Как да кажа на съседката си по-тактично да не ми "мляска" детето?

  • 1 655
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Spain
  • Мнения: 3 750
уф аз пък съм от тези дето налитат на деца да ги целуват и прегръщат ..де да знам ..какво пък толкова . като малка не оби4ах да ме щипят по бузите и си го казвах като опитваха .. но сега на воля давам да се радват на детето ми . я се успокои и го приеми по философски . аз мисля 4е ако един възрастен 4овек е болен или нещо му има то сам би се спрял да не целува и прегръща 4уждо дете ...

# 16
  • Мнения: 95
Можеш и просто да кажеш "Не! Не! Не я целувайте!" без излишни обяснения "ама не ми е приятно" и т.н. Факта, че казваш "Не, не я целувайте!" е достатъчен... аз лично това бих казала пък ако има наглостта да ме попита "Защо?" вече трябва да отворим друга тема  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 039
Абе много е лесно на някои да кажат:"Кажи си го директно!",ама има всякакви характери,не всеки може да реагира толкова рязко  Peace (аз,например,мога Mr. Green).Аз пък определено се чудя на такива нагли и празноглави индивиди,които се осмеляват да лиготят чуждите деца  Crossing Arms Позволявам си да прегърна и целуна(ЕДНОКРАТНО,за здрасти) само дете на близки приятели и роднини.Моето до сега не са го нападали съседи,ама ще ми е адски неприятно,ако се случи  Sick Ааааах,как мразя невъзпитани хора  #2gunfire

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Директно! Моля не целувайте детето ми! Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз не си позволявам да целувам дъщеря си по лицето (само по гушката Heart Eyes) и много се дразня на такива целувачи Twisted Evil

Стига бре! Наистина ли!  Shocked Аз моята щерка откак се родила не мога да спра да я целувам... по лицето най-вече...  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 039
Аз не си позволявам да целувам дъщеря си по лицето (само по гушката Heart Eyes) и много се дразня на такива целувачи Twisted Evil

Стига бре! Наистина ли!  Shocked Аз моята щерка откак се родила не мога да спра да я целувам... по лицето най-вече...  Grinning
И аз така,даже понякога прекалявам,ама като знам,че утре ще почне да ми се дърпа,и бързам да наваксам  Mr. Green Joy

# 21
  • Мнения: 3 323
АЗ самата съм от тези, дето ненавиждат целувките (от други, само на децата и мъжът ми позволявам), честно казано  - гнус ме е! Моите синове, много бързо свикнаха да не дават и демонстративно се обърсваха веднага след акта, което обезвери противника (донякъде...). На 2-3 години направо си се дърпаха от подобни набези, което окончателно отказа противниковия отбор!

# 22
  • Мнения: 4 678
И

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 10:04 от Поци

# 23
  • Мнения: 5 877
Честно казано, не ме притеснява. Никой не се е и юрнал да я целува толкова, но не бих забранила никога на близки хора, нито бих спряла съседка, ако не ми е неприятна сама по себе си или ако не е болна от нещо.
Хората обикновено сами се съобразяват, де - като беше бебе, я целуваха предимно по петичките. Сега обичайно просто й казват нещо мило.
Но целувката е израз на добри чувства, на симпатия, добронамереност... как така ще я лиша от това? Че тя самата обича да гушка хората, които са й симпатични, дори наскоро ми се похвали, че учителката в детската я научила как да гушка, без да я души.
А и не я отглеждам в стерилна среда.

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не става дума въобще да бъдат лишени от целувки...И аз не ги лишавам - раздават целувки, но само на хората, които са им приятни. Особено Василена, каквото е пухкава и бяла като пуканка, иде ти да я настискаш и нацелуваш. Но, както и самата казваш, хората се съобразяват. Имаше на село две баби, които все налитаха да я целуват, но ги отказах точно с директна молба да не я целуват. Не се обидиха, не спряха да я закачат. Само не я целуват.

# 25
  • Мнения: 1 640
Аз не давам да бъде целувана от чужди хора.Самото дете подучих да се дърпа и да негодува при опити.И сега само наблюдавам учудването на хората,когато дъщеря ми отстъпва назад,размятва ръчичка пред лицето си да ги пропъди от себе си и казва:"Не пипай!".После пояснявам,че детето не обича да си мие лицето,затова съм му казала да си пази кожата чиста.Иначе ще се мием по няколко пъти на ден.Не ми пука кой как ще приеме решението ми.Вече 3-4 съседи бяха парирани,но техните опити опираха до щипане по бузите,за целувки не могат и да си мечтаят.Аз не предразполагам дотам хората,че да се нахвърлят на детето.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
Казваш и го направо- виж какво, моля те не целувай детето, има много вируси сега...ит.н. от сорта. Не ми е приятно , бъди така добра - и готово.
Не мисля, че има нещо страшно, ако човек каже истината Hug

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз бих казала директно и съм го казвала, когато беше бебе. Сега сам си се пази, въобще не позволява чужди хора да го прегръщат, щипят, камо ли да го мляскат. Като дете ужасно мразех да ме целуват, направо си ме беше гнус и се бършех демонстративно, пък после нашите ми се караха...
Аз никога не си позволявам да целувам чужди деца, може и да ми се иска, но се стърпявам, трябва да са ми много, много близки и да знам, че детето няма нищо против. Не всички деца обичат да ги мляскат и натискат, да не говорим пък колко е нехигиенично  Sick (но това си е моя мания...)

При авторката на темата явно е по-неудобна ситуацията, предполагам тя се притеснява от една страна да си каже направо, от друга е малко кофти, че досега е позволявала, съседката спокойно си мляска детето и изведнъж - "не може". Мисля, че варианта с дерматита е удачен в този случай  Wink

# 28
  • Мнения: 819
Знаеш ли,понякога някой хора даже и от намек не разбират,случвало ми се е неведнъж...затова ги режа.Не е тактично,но пък действа безотказно...!

# 29
  • Мнения: 1 802
Направо и казваш в очите, че не ти е приятно и това е!  Peace
Ама лесно е отстрани да ти кажат да го направиш, нали?  Wink
И около нас имаше една такава бабка и всеки път излизайки от в къщи си мислех, как ще и кажа директно повече да не прави така ... или пък си предствах как я хващам за гушата Simple Smile))) но щом застанеше до мен и започваше да целува детето си глътвах езика от притеснение да и кажа нещо, за да не я обидя нещо!  Crazy Не че тя проявяваше тази любвеобилност, защото много обичаше децата ... сещаш се Simple Smile
Та, така, накрая си сменихме местоживеенето (не по тази причина, разбира се!  Joy ) и вече няма кой да я целува и аз да се чудя по какъв начин да направя забележка!
 Party
Не ти дадох никакъв съвет! Но, въпроса е деликатен Simple Smile само мога да ти кажа, че знам как се чувстваш! Успех!  Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт