Участък с настръхнала кожа + сърбеж

  • 5 428
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 310
Момичета, някоя от вас да е чувала за подобен проблем? Нямам представа какво е, вероятно нещо като лишей  Thinking
Между рамото и лакътя имам две петънца, нищо не се вижда, но на пипане кожата като настръхнала, боцка и ме сърби. Имам час за дерматолог, но за след седмица, така че ще се радвам на някаква информация, ако знаете нещо   bouquet


Преди около месец и на майка ми се появи едно петънце на гърба. Точно като лишей или егзема изглеждаше (незнам каква е разликата). Не помня обаче дали я сърбеше. Обаче започна да се разпространява по цялото тяло. Отиде на дерматолог и се оказа, че е розов лишей. Ето тук можеш да прочетеш повече за него.
Надявам се при теб да е нещо безобидно. Успех   Peace

# 16
  • Мнения: 27 524
Отидох на дерматолог по-рано, успях да се вмъкна при уж най-добрата в града. Оказа се, че кожата ми е дехидратирана

Преди малко се връщам от моя преглед - същото!!! Дехидратирана кожа. Каза, че който по принцип е със суха кожа (аз съм с такава) и не се маже редовно (напоследък доста пропускам с лосионите за тяло) се появяват такива индикатори за нужда от хидратация. Това е силно изсушен участък и ако не се хидратира се превръща след време в екзема. Трябва да се третира само със силно хидратиращ крем за тяло (аз си взех на Мустела за бебета, има и на Ла Рш Позе) и като отмине, да се продължи след всекидневния душ с хидратиращ лосион, мляко или крем за цялото тяло.
Дано тази информация е от полза за някого със сходен проблем   bouquet

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Благодарим  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт