Защо преваряваме зехтин?

  • 1 390
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 045
о,извинете,забравих,че всички бебета са алергични.не се ли замисляте защо е така?май вие сами си създавате алергиите.
Моето дете се обрина от най-хубавото мляко на Мустела нищо че е на две години .. Я обясни що  newsm78

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И аз не съм преварявала зехтина, преди да мажа малкия. Не е имал проблеми, само кадифена кожа  Grinning.

# 17
  • Мнения: 7 418


В чужбина се препоръчва зехтин или бадемово масло за бебешката кожа. Не съм чела никъде да споменават за преваряване.

Олио за баня или за масаж някой да преварява?  Rolling Eyes Крем за дупе?  Wink [/color]
     Ами,точно затова и се чудех!

# 18
  • Мнения: 5 362
Поради същата причина, поради която се преварява и водата - в случай, че има някакви бактерии, да се унищожат от високата температура.
PeaceТочно така.


сигурно порадитази причина трябва да се мажем със свинска маз и тя е естествена.в кой век живеете бе хора #Cussing out

Хаха, май ти си тая, дето живее в друг век, щом сравняваш зехтина със свинската мас! Много ясно ти се обясни, че се случва детето, да е алергичо към мазилата, продавани за бебета!
newsm10

# 19
  • Мнения: 46 518
В чужбина се препоръчва зехтин или бадемово масло за бебешката кожа. Не съм чела никъде да споменават за преваряване.

Олио за баня или за масаж някой да преварява?  Rolling Eyes Крем за дупе?  Wink [/color]
     Ами,точно затова и се чудех!

Козметиката се произвежда по друга технология, според мен, затова не се нуждае от стерилизация Thinking

# 20
  • Мнения: 4 915


В чужбина се препоръчва зехтин или бадемово масло за бебешката кожа. Не съм чела никъде да споменават за преваряване.

Олио за баня или за масаж някой да преварява?  Rolling Eyes Крем за дупе?  Wink [/color]
     Ами,точно затова и се чудех!

За мен е вид "градска легенда", тръгнала от нечия педиатърска препоръка или от някоя стара книжка (от тия в които майката трябва да кърми след старателно почистване на гърдите със стерилна марля, да си е вързала косите в кърпа и да е с маска на лицето).

Просто не виждам логика, бебетата не живеят в стерилна среда, не ги мажем с преварени мазила, масла,  не ги къпем в преварена вода и стерилизирана ваничка, нито попиваме водата в стерилни хавлии. Дрехите ни не са току-що изпрани и изгладени, а гушкаме бебето.

Едва ли в зехтина има болествотворни бацили, които да проникнат през здравата кожа...А дори някои подсечено лекуват със зехтин...Не знам и за случай на разболяване, причинено от консумация на непреварен зехтин...Просто не виждам логика...
Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 915
В чужбина се препоръчва зехтин или бадемово масло за бебешката кожа. Не съм чела никъде да споменават за преваряване.

Олио за баня или за масаж някой да преварява?  Rolling Eyes Крем за дупе?  Wink [/color]
     Ами,точно затова и се чудех!

Козметиката се произвежда по друга технология, според мен, затова не се нуждае от стерилизация Thinking

И това го мислех. Но с евентуалната чистота на козметиката, произведена по някакви правила за хигиена и т.н., се привършва в момента, в който се отвори даден продукт и започне да се ползва от него.

Пък и такава "чистота" все пак е съобразена с това, че продуктът няма да се консумира, така че не знам доколко е чист, че да наподобява стерилизацията.  Rolling Eyes

Обикновено се стерилизира нещо, което детето лапа (биберони, лъжички, залъгалки)...А дори и да налапа зехтин, той е по-безопасен, отколкото да налапа козметика за тяло с всички химични екстри...

Общи условия

Активация на акаунт