За храната от детската кухня...

  • 1 670
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Не.Никога не съм пасирала.
Иначе дробя един сухар в супата-така като се понакисне супата се сгъстява.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз все още пасирам супата. Стиви има 2 зъба, но се дави от толкова едри парчета картоф или фиде и повръща. Пюрето също има парченаца месо или зеленчук, но тях ги яде без проблем. Постепенно ще пасирам супата на по-груби парчета.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 161
Я да си използвам темата аз,за да ви питам още нещо  Grinning!
Как я давате тази пуста течна супа?Всичко наоколо става в супа,особено цялото бебе  Crazy Тече та тече ooooh! Вече си мисля да я нахакам в биберона  Mr. Green Thinking

Слагам сухар в супата и я давам в 19ч.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз супата я давам със сухар за сгъстяване.

# 19
  • Мнения: 2 039
Благодаря ви,момичета!Ще взема да топна едно сухарче,пък каквото стане  Joy   bouquet

# 20
  • Мнения: 397
Слагам сухар в супата. Ама от млечна кухня никога не съм взимала храна Naughty Нямам им много,много доверие. Предпочитам сама да правя супичките.   chef

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 891
Щом хапва недей да пасираш.
Аз не всичко пасирам на моята бебка,някой неща само ги намачквам с вилицата и тя си хапва.Ние също нямаме зъби.

# 22
  • Мнения: 397
Майка откри парче стъкло в пюре от Млечна кухня
11 Април 2007 20:34:20
Млада майка намери в пюрето на детето си парче стъкло колкото нокът и достатъчно остро, за да увреди фатално дори стомаха на възрастен човек. "Ужасих се. Ако не бях видяла, ако го беше глътнало детето? Може ли да се допусне такова нещо, при това в специализирана детска кухня, където би трябвало сигурността и хигиената да е гарантирана?", пита Таня Илиева.
Тя веднага сигнализирала в Детска млечна кухня за "находката", която намерила в бурканчето с детско плодово пюре, взето оттам.
Изключително неприятен е този инцидент, веднага ще разпоредим да се вземат още по - строги мерки, за да не се допуска втори път подобно нещо, категорична беше шефката на общинския отдел "Здравеопазване" Даниела Константинова. Според нея е възможно някой от бурканите, в които майките получават храната на децата си, да се е пръснал при стерилизацията и късчета стъкло да са прехвръкнали в някоя от съседните съдинки. Но е страшно, че после служителките не са го забелязали, докато са пълнили храната. В момента общината купува по 8 - 10 000 буркана годишно, тъй като съдовете се чупят често в стерилизаторите. До месец започваме ремонт, ще има  иново оборудване за миене на съдове, при което подобен инцидент няма да бъде възможен, каза Константинова.
Преди години, когато гръмна скандалът със салмонелозата в млечна кухня и десетки деца бяха заразени, РИОКОЗ препоръча майките да носят от дома си съдове за храна. Това така и не се прилага навсякъде - жените се оплаквали, че така се бавят много, докато чакат да им напълнят съдовете. Другата възможност е да се оскъпи с 30 стотинки купонът, за да се слага тя в пластмасови купички за еднократна употреба, но и това води до протести на родителите.
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 95
Я да си използвам темата аз,за да ви питам още нещо  Grinning!
Как я давате тази пуста течна супа?Всичко наоколо става в супа,особено цялото бебе  Crazy Тече та тече ooooh! Вече си мисля да я нахакам в биберона  Mr. Green Thinking

Ох, и ние сме така  Tired направо не знам. Верно, че е бебе и цапа - нормално е, ама навсякъде беееее  ooooh!

# 24
  • Мнения: 222
При нас пар4етата не са толкова големи и ни6то не пасирам, само слагам сухар в супата и готово

# 25
  • Мнения: 174
давай смело щом му е вкусно и не се дави,че аз пасирах на голямата ми дъщеря и после все едно има цедка на гърлото всичко отделя и досега все нещо не и харесва  chef

# 26
  • Мнения: 6 164
Ами така е с цел, детето трябва да се научи да дъвче. Ти ако все пасираш и на 2 години ще яде пасирано. Аз поне познавам такова дете. Rolling Eyes Би трябвало на 8 мес. да минете поне на намачкана, вместо пасирана храна. Откакто направи 10 месеца пък вече яде нарязана на ситни кубчета и си ги дъвче с венците, защото има само резци.

# 27
  • Мнения: 355
Щом яде така не пасирай. Наталия също започна да яде от кухня на 8 месеца и нито веднъж не съм пасирала. Тогава и тя нямяше зъби но си прехвърляше храната в устата докато прецени, че може да глътне. И досега има ли нещо по голямо в устата го мотае и ако не може да се справи с него го плюе, никога не гълта големи парчета. Ако твоя бебок не се дави не го улеснявай, че може да свикне и после трудно ще го накараш да яде непасирано.

# 28
  • Мнения: 46 518
Ако не се дави и не повръща- не пасирай  Peace

София се давеше, пасирах, докато сама не прояде, някъде на година и половина беше, иначе беше ужас- спираше да диша, повръщаше  Tired и зъби имаше много, и от 6 месеца гризе плодове, по-късно солети и т.н., ама манджата- не.
Никога не съм се притеснявала обаче, че няма да се научи да дъвче  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт