения: 4 621
В упътването пише, че при евентуална бременност няма негативно влияние върху енбриона.
Успокой се, всичко ще бъде наред. Когато решиш, че си готова за дете ще забременееш Hug

# 17
  • Мнения: X
Кати, спокойно. Имаше тема във форума не мога да я намеря - за момичета пили Постинор (но доста по-късно след половият акт от теб) и бяха забременели и родили здрави бебета. Постинорът не може да навреди, аз мисля, че за толкова кратко време (7часа е нищо) е невъзможно да си бременна, Постинорът си е свършил работата. Недей да имаш угризения, щом сега не си готова за бебе, значи просто не му е времето.

Ще бъде страхотно ако се включи някоя мама, която е родила живо и здраво бебче след постинора. Благодаря ти мила, по-добре се чувствам. Дано Господ не ме накаже за глупостите ми.Абе не разбирам как не съм се замислялаза тези неща и преди, когато съм пила постинор. Честни ви казвам, дано всичко бъде наред и не съм бременна, и започвам да се замислям сериозно за още едно детенце.

# 18
  • Мнения: X
Може спокойно да пиеш Постинор. Доколкото знам той влияе върху лигавицата на матката, а не върху яйцеклетката. Тоест, ако е настъпило оплаждане, яйцеклетката няма къде да се загнезди и умира.  Взима се до 72 часа след фала, но колкото по-рано, толкова по-добре. Когато си готова - ще забременееш.

Кажи ми от къде знаеш точно как действа постинора? Много искам да прочета някъде за да се успокоя, а и за да съм наясно следващия път. Сега се чувствам все едно.....незнам какво съм направила. А ако някой недей ( недай си Боже) ми се наложи да правя аборт, не ми се мисли какво ще изпитам. Момичета, все пак искам да вметна, че аз съм твърдо против аборта Naughty

# 19
  • у дома
  • Мнения: 965
Кати, наистина  постинора е хормон /мисля, че беше прогестерон, но не съм сигурна/, който предизвиква преждевременно отделяне на лигавицата на матката, в резултат на което, ако има оплодена яйцеклетка, тя няма как да се загнезди в матката и се изхвърля заедно с лигавицата. Затова, сега можеш да очакваш да ти дойде цикъла. Не се притеснявай, не го мисли, не се навивай...  Да не говорим, че е е малко вероятно да си бременна bouquet

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 10:29 от Ustata

# 20
  • Мнения: 8 769
Кати, притесняваш се излишно. Доколкото си спомням, най-сигурното време за вземане на Постинора е до 12 часа след половия акт, ти си го взела съвсем навреме. Нито ще забременееш, нито пък ще родиш увредено дете.
Изпий едно кафе, разходи се малко, виж какво е пролетно навън и помисли за бъдещите планове, за цветята, птичките и пчеличките... Hug
Всичко ще дойде на мястото си. Щом сте решили да нямате бебе точно сега, значи така трябва! Не си натоварвай нервната система с излишен стрес! Hug Hug Hug

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Миличка, успокой се! Все още е рано да има бебе... В предни постинги прочетох, че все още е клетка, която не е оплоденя! Напълно подкрепям това мнение!
Стискам палци всичко да е наред!  Hug

# 22
  • Мнения: X
Кати, наистина  постинора е хормон /мисля, че беше прогестерон, но не съм сигурна/, който предизвиква преждевременно отделяне на лигавицата на матката, в резултат на което, ако има оплодена яйцеклетка, тя няма как да се загнезди в матката и се изхвърля заедно с лигавицата. Затова, сега можеш да очакваш да ти дойде цикъла. Не се притеснявай, не го мисли, не се навивай...  Да не говорим, че е емалко вероятно да си бременна:bouquet:

Таблетките Постинор-Дуо съдържат синтетичното активно вещество levonorgestrel, подобно на лутеалния хормон.
 За който хормон аз незнам нищо! Confused

Кати, притесняваш се излишно. Доколкото си спомням, най-сигурното време за вземане на Постинора е до 12 часа след половия акт, ти си го взела съвсем навреме. Нито ще забременееш, нито пък ще родиш увредено дете.
Изпий едно кафе, разходи се малко, виж какво е пролетно навън и помисли за бъдещите планове, за цветята, птичките и пчеличките... Hug
Всичко ще дойде на мястото си. Щом сте решили да нямате бебе точно сега, значи така трябва! Не си натоварвай нервната система с излишен стрес! Hug Hug Hug

Дано си права, иска  ми се поне малко оптимизъм да прихвана от теб. Наистина времето е прекрасно, а аз даже нямам желание да си покажа носа навън. Незнам какво ми се прави, но всъщност установих, че съм в овулация точно сега, или поне така се чувствам.

# 23
  • Мнения: 3 500
Мисля, че за да забременееш трябва спермата да е доста навътре във влагалището.Само отвън ако е, няма страшно.Убедена съм, че не си забременяла, а след като си изпила и Постинора - вече няма място никакво за съмнение. Wink

# 24
  • Мнения: 1 353
Имаше един препарат който се взимаше до три дни след половият акт. Провери кой е и го вземи. Не мисля че ще се стигне до бременност. Все пак за това са тези хапчета

# 25
  • Мнения: X
Мисля, че за да забременееш трябва спермата да е доста навътре във влагалището.Само отвън ако е, няма страшно.Убедена съм, че не си забременяла, а след като си изпила и Постинора - вече няма място никакво за съмнение. Wink

Дано си права, безкрайно много се надявам да е наред всичко, защото няма да си простя никога ако с глупостта си и необмисленто си решение съм навредила на бебето ( ако е станало де).

Имаше един препарат който се взимаше до три дни след половият акт. Провери кой е и го вземи. Не мисля че ще се стигне до бременност. Все пак за това са тези хапчета

Взех го и го изпих вече, проблема е, че сега съжалявам и се обвинявам.

# 26
  • Мнения: X
Май наистина няма да се намери някоя мама, минала през това, да ми даде малко кураж.

# 27
  • Мнения: 139
http://free.hit.bg/doctorgeo/postinor.html
Искрено те съветвам да прочетеш много внимателно първото изречение от описанието!
Още по искрено те съветвам да се посъветваш с ендокринолог и гинеколог преди да решиш пак да го пиеш.
Изчети добре и какви са страничните ефекти.
Съвсем не е препоръчително да посягаш към него, ако:
*имаш, или си имала хормонални проблеми;
*си активен пушач
*си над 25 (въпреки, че на повечето места пише над 35);
*имаш проблеми с очите
*в рода ти има случаи на заболял от рак на млечната жлеза.
Постинор решава проблема с нежелано бебе, но навлича куп други неприятности.
Има още един начин да се предпазиш от нежелана бременност по безвреден за здравето ти начин, когато нямаш презерватив под ръка - просто се научи да казваш "НЕ"! - твърдо и категорино.
А сега споко, едва ли си забременяла.

# 28
  • Мнения: X
http://free.hit.bg/doctorgeo/postinor.html
Искрено те съветвам да прочетеш много внимателно първото изречение от описанието!
Още по искрено те съветвам да се посъветваш с ендокринолог и гинеколог преди да решиш пак да го пиеш.
Изчети добре и какви са страничните ефекти.
Съвсем не е препоръчително да посягаш към него, ако:
*имаш, или си имала хормонални проблеми;
*си активен пушач
*си над 25 (въпреки, че на повечето места пише над 35);
*имаш проблеми с очите
*в рода ти има случаи на заболял от рак на млечната жлеза.
Постинор решава проблема с нежелано бебе, но навлича куп други неприятности.
Има още един начин да се предпазиш от нежелана бременност по безвреден за здравето ти начин, когато нямаш презерватив под ръка - просто се научи да казваш "НЕ"! - твърдо и категорино.
А сега споко, едва ли си забременяла.

Наясно съм с всичко и съм го изчела. В рода ми има наистина случай на заболял от рак на млечната жлеза, поради което преди половин година спрях противозачатъчните и от тогава ходя на редовни профилактични прегледи, както и само опипвам гърдите си разбирасе. Съвсем скоро навърших 23 години, нямала съм никакви хормонални проблеми и не пуша. Тоест....пуша на седмицата веднъж или два пъти, което не е активно пушене. Знам за всички странични ефекти, но просто така се случи. и въпроса не беше до секса и до това дали да кажа не...аз описах как се случи това че да си мисля, че в мен е попаднало нещо, така че няма да пиша пак. Наистина искрено съжалявам, че в живота ми има такива моменти. А иначе....не го пия като СТЕП постинора. Наложи ми се веднъж преди 2 години да прибегна към него ( тогава по-скоро от параноя), и сега пак. Винаги съм правила максималното за да няма издънки, но този път сама си направих глупостта.

# 29
  • Мнения: 4 447
Хапчето действадо 72 часа следполовия акт, едва ли би станало бебе след хапчето. Ако прокървиш,значи е имало яйцеклетка и хяпчето я е спукалои няма да има бебе,ако не значи пак - споко няма да има бебе. Ако стане това броиш това за цикъл и после всичко по старо му. Peace

Общи условия

Активация на акаунт